Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] zwiększone spalanie (?)


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

wydaje mi się, że coś większe mam spalanie od jakiś litr dwa. Teraz pali mi w mieście z 15 litrów, podkreślę, że jeżdżę tak prawie zawsze tak od 3 tys obrotów do 4,5 tys. Może 15 litrów to norma? Filtry wymieniałem, przepustnica sprawna, spaliny w normie, zero błędów na vagu, mieszanka ok, moc silnika ok. Nie widzię żadnych absolutnych objawów jakieś usterki. Jakieś macie pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... Przy normalnej jezdzie bez butowania 15 l to stanowczo za duzo. Mi pali ok 11-12 l

15 to mi pali 1.8TQ :)

Coś jest nie tak... może jakieś paliwko trefne ? albo gdzieś ucieka ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

tyle pali mi gazu (sekwencja). Wydaje mi się, że to tak z litr, dwa za dużo. Gaz jest z pewnego źródła, instalacja szczelna, co do benzyny to też raczej na bank nigdzie nie ucieka, bo by było czuć i widać plamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu_Wichura, ile Ci pali benzyny, bo od tego należy zacząć problem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie szczerze przyznam ci się, że cały czas na gazie fruwałem.

A to na gazie 15 :roll: To musisz sprawdzic na benzynie, jak bedzie mniej to zacznij od regulacji gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam silniczek tylko w avancie także inst gazowa spalanie waha mi się 11-13lmax LPG jazda mieszana na trasie. Codziennie robię do pracy 10km trasa 1km miasto

to samo powrót. Na trasie lubię przycisnąć min 140km (bez szaleństw) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak narazie ok 15/100km w miescie 10/100km w trasie , niezle jak na 2.8 q auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 15 litrów to norma?

15 l w miescie to raczej norma :neutral:

napewno niejest to norma,nawet jezeli pali gazu bo wychodzi na to ze benzyny pali mu 13,5 ok , sekwencja gazu zwieksza zuzycie kolo(niektorzy mowia max)10% przy dobrej regulacji, a jak na 1.8 to mysle ze w 12 l przy takjej opisywanej jezdzie to bylo by juz duzo chyba ze godzinami stoi w korach, ja mam 2.6 i w miescie na klimie troche w korkach troszke przy spokojnej jezdzie i wiekszosci przy butowaniu(nigdy nie jezdze sam 2-3 osoby) na automacie pali mi 15-16. Na trasie wyszlo mi 8l !! przy jezdzie max do 150km/h i caly czas na D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie co moze byc przyczyną zwiększonego spalania???mi pali 13-15 l w misice benzyny i jeżdzę raczej sam.

No 13 po miescie przy 1,8 125 KM to ok . 15 moze byc jak jezdzisz ostro itp ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1,6 i w mieście pali mi około 7,8 l/100 km., większość na klimie jestem mile zaskoczony :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
ja mam 1,6 i w mieście pali mi około 7,8 l/100 km., większość na klimie jestem mile zaskoczony :mrgreen: :mrgreen:

:shock: jakoś mało, chyba trochę za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...