Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak odłączyć akumulator ?


gawey

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wam niedawno kupilem a4(97r) 1,9 tdi i troche o niej czytam no i wyczytalem ze odlaczenie akumulatora "powoduje skasowanie pamieci diagnostycznej silnika, urzadzenia abs, a takze kodu zabezpieczajacego przed kradzieża" w takim razie jak przyjdzie mi ladowac aku jak mam to robic ? pomozcie mi z tym

z gory dzieki za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam niedawno kupilem a4(97r) 1,9 tdi i troche o niej czytam no i wyczytalem ze odlaczenie akumulatora "powoduje skasowanie pamieci diagnostycznej silnika, urzadzenia abs, a takze kodu zabezpieczajacego przed kradzieża" w takim razie jak przyjdzie mi ladowac aku jak mam to robic ? pomozcie mi z tym

z gory dzieki za odpowiedz pozdrawiam

nic sie nie stanie....dziwne pytanie :gwizdanie: jedynie radio może ci sie rozkodowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Wyczytalem w ksiazce Ze Immobilaizer sie rozkoduje i inne rzeczy jak sie odlaczy aku ? dlatego pytam :confused4:

spal te ksiązke :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo w tym modelu też potrafi zgubić synchro z ECU po zabawie z akumulatorem chociaż są to sporadyczne przypadki i chyba częściej występujach przy próbach ładowania aku na zapiętych klemach. Oprócz tego w tym modelu sensor AIRBAG jest czuły na skoki napięcia i też lubi z niewiadomych przyczyn wywalić błąd 65535 czyli błąd pamięci sterownika! Ale tak jak pisałem są o żadkie przypadki i odłączenie aku poza zakodowaniem się radia raczej nie przynosi ubocznych skutków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czymś zapomnieliście, są to sporadyczne przypadki bo akumulator został nieprawidłowo odłączony.

Przy odłączaniu najpierw odłączamy minus później plus

Przy podłączaniu najpierw plus potem minus.

Kolejność jest ważna, jak odwrotnie się zrobi może ulec zablokowaniu alarm immo czy ecu i to są te przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...