[B5 AFN] Proszę o analizę logów
0

39 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Statyczne:

001

00b498f7723aed90m.jpg

003

4473e7a4a4acac40m.jpg

004

dd9e84ba1320cba1m.jpg

007

871fa9246793a86am.jpg

013

abc3963d3bda1f99m.jpg

018

188a9552068bf031m.jpg

Dynamiczne:

001

0c619ce74322b7b0m.jpg

003

54b7720c92e5e9b6m.jpg

004

a54a8119435ccc8dm.jpg

008

41fdc6ea22699729m.jpg

010

f1981fd401c05b2em.jpg

011

37abd7dfbb4a2ab5m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przydałaby się grupa 000, i reszta logów w BS.

Co do powyższych:

suszarka potrzebuje mocnego buta w podłodze :evil:

no i na 3 cylindrze... korekcja dawki... (być może wtryskiwacz)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest zle. Zrob jeszcze BS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przydałaby się grupa 000, i reszta logów w BS.

Co do powyższych:

suszarka potrzebuje mocnego buta w podłodze

no i na 3 cylindrze... korekcja dawki... (być może wtryskiwacz)

Dzięki wielkie za radę :) Co do BS to będzie problem bo tam wejść nie moge :( Kupiłem VAGa na Allegro za około 60zł. i nie ma w nim tej opcji. Ale pomysle gdzie te logi zrobić. Jak będe je już mial to napewno je tu umieszcze.

Mam jeszcze pytanie co do przepływki. Z moich analiz(wiedzę czerpałem z naszego forum) wnioskuje że chyba nie działa zbyt poprawnie. Choć mogę się mylić bo dopiero zaczynam się w to bawić i moja wiedza jest strasznie okrojona. Proszę o jakieś wypowiedzi na ten temat. Pozdrawiam :hi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka wersja vag-com?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka wersja vag-com?

widać,że nie zarejestrowana wiec dlatego BS nie zrobi :wink4:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

adago daj na pw to ci pomoge w tym bs , a co do przepływki to jest na granicy przeczyscic ja i powinno byc dobrze , moze filtr powietrza czas wymienic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ASO lepiej nie mów. Kiedyś za diagnostykę skroili mnie na 150 zł za 10 min ich pracy ;( Łapałem wtedy notlaufa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do Imm to wg mnie nie jest źle ponieważ turbo w pewnym momencie słabo pompuje to i Imm słabo mierzy... obroty od ok. 2400 do ok. 3000 turbina dmucha poniżej zadanych. Nie jest to aż tak dużo ale jest.

VAG niezarejestrowany to i nie ma grup 000 i BS :wink4:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Co do Imm to wg mnie nie jest źle ponieważ turbo w pewnym momencie słabo pompuje to i Imm słabo mierzy... obroty od ok. 2400 do ok. 3000 turbina dmucha poniżej zadanych. Nie jest to aż tak dużo ale jest.

Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz to zaczynam się zastanawiać co jest nie tak z tą turbiną bo cztery miesiące temu była czyszczona ale czyszczona dlatego że po pięciu miesiącach po jej kompletnym remoncie zapiekły się kierownice i łapałem notlauf. W warsztacie gdzie ją czyścili a wcześniej regenerowali powiedzieli że jak na pięć miesięcy pracy to strasznie się zasyfiła i coś muszę mieć nie tak z silnikiem. Czy powodem mógł być wadliwie pracujący N75? Po czyszczeniu turbiny czyściłem też N75 według przepisu z naszego forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

n75 w tym motorze sie nie psuje mit mechanikow wciaż trwa :polew:[br]Dopisany: 31 Maj 2009, 16:07_________________________________________________zrob poprawnie logi , wszystkie pojedynczo bo probkowanie jest za male w tych co tu dałeś , i najlepiej na 4 biegu jak by dalo rade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do N75 to tak mi powiedzieli w ASO jak mi kierownice staneły w turbince dlatego go czyściłem. Czy mieli racje to nie wiem. Wiem że teraz działa tylko czy całkiem poprawnie?

Co do logów to postaram się je zrobić jak najszybciej łacznie z BS :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do N75 to tak mi powiedzieli w ASO jak mi kierownice staneły w turbince dlatego go czyściłem. Czy mieli racje to nie wiem. Wiem że teraz działa tylko czy całkiem poprawnie?

