Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Odstająca listwa przy drzwiach


ernius

Rekomendowane odpowiedzi

Drzwi przednie od strony pasażera.

Listwa tak odstaje, że gumowa uszczelka nie dolega.

Na 99% nie było uderzone bo sprawdzałem cały samochód miernikiem i wszędzie jest ta sama grubość lakieru( okolice 150 mikronów ).

Co z tym fantem zrobić?

p1030256.jpg

p1030260.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdemontował listwę i sprawdził co tam pod spodem się dzieje, być może spinka odleciała i dlatego tak odstaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa źle założona. Otwórz drzwi, odkręć dwie śrubki, wysuń ją i wsuń z powrotem. Na drzwiach powinny być wypustki, które wejdą ładnie w listwę. Prawdopodobnie jedna z wypustek się wysunęła i stąd ten problem.

Daj znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo ale podejrzewam że na parkingu pod marketem ktoś mi to załatwił wózkiem albo innymi drzwiami. Dzisiaj może zdejmę to zobacze co i jak.

To się wysuwa ? Nie ciągnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się tym zajmę, ale jak ja wysunąć po odkręceniu tych dwóch śrubek ? W lewo w pracy czy w dół ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec dzisiaj znalazłem chwilkę aby zdemontować ta listwę i była ona wsunięta we wszystkie zaczepy ale po demontażu okazało się że w tą listwę wdała się korozja i to właśnie jest przyczyną że ona odstaje. Czy może ktoś podać numer tej listwy przedniej od strony pasażera? Kolor szary niemalowana. Jaka może być cena tej listwy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie będzie to samo. Nie da się tego jakoś naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie da. Niech ktoś poda numer i zobaczymy jaka cena tej listwy jest i ocenimy czy oplaca się to wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podać numer tej listwy przedniej od strony pasażera? Kolor szary niemalowana. Jaka może być cena tej listwy ??

Jakieś 200PLN w ASO. Na allegro znacznie taniej.

Numer powinien być na samej listwie od wewnątrz. Jak ściągnąłeś to trzeba było spisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat. U mnie jest to samo z przodem. Dodatkowo z tyłu zawsze po większym deszczu podczas otwierania drzwi wylewa się szklanka wody z progu :kwasny: niewiem którędy się tam dostaje - jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przez uszczelki się dostaje cieknie przez drzwi i zawiesza sie na progu.

Ja w sobotę wyciągałem mechanizm opuszczania szyby z przodu co wiąże sie z demontażem całej ramki i tapicerki i zdziwiłem się ile wody może tam wlatywać przez uszczelki. Jedna ciekawa rzecz jest taka że głośnik nie jest niczym z tylu zabezpieczony i jak woda leci to chyba po nim też :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie będzie to samo. Nie da się tego jakoś naprawić ?

ja zmieniłem listwy na S4 mam do zbycia cały komplet :kox:

e3d81b424d597312m.jpg

efe28918b484a4a1m.jpg

[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2009, 00:33_________________________________________________

U mnie będzie to samo. Nie da się tego jakoś naprawić ?

ja zmieniłem listwy na S4 mam do zbycia cały komplet :kox:

e3d81b424d597312m.jpg

efe28918b484a4a1m.jpg

narazie listwy niedostepne :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat. U mnie jest to samo z przodem. Dodatkowo z tyłu zawsze po większym deszczu podczas otwierania drzwi wylewa się szklanka wody z progu :kwasny: niewiem którędy się tam dostaje - jakieś pomysły ?

u mnie podobna sytuacja. wymyślił ktoś na to jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem coś z tym robić. Zdemontowałem listwę, wyczyściłem skorodowane miejsce w tej listwie, zalałem klejem, ścisnąłem listwę w miejscu w którym się rozwarstwiła za pomocą dwóch zacisków i zostawiłem na noc. Rano zdjąłem zaciski i... głębiej skleiła się, ale wyżej gdzie jest guma nie złapało. Poza tym nadal w tym miejscu listwa jest grubsza i odstaje. Zalałem to miejsce klejem, aby woda się tam nie dostawała i na razie jest jak jest.

Chyba będę musiał kupić nowe listwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rzeczywiście nie do naprawienia. Te elementy są robione chyba na jakiejś prasie bo jak już sie rozkleją to nie ma możliwości żeby to z powrotem skleić jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też pojawił sie ten problem musze teraz wymienić listwy na obydwuch drzwiach od strony kierowcy ale znalazłem na allegro coś takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=719057719 i zastanawiam sie czy to co kolo tam wypisuje to prawda, ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem po wymianie tej listwy, była tak zardzewiała ze nie tylko odstawała ale i nawet się powykrzywiała i wyglądało to jak... wyjdz stąd i nie wracaj!!! :)

Listwe kupiłem na allegro za 60zł ale polowałem na nią chyba z miesiąc bo jak są to za minimum 120zł :wallbash:

Oddałem do lakiernika i za 50zł mi ją pomalował i na tą chwile jest miodzio :decayed:

Pozostaje tylko wymiana bo innej opcji z tym nie ma niestety :confused4:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niemalowane i dzisiaj kupiłem za 50złocisza:) Jak przyjdzie dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...