Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] RNS-E - trzeszczy radio


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie. Od pewnego czasu słabo odbiera mi radio w samochodzie (RNS-E)

Chodzi o a4 avant. Pól roku temu miałem małą przygode i miałem wymieniany tylny lewy błotnik (od strony pasażera).

Ostatnio zauważylem że kabel od anteny w szybie wisi luźno i nie ma go gdzie podpiąć (pewnie jak auto było w ASO "zgubili" gdzieś przewód).

Moje pytanie: czy słaby odbiór radia może być spowodowany nie podłączoną antena ( tego co wiem to RNS korzysta z dwóch anten -w kazdej tylnej szybie jedna). Czy czeka mnie wymiana wzmacniacza antenowego? Jeśli nie to czy wystarczy wziąć zwykły kabel i pociągnąc pod bagażnikiem od anteny z lewej strony do wzmaczniacza antenowego po prawej.

Czy da się to jakoś sprawdzić?

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odp.[br]Dopisany: 25 Maj 2009, 23:42_________________________________________________naprawde nikt nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz ? Czy radio bez anteny będzie dobrze odbierać ? :chytry: Nie wiem jak jest w B7 u mnie po lewej stronie w bagazniku byl wzmacniacz pod szybą i tam sa wpiete przewody.

Swoja droga radio w avancie i tak na tych antenach gra gówniano a jak jeszcze ktoś ma HID dokladany jak ja to juz jedna wielka sieczka (kupilem nawet rzekomo dobrze ekranowane przetornice i kupa daleko od miasta szumi dokoła las...) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale RNS korzysta z dwóch anten, a ja mam wypiętą tylko jedną. Zrestą dopuki blacharze nie dorwali sie do mojego auta to radio w RNSie super odbierało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj wpiąć tą odpietą antenę i zobaczysz jakie będą efekty. Jeżeli dalej będzie trzeszczało to trza będzie szukać dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem jarko, tak chyba zrobie tylko najpier musze rozebrać cały bagażnik i poprowadzić kabel... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rozbieraniu bagażnika masz przecież sporą wprawę :naughty:

zrób to najpierw, jak nie zadziała to się pomysli co jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...