Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AKE] Prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich, mam błąd 00542 - Needle lift Sensor (G80) wiec czeka mnie wymiana wtrysku sterującego.

Zamieszczam wszystkie logi do analizy bo nie wiem czy przy okazji zabawy z wtryskiem nie trzeba będzie jeszcze czegoś zrobić.

Wszystkie logi wykonywałem VAG-Com 311.2 brak jest grupy normalnej 023 bo nie było tam żadnych wartości.

Logi statyczne

000 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/637cfbc60d0979dd.html

001 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25f92edc0b6c090b.html

003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/361da9318236d2f8.html

004 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5bd950d7924a8593.html

007 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f43c3164e28c7aa0.html

013 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a22edc78276c815c.html

014 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6bf81c1d95e847c5.html

018 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e64edd14fab6afc.html

Logi statyczne BS

000 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3410f45c869989cc.html

003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4166f11835626bcb.html

004 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dbe9fffa31d9724c.html

011 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e29b55c7675a037b.html

Logi dynamiczne

000 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/afd5a0b5b5597d7a.html

001 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e603d856317145a.html

003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61af3c00c5d7d857.html

004 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f010c8bbc5056dcc.html

008 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/797056f476f62443.html

010 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/230fe32af37c1335.html

011 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7dde52ac9d280de6.html

Wszystkie sugestie mile widziane

Opublikowano

Oprócz totalnie padnietego wtrysku sterujacego - wyglada ze wszystko jest OK.

Niepokoi mnie to OB przy 2100 obr. Podobnie bylo u kolegi Flyer'a - skoczylo sie na wymianie turbiny ale to nie oznacza, ze u Ciebie tak będzie. AKE są znane ze sporego OB.

Po wymianie wtrysku ponownie zaloguj: 001sN,004sN,004dN,004BS

Opublikowano

Niepokoi mnie to OB przy 2100 obr.

Zdaje sie ze to tylko przycinajace sie kierownice.

Opublikowano

Niepokoi mnie to OB przy 2100 obr.

Zdaje sie ze to tylko przycinajace sie kierownice.

Watpie. Ja bym blizej zainteresowal sie turbinka...

Opublikowano

Wiec co wadliwa turbina :)

Opublikowano

Wiec co wadliwa turbina :)

Trzeba by było aby spojrzał na nią fachowiec to powie Ci czy turbo jest uszkodzone.

Opublikowano

Wiec co wadliwa turbina :)

U mnie bylo bardzo podobnie...

Od strony zimnej wszystko cacy, auto jezdzilo normalnie, ale w logach nie bylo cacy [spory OB].

Po rozebraniu okazalo sie, ze wirnik wydechowy sie rozlecial.

Opublikowano
  • Autor

Panowie powiedzcie mi jeszcze co to jest to OB i gdzie to widać, że jest wysokie

Opublikowano

Tzw. Over Boost,jest widoczny w logu 011dn-masz spore przeładowanie z tym,że nie wprowadza ono silnika w tryb awaryjny,ponieważ za krótko trwa.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie jestem po wymianie wtrysku sterującego jeden z kolegów doradził mi żebym zalogować poniższe grupy i bardzo bym prosił o ich analizę.

001 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/959a050349dd27c4.html

004S http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/257e0a60577023e3.html

004D http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/80063ef698a3178e.html

004BS http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e3bf485e3e49281.html

Z góry dziękuję.

Opublikowano

Wyglada, ze jest fatalnie ustawiony zaplon... zrob "Print Screen" okienka VAG grupy 004 Basic Settings w momencie kiedy nastawnik przelaczy sie na "Late" i wstaw.

Opublikowano

Wyglada, ze jest fatalnie ustawiony zaplon...

Moim zdaniem jest caklem dobrze,na LATE waha się miedzy 1.8-2

Opublikowano

Moim zdaniem jest caklem dobrze,na LATE waha się miedzy 1.8-2

Owszem jest 2*, tylko nie po tej stronie TDC :wink4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie w okienku VAG grupy 004 Basic Settings gdy nastawnik przełączy się na "late" mam ok: 1,8 ATDC,

ale dlaczego w grupie 004 statycznej w polu trzecim wartość zawsze jest "0" niezlezienie od tego czy w polu drugim jest 0,8-1-czy 2 dlaczego wartość rzeczywista w żaden sposób nie chce się pokryć z wymaganą.

Screen okienka grupa 004 BS http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b67d7fdafcc6d038.html

Screen okienka grupa 004 S http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8471502b5758f5ed.html

Opublikowano

Jaka byla temp silnika?

Opublikowano
  • Autor

Temperatura była wysoka w programie w grupie 007 pokazywało prawie 90

Opublikowano

Marcinek - proponowałbym:

- zrób skrina na kanale 018 lub przepisz i wstaw na forum odczyty ostatniego okienka (z 6 pozycji: zera i jedynki).

- odpytaj pamięć usterek

Opublikowano

Marcinek - wyjaśnię, że o skrina prosiłem żeby sprawdzić jak pompa widzi "brakujący" odczyt kąta wtrysku.

Wstawiony przez Ciebie obraz sugeruje (co bardzo dobrze), że nie występuje żaden problem z czujnikiem obrotów głównego wałka pompy - więc mam tylko dwa pomysły:

- wystąpił jakiś problem w komunikacji laptopa z fejsem diagnostycznym i dlatego bieżący kąt nie zapisał się w logach

(i póki co bardzo chcę wierzyc, że tak właśnie było !)

- sygnał od wtryskiwacza sterującego jest nieostry (lub od czasu do czasu niezrozumiały - to się zdarza) i stąd odczyt "004 statyczne" wypadł trochę nieszczęśliwie

Szkoda, że nie poprosiłem Cię od razu :wallbash: (przepraszam :notworthy: ) o powtórzenie logowania "004 BS" i "004 Stat" ... . Miejmy nadzieję, ze teraz będzie już dobrze - skoro nie ma problemów z odczytem np. BSów ... .

Gdyby jednak ponowne logowanie 004stat też okazało się niepokojące - będziesz chyba zmuszony do wyszukania fachowca, który nie tylko dysponuje VASem ale potrafi korzystać z jego możliwości ... .

Myślę, że ponawiając odczyty 004stat powinieneś pilnie wpatrywać się w monitor, żeby porównać zapis logów z tym co działo się "in real time" w okienkach VagComa. Ta sama sugestia dotyczy też ewentualnej powtórki z logowania dynamicznego ... .

:hi:

Trzymam kciuki, żeby było juz OK !!

PS: To banalne ale zanim zaczniesz logowanie - zweryfikuj jakość połączenia wtryskiwacza sterującego z instalacją samochodu. Być moze (??) ktoś za słabo docisnął wtyczkę G80 do "gniazdka" ... . Sam w to nie wierzę, ale wiesz jak jest ... :gwizdanie: .

Opublikowano
  • Autor

Piotruś jak byłem robić screena to sprawdziłem jeszcze raz jak to wygląda i nic się nie zmieniło a wiec:

BS - dobrze

Statyczny - te "0"

Dynamiczny - jak sam zauważyłeś kilka postów wyżej zbiłem logi po wymianie wtrysku i wartości pokazują się od pewnych obrotów.

Dzięki wielkie za pomoc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.