[ALL B5] Jak przymocować dolne listwy boczne ?

27 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem tego wątku na forum więc tak w temacie, chce sobie dorezać coś takiego u siebie? Pytanie czy będę musiał wiercić dziury w drzwiach czy można to jakoś przykleić? Pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jesli chodzi ci o listwy na samym dole dzrwi, takie co wystepowały w rocznikach 1997-1998 to na klej lub tasme dwustronna nie da rady bo sam próbowałem i w końcu jednak nawierciłem otwory powkrecałem wkręciki i tak jak o oryginale na spinki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Michał

Zastanów sie czy chcesz te dolne listwy,czesto rdzewieje w nich ta metalowa szyna i robią się takie pofałdowane :naughty:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zastanów sie czy chcesz te dolne listwy,czesto rdzewieje w nich ta metalowa szyna i robią się takie pofałdowane :naughty:

oj Michale jeśli jeśli dobrze sie to zamontuje i są to oryginalne listwy to nic rdzewieć i fałdować się nie będzie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Michał

oj Michale jeśli jeśli dobrze sie to zamontuje i są to oryginalne listwy to nic rdzewieć i fałdować się nie będzie

Ja jakoś miałem niefart do tych listew, w obydwu B5-tkach mi leciały, w pierwszej oderwałem i przykleiłem od nowa, w drugiej nic juz nie robiłem tylko ją sprzedałem. Gdyby nie te otwory w drzwiach to bym je wywalił :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jakoś miałem niefart do tych listew, w obydwu B5-tkach mi leciały, w pierwszej oderwałem i przykleiłem od nowa, w drugiej nic juz nie robiłem tylko ją sprzedałem. Gdyby nie te otwory w drzwiach to bym je wywalił :wink4:

a u mnie malina jak zmieniałem to nawet lakier pod nimi był w idealnym stanie.

PS wracaj do siebie (spoty Radomskie) :evil::wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Michał

a u mnie malina jak zmieniałem to nawet lakier pod nimi był w idealnym stanie.

PS wracaj do siebie (spoty Radomskie) :evil::wink4:

Lakier , owszem był idealny ale ta listwa od wewnatrz cała skorodowana :kwasny:

PS..wracam oglądac PB.. :decayed: widziałem Cie dziś na rondzie Reja/Okulickiego :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nawierciłem otwory powkrecałem wkręciki i tak jak o oryginale na spinki

a te listwy maja jakąś regulację? czy trzeba wiercić otwory tak jak w oryginale? czy można wiercić tak mnie więcej równo i potem skorygować to jakoś tą spinką? no i czy można kupić takie mocowanie tych listewek np w ASO? z góry dzięx za wszystkie odp ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szkoda kasy na te listwy jak nie masz daj spokój z nimi też widzę że zaczynają mi dwie się fałdować i zaczyna mnie wkurzać efekt wizualny a nie idzie ich kupić nowych tanio za kawałek gumy z blachą okrutne ceny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie pamiętam dokładnie, ale listwy kosztują koło stówki za przód i ok 80 zł za tylną, w ASO tańsze niż na allegro. Nowo kupowane już nie rdzewieją bo są całe z gumy i nie ma w nich tego wzmocnienia z blachy, które rdzewiało.

Do Kolegi [olo~666], nic nie trzeba wiercić, nie ma też żadnej regulacji. Sciągasz starą listwę, odkrecając jedną śrubkę w rogu drzwi i zsuwasz, nową w odwrotnej kolejności. Tych plastikowych mocowań do listewek też nie musisz kupować jeżeli były kompletne, a jeśli nawet to w ASO powinny być.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie pamiętam dokładnie, ale listwy kosztują koło stówki za przód i ok 80 zł za tylną, w ASO tańsze niż na allegro. Nowo kupowane już nie rdzewieją bo są całe z gumy i nie ma w nich tego wzmocnienia z blachy, które rdzewiało.