Co do logów to postaram się je zrobić jak najszybciej łacznie z BS :>

i wzieli za to 150 pln i bzdur Ci naopowiadali boże gdzie to ASO, kiedys fajnie ktos napisał na tym forum i go zacytuje ze prawdopodobieństwo padniecia n75(turbinki ze zmienna geometrią VNT ) jest takie jak wygrana glówna w totolotka :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz to zaczynam się zastanawiać co jest nie tak z tą turbiną bo cztery miesiące temu była czyszczona ale czyszczona dlatego że po pięciu miesiącach po jej kompletnym remoncie zapiekły się kierownice i łapałem notlauf. W warsztacie gdzie ją czyścili a wcześniej regenerowali powiedzieli że jak na pięć miesięcy pracy to strasznie się zasyfiła i coś muszę mieć nie tak z silnikiem. Czy powodem mógł być wadliwie pracujący N75? Po czyszczeniu turbiny czyściłem też N75 według przepisu z naszego forum.

zasyfia się czymś... kolega Spanky kiedyś pisał: zrób 5 pojedyńczych prób grupy 011 dyn. (może być na 3-biegu, ale robione pojedyńczo) i wrzuć tutaj pierwszy i piąty wynik.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

albo masz za lekka noge albo uklad wtryskwoy juz kuleje ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie i masz racje ale wtedy jeszcze bylem zupełnie zielony i nie trafiłem tutaj. A wizyta w ASO była aktem desperacji bo już sam nie wiedziałem co robić gdy każdy mechanior gada ci co innego. Pół auta bym musiał wymienić jak bym słuchał każdego z nich.[br]Dopisany: 31 Maj 2009, 21:06_________________________________________________

albo masz za lekka noge albo uklad wtryskwoy juz kuleje ...

To całkiem prawdopodobne dlatego mam zamiar się temu bliżej przyjrzeć. Zwłaszcza że tylko handlarz z komisu wie ile faktycznie motorek ma najechane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

albo masz za lekka noge albo uklad wtryskwoy juz kuleje...

To całkiem prawdopodobne...

no to cegła na gaz i heja :evil:

zrób te 5 logów grupy 011 dyn. i pokaż nam[br]Dopisany: 31 Maj 2009, 21:30_________________________________________________PSJ - http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t76195.0.html;highlight=psj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PSJ to ja raczej nie stosuje :) To mój pierwszy diesel i brakuje mi wkręcania autka na wysokie obroty wiec i teraz staram się trzymać jakieś przyzwoite. Dzisiaj wytargałem wtryski i jutro będą sprawdzane i ewentualnie regulowane. Zobaczymy co powie mechanik(specjalista) od tych spraw.

Co do logów 011 zrobie tak jak mówicie jak tylko uporam sie z tymi wtryskami. Pozdro i dzieki wielkie za rady :hi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a pewny jestes ze to czysczenie suszarki jest zrobione dokladnie ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a pewny jestes ze to czysczenie suszarki jest zrobione dokladnie ..

Tego nie wiem. Firma z wyglądu i rozmowy z właścicielem raczek OK. Kumpel robił u nich suszare z audi TT i nie narzeka. Firma TEDMETAL z Wrocławia.[br]Dopisany: 02 Czerwiec 2009, 21:24_________________________________________________Witam :hi: Mam wreszcie full wersje Vaga ale na laptopie od szwagra narazie. Nad swoim lapkiem nadal pracuje ale nie jest łatwo, ciągle wynikają jakieś problemy bo ma Vistę, to Win XP nie mogłem zainstalować to wreszcie jak go mam to znowu full wersji na Vagu zrobic nie moge. Ale ja w innej sprawie. Mam pytanie. Robiłem dzisiaj logi BS i nie wiem czemu nie moge zrobić grupy 011, inne poszły bez problemu. Wywala jakiś komunikat na czerwono i nic nie da się dalej zrobić. Może ja robie coś nie tak? Może mi ktoś podać krok po kroku jak to wykonać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoj sterownik nie obsluguje logowania tej grupy w trybie "Basic Settings"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dlaczego nie obsługuje??? ja mam identyczny motor i loguje wszystkie grupy... montowali różne sterowniki?

Czyli co mam zrobić? Jeśli oczywiście się da.

dawaj nowe logi szczególnie te 1 i 5 próbę dynamicznych 011

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokladnie sterowniki na ktorych nie da sie logowac bs skonczyły sie w lipcu 1996 r wszystko powinno sie dac logowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokladnie sterowniki na ktorych nie da sie logowach bs skonczyły sie w lipcu 1996 r wszystko po powinno sie dac logowac

chyba ze wlozyli stary sterownik ... :wink4:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam :hi: Mam wreszcie logi o ktore prosiliscie.

Logo BS bez grypy 011 bo tej jak juz wczesniej wspomnialem nie moge zrobic :(

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5eb266a2e2ecdb7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/35fa47385ca51ffb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ce9c343e124f0b2.html

Logi dynamiczne grupy 011 zrobione pięć razy tak jak mi radziliście. Podaje pierwszy i ostatni.

1.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d54b609b39f94d1d.html

2.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f913883d8edc8a25.html

Jeśli jeszcze jakieś potrzebujecie do wyroku co z tą moją turbałką to prosze pisać. Mam zrobione wszystkie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widac ze turbina sie przeczyszcza ... :naughty:

zacznij jezdzic jak meszczyzna a nie bedzie trzeba wywalac turbo na stól ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi