Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Co po zdjęciu listw progowych ?


roni.tl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!! Mam pytanko posiadam audike A4 b6 2001 r. i tak się zastanawiam czy nie zajrzeć pod obudowe progów oczywiście czy nie rdzewieją ??? Czy już ktoś to sprawdzał ??? Istnije możliwość że progi rdzewieją w B6 ??? Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam ma zardzewieć skoro buda jest ocynk????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cie wiem że buda jest w ocynku tylko że zauważyłem w jednym miejscu pęcherzyki a dokładnie nad progiem i wystraszyłem się że pod listwą zabezpieczającą może być to samo ??? Lepiej wcześniej zareagować !!! To co mówisz żeby nie ściągać nawet tych listew??? :no:

[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2009, 19:57_________________________________________________Ściągał ktoś to w B6 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te listwy które są na progach te ktore zabezpieczają progi !!![br]Dopisany: 07 Czerwiec 2009, 20:35_________________________________________________czy zaglądał ktoś w ogóle na progi pod tym poszyciem plastykowym nie ma śladów korozji ??? bo nie wiem co mam robić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste zdjąć te listwy,a przy zdejmowaniu lubią się połamać.Wtedy będziesz miał kłopot :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. manuala AESIS nie da się ich ściągnąć bez uszkodzeń - w praktyce jeśli zabierzesz się do tego w odpowiedni sposób wszystko powinno pójść bez problemów (skąd tyle listw dostępnych na allegro ? :)).

Problem w tym że listwy mimo iż posiadają bolce/spinki tak naprawdę trzymają się na dwustronnej taśmie klejącej (bolce spinki są raczej do wycentrowania/poprawnego założenia listwy). Gdy już je ściągniesz (ja delikatnie podważyłem zwykłym śrubokrętem) - ponowne założenie z porozrywaną taśmą klejącą może nie zdać egzaminu i listwy będą Ci odstawać...

Aby zrobić to porządnie musiałbyś wyczyścić próg oraz listwy np. benzyną ekstrakcyjną, usuwając resztki taśmy a następnie nakleić nową taśmę (oczywiście na listwę - taśma powinna mieć 0.6mm, większa może powodować że będzie odstawać, myślę że 0.8 to max, szerokość 1cm ale takiej raczej nie kupisz - najmniejsza to chyba 2cm i trzeba ciąć, nożyk do tapet w dłoń i heja :)).

Jeśli zdecydujesz się na taki zabieg pamiętaj że dobrze jest podgrzać listwy nagrzewnicą przed ściąganiem - łatwiej puści. Analogicznie przy przyklejaniu nowej - podgrzewasz listwę i powierzchnię progów - klej lepiej wchodzi w reakcję z podłożem przy wyższej temperaturze = będzie lepiej trzymał... Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te listwy które są na progach te ktore zabezpieczają progi !!![br]Dopisany: 07 Czerwiec 2009, 20:35_________________________________________________czy zaglądał ktoś w ogóle na progi pod tym poszyciem plastykowym nie ma śladów korozji ??? bo nie wiem co mam robić ???

zciągałem te listwy do malowania (sporo śrub do odkręcenia) i brak, jakich kolwiek oznak korozji. Jak nie musisz to nie zaglądaj, no chyba, że wiesz o powypadkowej naprawie to w celu sprawdzenia czy coś się nie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię alex181266 widze że masz ten sam rocznik!!! moja audika nie była napewno bita także mówisz że u ciebie było ok nawet pęcherzyka z rdzą ??? To ok nie bede nawet próbował tego ściągać bo jestem trochę przewrażliwiony po tym jak ściągnąłem listwy z drzwi a tam jest kilka pęcherzyków !!! Dzięki za poradę !!! Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się pogubiłem... jakie śruby alex?

Tak kolo 10.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o które listwy tak naprawde chodzi? Na progach widze tylko jedne plastiki :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się pogubiłem... jakie śruby alex?

chodzi o tzw. poszerzenie progu, czyli o listwę zakrywającą próg po całej długości. Jest ona przykręcona kilkunastoma śrubami. Ty piszesz o nakładce na próg, która jest przyklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...