Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jaki przewód do wzmacniacza ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem sie dowiedzieć jak gruby przewód zasilajacy(+) i masowy(-) musi być do wzmacniacza którego posiadam GBL GTO 4000 600w?? Chce go zamontować w bagażniku wiec ile tego przewodu potrzebuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprzęt pobiera 600W to ze wzoru ma moc (P=UxI) wychodzi ze prąd przy 12Voltach płynąć będzie max 50A.

Potrzebujesz około 6 metrów kabla jeśli miejsce zabudowy to spod tylnej półki - wg mnie najlepszego miejsca na wzmacniacza.

Przekrój kabla to minimum 20 mm2.

Tanio taki kabel kupisz w hurtowni elektrycznej.

Nie ma bajeranckich napisów ze do CAR AUDIO ale działa tak samo jak nie lepiej.

Nie radze ciągnąć osobnej masy tylko pobrać ją z karoserii jak najbliżej wzmacniacza.

Nie zapomnij o bezpieczniku przy akku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten JBL osiągnie może ze 300 W górra. Przewodzik 20mm2 wystarczy z zapasem:) najlepiej miedź beztlenowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki dzięki ja napisalem tak jak na nim pisze:)[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2009, 01:46_________________________________________________A wie ktoś gdzie taki można kupić w necie aby??? Jak tak proszę o linka dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znalazłem Dietza kabel 20mm za 15 zl metr niewiem czy to tanio czy drogo powiedzcie?? czy gdzies dostane taniej???może jakiś bezfirmowy w sklepie elektrycznym jak tam podpowiadali???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to tak akurat, ale nie musi być DIETZ. Są po 10 zł innej firmy i też z miedzi beztlenowej. Taniej, a różnicy nie usłyszysz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać linka??:)bo ja nie mogę innego znaleźć tej grubości;/ a tak pozatym bezpiecznik 50A będzie ok???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tej grubości nie ma ale są 25mm2. Jeśli nie będziesz miał problemu w postaci zbyt małego gniazda na wzmacniaczu to chyba warto brać :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest i tak pod śrubę, trzeba będzie końcówkę założyć:/// :wallbash: ale przydal by sie cięższy i tak juz 20mm to za dużo i po co opchać taki gruby:)Wydawala by sie łatwa sprawa a nigdzie niema:/ ma ktoś może linka jakiegoś:) dziex i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie planujesz w niedalekiej przyszłości zmiany wzmaka na coś mocniejszego? bo jeśli tak to grubszy przewód teraz nie zaszkodzi, a później może się przydać :chytry: ale zrobisz jak uważasz :) jakiś czas temu widziałem tańsze 20mm2.. może się pokażą.. a na dzień dzisiejszy wystarczy Ci nawet ten 16mm2 i na allegro jest po 8zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje malej rady , kupilem tube i wzmacniacz ale niestety nie mam zadnych kabli do tego podpowie mi ktos jakie kable dokladnie mam kupic zeby to wszystko ladnie podpiąć? W niektorych sklepach sa komplety kabli za 109 czy 134zl czy jak kupie taki komplet to bez problemu wystarczy mi tych kabli zeby podpiac wzmacniacz i tube?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje malej rady , kupilem tube i wzmacniacz ale niestety nie mam zadnych kabli do tego podpowie mi ktos jakie kable dokladnie mam kupic zeby to wszystko ladnie podpiąć? W niektorych sklepach sa komplety kabli za 109 czy 134zl czy jak kupie taki komplet to bez problemu wystarczy mi tych kabli zeby podpiac wzmacniacz i tube?

Pozdrawiam

do tego sa właśnie takie zestawy :good: kupuj i montuj :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz mieć:

1x chinch ok 5 metrów najlpeiej z dodatkowym kablem do sterowania (włączania wzmaka)

1x kabel do włączania wzmaka jeśli chinch go nie posiada

1x kabel zasilający + ok 5metrów

1x kabel GND masowy (długość dowolna)

1x oprawkę bezpiecznika

1x bezpiecznik pasujący do oprawke

1x kabel dwużyłowy do podłączenia głośnika/skrzyni/tuby

złączki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...