Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Głośniejsza praca jednej z głowic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

mam pytanko moze ktos spotkal sie z takim zjawiskiem, w moim V6 po wymianie oleju prawa głowica, to ta z wtryskiem sterujacym(siedzac w srodku) zaczeła troche głosniej pracowac, niewiem czy to wina oleju,??? autko chodzi ok, tylko zastanawia mnie to cykanie tej glowicy na wolnych obrotach, przy otwartej masce jedna ladnie mruczy a druga delikatnie 'cyka', jezeli chodzi o wałki to juz temat przerabiany jakies 50 tys km temy robiona byla cala góra lacznie z hydraulika i nowymi ori walkami,.

Moje podejrzenia że jeden z wtryskiwaczy glosniej pracuje badz uszczelka pod nim puszcza???? dzieki za wypowiedzi, pozdrawiam

Opublikowano

Skoro wałki i cała hydraulika już przerobina,to pozostaje sprawdzić wtryski-na początek korekcje!

Troszeczkę dziwi mnie fakt,że zaczeło się to dziać po wymianie oliwy...

Opublikowano
  • Autor

to moze wina oleju????, moze jakis rozlewany kupilem i jest do d*py, moze lepiej go wywalic i kupic cos lepszego, wczesniej mialem castrola GTX?????

a co do wtryskow czy da sie je sprawdzic VAGiem???? czy dopiero po wyciągnieciu????

Opublikowano

Na vagu możesz jedynie sprawdzić korekcje (blok 013 i 014) ale dopiero na stole pobierczym dowiesz się czegoś więcej...

Co do oliwy,to nie wiem gdzie kupujesz i jaki olej lejesz (???) Polecam zakup z pewnego zródła (sklep motoryzacyjny z jakąś renomą!)

Opublikowano
  • Autor

Na vagu możesz jedynie sprawdzić korekcje (blok 013 i 014) ale dopiero na stole pobierczym dowiesz się czegoś więcej...

Co do oliwy,to nie wiem gdzie kupujesz i jaki olej lejesz (???) Polecam zakup z pewnego zródła (sklep motoryzacyjny z jakąś renomą!)

chyba pierwsze co zrobie to wywale ten olej co mam, zalatwil mi go kumpel ktory pracuje wlasnie w sklepie motoryzacyjnym, jedakże to olej 'z pod lady' wiec pewnosci niemam.

Opublikowano

mam pytanko moze ktos spotkal sie z takim zjawiskiem, w moim V6 po wymianie oleju prawa głowica, to ta z wtryskiem sterujacym(siedzac w srodku) zaczeła troche głosniej pracowac, niewiem czy to wina oleju,??? autko chodzi ok, tylko zastanawia mnie to cykanie tej glowicy na wolnych obrotach, przy otwartej masce jedna ladnie mruczy a druga delikatnie 'cyka'

Ja obstawiam, ze wlasnie wtrysk sterujacy powiedzial papa :wink4:

Objawy pasuja w 100%. Podepnij VAG'a.

Opublikowano

ew. popyhacz ktorys odchodzi do krainy zlomu :cool1:

Opublikowano

Co za olej zalales?

Tak, czy siak - obstawiam, ze to wtrysk sterujacy padl.

Powinienes tez podczas jazdy zaobserwowac inna kulture pracy silnika [mocniej klekocze/szeleści].

Mialem identyczna sytuacje - glowica z WS pracowala inaczej, "cykała".

Opublikowano

witam

mam pytanko moze ktos spotkal sie z takim zjawiskiem, w moim V6 po wymianie oleju prawa głowica, to ta z wtryskiem sterujacym(siedzac w srodku) zaczeła troche głosniej pracowac, niewiem czy to wina oleju,??? autko chodzi ok, tylko zastanawia mnie to cykanie tej glowicy na wolnych obrotach, przy otwartej masce jedna ladnie mruczy a druga delikatnie 'cyka', jezeli chodzi o wałki to juz temat przerabiany jakies 50 tys km temy robiona byla cala góra lacznie z hydraulika i nowymi ori walkami,.

Moje podejrzenia że jeden z wtryskiwaczy glosniej pracuje badz uszczelka pod nim puszcza???? dzieki za wypowiedzi, pozdrawiam

Zerknij tutaj --> http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_metaliczne_stukanie_wtryskiwacz_czy_popychacz_filmik-t76327.0.html , u Ciebie jest podobnie? Tak jest u mnie i to na 100% wtryskiwacz, ponieważ jak popuszczę przewód to stukanie ustaje. Bardzo mnie interesuje wskazanie statycznego kąta wtrysku u Ciebie na letnim i na w pełni nagrzanym silniku. Masz możliwość zrobienia 004statycznie i wrzucenia na forum? Byś może mamy ten sam problem. Czy głośniejsza praca występuje dopiero jak silnik złapie temperaturę? Pozdrawiam :hi:
Opublikowano
  • Autor

ew. popyhacz ktorys odchodzi do krainy zlomu :cool1:

dzieki za podpowiedzi, jak juz pisalem walki i hydraulika byla wyminiana jakies okolo 50 tys temu.

niestety vaga niemam jak , podpiac.

pozdro[br]Dopisany: 08 Czerwiec 2009, 22:06_________________________________________________

witam

mam pytanko moze ktos spotkal sie z takim zjawiskiem, w moim V6 po wymianie oleju prawa głowica, to ta z wtryskiem sterujacym(siedzac w srodku) zaczeła troche głosniej pracowac, niewiem czy to wina oleju,??? autko chodzi ok, tylko zastanawia mnie to cykanie tej glowicy na wolnych obrotach, przy otwartej masce jedna ladnie mruczy a druga delikatnie 'cyka', jezeli chodzi o wałki to juz temat przerabiany jakies 50 tys km temy robiona byla cala góra lacznie z hydraulika i nowymi ori walkami,.

Moje podejrzenia że jeden z wtryskiwaczy glosniej pracuje badz uszczelka pod nim puszcza???? dzieki za wypowiedzi, pozdrawiam

Zerknij tutaj --> http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_metaliczne_stukanie_wtryskiwacz_czy_popychacz_filmik-t76327.0.html , u Ciebie jest podobnie? Tak jest u mnie i to na 100% wtryskiwacz, ponieważ jak popuszczę przewód to stukanie ustaje. Bardzo mnie interesuje wskazanie statycznego kąta wtrysku u Ciebie na letnim i na w pełni nagrzanym silniku. Masz możliwość zrobienia 004statycznie i wrzucenia na forum? Byś może mamy ten sam problem. Czy głośniejsza praca występuje dopiero jak silnik złapie temperaturę? Pozdrawiam :hi:

wydaje mi sie ze odglos mamy taki sam, jutro sprawdze co sie dzieje jak odkrece przewodzik od wtrysku,

wydaje mi sie ze stuka zawsze na zimnym tez ale tylko na wolnych obrotach,.

Opublikowano

Podjedz do pierwszego lepszego mechanika, ktory ma vaga, wystarczy sprawdzic bledy. Jesli to WS, to blad bedzie powracal.

Opublikowano

kudłaty66 podjedź w piatek na spota :cool1: a jak nie chcesz czekac do piatku to dzwon(tel na PW)

Opublikowano
  • Autor

kudłaty66 podjedź w piatek na spota :cool1: a jak nie chcesz czekac do piatku to dzwon(tel na PW)

dzieki, bedziemy w kontakcie, dobranoc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.