Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy silnik gasic na postoju czy lepiej zeby pracował?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Chcialem sie dowiedziec czy dieselka lepiej gasic gdy np. samochod stoi 5 minut czy gasic go i ponownie odpalac?Nie chodzi mi o spalanie ale bardzij o trwalosc silnika.

[ Komentarz dodany przez: piotr1602: 10-04-2007, 14:32 ]

nazwij temat zgodnie z regulaminem

Opublikowano

jak jest rozgrzany to gasic a jak nie to niech sobie klekoce

Opublikowano

w sumie zgadzam się, wogóle tak na chwilke (do 3-5 minut) to chyba bym nie gasił....

Opublikowano

na 3-5 minut to go zostaw niech sobie pochodzi.

Opublikowano

Silnik podobno najbardziej zużywa się podczas rozruchu.

Odkąd latam TDI to motoprka nie gaszę, a czasem stoję 15-20min :biggrin:

Opublikowano
15-20min :biggrin:

Na 20min to bym gasil bo to troche za duzo moim zdaniem :twisted:

Opublikowano
Odkąd latam TDI to motoprka nie gaszę

a pewnie, w końcu to TDI to przez noc wiele nie spali jak bedzie chodzil :rotfl:

a tak powaznie to do 5 minutek też nie gasze :cool:

Opublikowano

Brat mi poradził, żeby do 10 minut nie gasić, więc tak się staram : )

Opublikowano

Chyba jednak przesadzacie z tymi minutami. 10min to raczej jak ostro dacie po garach na trasie. Gora 5minut czekam, wiec nie mam zamiaru.

Opublikowano
  • Autor

Ale tu nie chodzi o wystudzenie silnika tylko o normalna jazde, czy lepiej np przed kazdym zamknietym przejazdem kolejowym gasic autko czy niech sobie te pare minut pochodzi!

Tez mi sie wydaje ze dieselka lepiej na pare minut nie gasic:)

Opublikowano
Tez mi sie wydaje ze dieselka lepiej na pare minut nie gasic:)

sam sobie odpowiedziałeś :)

a tak wogóle..to nie gaś .. niech klima Cie chłodzi hihihi ;P

Opublikowano

a4avant, bardzo dobrze myślisz

1. jeśli jedizesz na trasie to niestety turbina musi zejść z obrotów - czyli musisz troszke poczekać

2. ja swojego gasze po chwili zawsze dopiero - wszystko zalezy jeszcze jakie trasy robie no i czy dusisz na trasie

Ale ogólnie polecam odczekać troszke

a co przejazdu to niech sobie klekocze spokojnie no chyba ze planujsze dłuższe posiedzenei (30 min) :bicz:

Opublikowano

Do 5 min tez nigdy nie gasze

Opublikowano

ja zawsze czekam minimum 3min ;]

turbina musi zejść z obrotów a że jest chłodzona olejem z silnika to jak gasisz silnik to turbina nie ma smarowania przy dużych obrotach może sie to po jakimś czasie skończyć wymianą turbiny bądź jej regeneracją ;] pozdrawiam ;]

Opublikowano

Hymm moj sposob : ostatni kilometer spokojna jazda a pozniej na postoju 2-3 minuty i mozna wylaczyc ( sprawdzone kilku doladowanych silnikach ), jak staje bezposrednio po "mocnej" jezdzie to 5 minut i off.

Opublikowano

Minimum postoju to 2-wie minuty ponieważ tyle czasu potrzeba do schłodzenia rozgrzanego kolektora. Chodzi o to, że olej w temp. ok. 800C zwęglić się może i w najgorszym przypadku takie resztki mogą dostać się do panewek turbiny i je porysować. Po jakimś czasie wiadomo co będzie.

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 15-04-2007, 20:54 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zapoznania się z regulaminem forum, w przeciwnym razie posty będą usuwane

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.