Do Kolegi [olo~666], nic nie trzeba wiercić, nie ma też żadnej regulacji. Sciągasz starą listwę, odkrecając jedną śrubkę w rogu drzwi i zsuwasz, nową w odwrotnej kolejności. Tych plastikowych mocowań do listewek też nie musisz kupować jeżeli były kompletne, a jeśli nawet to w ASO powinny być.

tylko kolega ma auto z 1995r gdzie nie było tych listw i nie ma tez tych bolczyków na drzwiach, więc jeśli bedzie chciał zamontowac je to musi zamontować pierw jakoś te bolczyki

bolczyki musiśz rozmieścic mniej więcej tak jak w oryginale lub przypasowac pierw listwę i zobaczyc gdzie powinny przychodzić te bolczyki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przednie listwy kosztują dokładnie 98 zł. Kupione w ASO Kalisz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

98 zł komplet na przód czy za sztukę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na bank za sztukę, one tak kosztują.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Michał

Tak, za sztukę, te krótsze na tył ok.70 zł/szt

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niedawno przeprowadziłem wymianę trzech listw u siebie przednią lewą i obydwie tylne, ogólnie kosztowało mnie to 342 zł

- listwa lewa przednia - 127 zł

- listwa lewa tylna - 89 zł

- listwa prawa tylna - 89 zł

- koszty przesyłki 17 zł.

Listwy oryginalne kupione na allegro.

Kolego jeśli nie masz oryginalnie tych listw to nie zakładaj ich...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba sobie odpuszczę, dużo roboty by było żeby to prosto zamocować no i niema pewności że po pewnym czasie będzie sie wszytko trzymać kupy, no i cena trochę za dużo za kawałek plastiku :thumbdown: dzięki i pozdro! można zamykać :hi:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niedawno przeprowadziłem wymianę trzech listw u siebie przednią lewą i obydwie tylne, ogólnie kosztowało mnie to 342 zł

- listwa lewa przednia - 127 zł

- listwa lewa tylna - 89 zł

- listwa prawa tylna - 89 zł

- koszty przesyłki 17 zł.

Listwy oryginalne kupione na allegro.

Kolego jeśli nie masz oryginalnie tych listw to nie zakładaj ich...

kolego masz jakieś namiary na te listwy bo nie widzę na allegro..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego karol889 w ASO te listwy są tańsze niż na allegro, dolicz jeszcze cenę wysyłki i czas oczekiwania na paczkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o ceny w ASO to osobiście nie dowiadywałem się ale przeczytałem temat w Warsztacie i tam kolega przedstawił koszty wymiany listwy zakupionej w ASO i trochę drożej to wyszło a jeśli chodzi o wysyłkę to ja czekałem chyba jeden dzień... ale może warto zadzwonić do ASO...

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_wymiana_dolnej_listwy_w_przednich_drzwiach_od_pasazera-t79698.0.html;msg887919#msg887919

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ceny między ASO nieraz sporo się różnią, dlatego warto przed zakupem zadzwonić tu i tam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

qrde w kraku kosztują w ASO 170 za przód i 100 za tył (za sztukę oczywiście) po zniżkach, na allegro 130 przód, 89 tył

czy to znaczy że u was w ASO jest taniej niż u mnie ? czy mam się udać do VW skody lub seata żeby było taniej ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie pierwszy raz między poszczególnymi ASO są rozbieżności w cenach, poza tym wszystko zależy też od aktualnego kursu euro. Spróbuj w VW albo Skodzie, może będzie taniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zainwestuj w dobrą taśmę dwustronną

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem ten sam problem, metal skorodował i zaczęło odpadać. Przykleiłem na klej do szyb, jak narazie trzyma, już około pół roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zainwestuj w dobrą taśmę dwustronną

odpuść sobie taśmy, kleje itp., wiem z własnego doświadczenie że w ten sposób nie będą się trzymały, jedynie tak jak jest w oryginale czyli bolczyki i spinki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta