Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ADR B5] Czy przeskoczył pasek rozrządu ?


miaudi2606

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! Mam pytanie czy łańcuszek rozrządu mógł przeskoczyć o pare zębów jezeli mam zepsuty napinacz tego łańcuszka tzn: gorny i dolny mechanizm są doszczętnie zjechane a lańcuszek jest luźny. Wszystko oczywiscie wymieniłem na nowe i ustawilem wałki w tym położeniu co były tak jak przed zdjęciem ich. Dodam ze przed tą wymianą samochód był ciągany w celu odpalenia. Bo zgasł i nie chciał zapalić na kluczyk. Podczas ciągnięcia dochodziły dziwne stuki z pod pokrywy i myśle ze to włśnie ten łańcuszek przeskakiwał. CZY TO MOŻLIWE!!!! Dodam ze zatarł mi sie prawy wałek (potrząc od przodu samochodu) i ten napinacz sie całkowicie wytarł . Wszystko wymieniłem włącznie z tym wałkiem. Wszystko kręci jak w zegarku ale autko nie chce odpalić. Prosze pomóżcie!!!! Z góry dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,że mógł przeskoczyć! Nie odpalaj autka bo narobisz sobie maniany! Skoro ustawiłeś wałki "w tej pozycji co były przed założeniem" i autko nie reaguje to pomyśl sam... :gwizdanie:

Polecam lekturę-tam jest wszystko od A-Z o ile już nie jest za pózno.... :kox:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t47088.0.html;highlight=sam+naprawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka to mało powiedziane!!! Czy przez to samochód moze teraznie odpalić??? Moze wie ktoś jak to teraz ustawić zeby było dobrze. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie w tej sprawie. Czy wszyskie silniki 1.8 mają tak samo ustawione te wałki bo mam akurat dostep do takiego silnika w korym własnie jest wymieniana uszczelka pod pokrywą? [br]Dopisany: 02 Czerwiec 2009, 23:16_________________________________________________Dzię vikis :hi:. Mam nadzieje ze to mi pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak samo,ale jak nigdy tego nie robiles,nie probuj,tylko zawlecz auto do mechanika,bo zawory poodbijaja ci sie na tlokach,jak zle ustawisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po postu nie mogę uwierzyć w to co przeczytałem :kox:

Ja też :decayed:

mam zepsuty napinacz tego łańcuszka tzn: gorny i dolny mechanizm są doszczętnie zjechane a lańcuszek jest luźny. Wszystko oczywiscie wymieniłem na nowe i ustawilem wałki w tym położeniu co były tak jak przed zdjęciem ich

Zaprowadź auto do mechanika i najlepiej rozglądaj sie za drugim silnikiem od ADR-a , jak masz troche wiecej kasy to zrób swapa na 1.8 T przy okazji :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj autko jedzie do mechanika i zobacze co on stwierdzi. Moze uda sie jeszcze coś uratować. Jak bede coś wiecej wiedział to napisze. [br]Dopisany: 03 Czerwiec 2009, 07:01_________________________________________________Dodam ze pasek rozrzadu napewno nie przeskoczył bo nie dawno był wymieniany i mechanik zrobil bialym markerem linie na pasku i na kołach zebatych, one na szczęście są na swoim miejscu i nic sie tam nie przestawiło nawet o ząbek.

ps. Wiem ze jak przeskoczy pasek rozrządu to może narobić troche szkód w silniku. Czy jak przeskoczyl łańcuszek to też???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Wiem ze jak przeskoczy pasek rozrządu to może narobić troche szkód w silniku. Czy jak przeskoczyl łańcuszek to też???

Też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...