Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wyciek oleju z przodu silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mam problem bo nie moge dokladnie zlokalizowac wycieku oleju kapie mi gdzies z przodu silnika blizej lewej strony(zdjeta oslona) przez noc kilka kropel wymienilem juz uszczelke pod pokrywa zaworow ale dalej kapie myslalem ze to z miski olejowej ale ja wytarlem a olej naciekal z gory z lewej strony dolacze fotki na ktorych zaznaczylem gdzie jest mokre ale nie wiem co to za element

0fbbd282998f004cm.jpeg

7a7cc6e28c278f4dm.jpg

i jeszcze jedno pytanie czy moze warto przejsc na gestszy olej bo mam przejechane prawie 300 000 a jezdze na full syntetyku

prosze nie kasowac tego watku bo juz cierpliwosci nie mam

Opublikowano

moze uszczelka pod glowica?? ale to raczej plyn chlodniczy by ciekl...

Opublikowano
  • Autor

uszczelke pod glowica raczej wykluczam bo nie ma zadnych objawow nieszczelnosci glowicy

a co to jest za czesc ktora zaznaczylem strzalkami bo tam jest jakies kolo pasowe i tak jakby z tego cieklo??

Opublikowano
  • Autor

Zdejmij obudowę rozrządu i sprawdź dobrze :gwizdanie:

podejrzewasz ze to uszczelniacz walu??

Opublikowano

Ja podejrzewam uszczelniacz wału, u mnie przy robieniu rozrządu mechanik zasugerował wymianę uszczelniacza bo już delikatnie zaczynało z niego kapać. Popatrz jeszcze dobrze za obudową rozrządu czy gdzieś tam się nie sączy.

Opublikowano

Obejrzyj turbinę, szczególnie odprowadzenie oleju (od dołu). Pozdrawiam.

Opublikowano

a co do oleju to bym nie zmienial, mam ponad 260tys i wczesniej byl mobil pelen syntetyk a jak zmienialem to tez wlalem pelen syntetyk tyle ze castrol i jest ok nic nie ubylo a zrobilem juz 5 tys. chociaz sa tacy co twierdza ze przy takich przebiegach niepotrzebyny az taki olej,zdeccyduj sam

Opublikowano

jeżeli chodzi o olej,to proponuję pozostać przy tym oleju jak najdłużej na syntetyku,ponieważ to najlepsze oleje i nie kombinować z przechodzeniem na gęściejsze(już bron Boże minerał)ponieważ oleje syntetyczne są najbardziej odporne na zrywanie tzw.filmu olejowego oraz na wysokie temperatury,no i zawierają uszlachetniacze i środki które utrzymują silnik w czystości.

Opublikowano
  • Autor

powiedzcie mi co to jest za czesc tamgdzie sa zaznaczone strzalki czy to jest jakas pompa i czy z tamtad moze wyciekac olej?? prosze o pomoc bo nie mam pojecia co to moze byc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.