Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Uszkodzona uszczelka przedniej szyby


Grzesiek234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś wymieniał tę górną część uszczelki przedniej szyby przy krawędzi dachu, bo mi trochę spuchła i paskudnie wygląda.

Czy trzeba wyciągać szybę, czy jest to tylko listwa ozdobna i wymiana jest prosta?

Ktoś kiedyś pytał na forum już ale nie było odpowiedzi więc odświeżę temat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko my dwaj mamy taki problem, pewnie trafiły się nam jakieś felerne egzemplaże.... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wy dwaj macie taki problem, zdarza się w wielu egzemplarzach. Odpowiedzi na ten temat też już były, pamiętam bo udzielałem się w temacie. U siebie mam ten problem, trzeba wycinać szybę, wymienić uszczelkę i wkleić. Ja dałem sobie z tym spokój bo moim zdaniem nie szpeci to auta mocno, a ujemnych stron poza estetyczną nie ma, moze minimalnie zwiększona hałaśliwość przy dużych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej nie wiem jak jest naprawdę bo piszecie że trzeba wycinać szybę a np. tu http://www.a4-klub.pl/smf/problem_z_uszczelka-t2111.0.html koledzy piszą że nie i jest to tylko listwa dekoracyjna naklejona na zewnątrz.

Może zamiast teoretyków wypowie się jakiś praktyk który to rzeczywiście robił i zakończy temat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak dla mnie to z tego tematu wynika jasno, że ta uszczelka górna jest częściowo pod szybą i do wymiany należy wycinać. Dowiadywałem się u macherów jaka jest technologia wymiany, odpowiedź- wycięcie szyby, Koledzy potwierdzili. A jeżeli chcesz zostać praktykiem w tym temacie to podjedź do "szybowców" i zobacz co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratu udało się tą uszczelkę wysunąć bez wycinania szyby, zsunął ją ciągnąć wzdłuż krawędzi. Jest ona nasunięta na górną krawędź szyby ma tam kształt ] (ceownika).

Na razie nie zakładał nowej, no i radzę uważać żeby nie poleciała szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości to jest to częsty przypadek w B5 czy tak jak korozją trójkącika w tylnych drzwiach, jeden ma a inny nie i niewiadomo od czego to zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częsty Kolego, podobnie jak puchnącee listwy na dole drzwi, które po modyfikacji nie miały w sobie już metalowego elementu który rdzewiał i je rozsadzał. Sporo aut ma to zapewne już zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może komuś rzeczywiście się udało wymienić bez wycinania, choć pierwsze słyszę... :mysli: ale ja bym Ci radził podjechać do szybiarzy..30zl+110zł. dla mnie nie pieniądze jakieś duże, a będziesz miał zrobione fachowo... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...