Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

jakie wybrac xenony? ori czy HID? doradzcie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, od dluzszego czasu chorowalem na xenony i w koncu mam pieniazki i tu dylemat. Do dzisiaj zylem w przekonaniu ze ori xenony sie same poziomuja a to nie prawda, za ori xenony uzywane musze zaplacic minium 1700 zł a kolega dzisiaj podpowiedzial mi zeby kupic lampy depo (440 zł) i zestaw HID (450 zł) wszystko nowe i jedne i drugie nie beda sie poziomowac, nie wiem co wybrac, ori xenony sa drozsze o 800 zł ale slyszalem ze ten HID swieci gorzej, doradzcie prosze, moze ktos mial stycznosc z HID bo moze ja slyszalem tylko plotki, jesli okaze sie ze ten zestaw HID dobrze swieci to sklaniam sie ku opcji depo+HID, wiadomo 800 zł zostaje w kieszeni i bedzie na spryskiwacze :lol:

pozdrawiam, Rafał

oczywiscie na razie mam zwykle ori lampy z 98r

Opublikowano
oczywiscie na razie mam zwykle ori lampy z 98r

tzn soczewkowe zespolone?

Opublikowano
tzn soczewkowe zespolone?

Jeśli ori z 98 to nie są zespolone :wink:

Opublikowano
  • Autor

mam zwykle lampy, kierunkowskaz oddzielnie lampa oddzielnie (nie soczewkowa) i wiem ze bede musial przerobic blotnik i wtyczke

Opublikowano
mam zwykle lampy, kierunkowskaz oddzielnie lampa oddzielnie (nie soczewkowa) i wiem ze bede musial przerobic blotnik i wtyczke

myślałem, że soczewki. Jakbyś miał reflektory soczewkowe to już krótsza droga do xenonów.

Opublikowano

zestaw HID o którym piszesz mam założony u mnie w samochodzie i świeci to bardzo dobrze w porównaniu do zwykłych żarówek to nawet rewelacyjnie

zestaw HID można założyć to każdego reflektora

Opublikowano

Pewnie że wszystko można, tylko w zwykłej lampie bez soczewki walisz takim xenonem potem jak żarówką 110W...

Co do samego xenonu, ori ma tą zaletę, że soczewka dedykowana xenonowa jest o ciut bardziej eliptycznym rozkładzie światła niż zwykła i ma inną przysłonę z góry. W praktyce jednak różnicy prawie nie widać, bo odcięcie na zwykłej zdaje egzamin.

Mówiąc wprost, samochód z xenonem ori czy HID świeci bardzo podobnie... Minusem HID są zewnętrzne przetwornice, które trzeba sobie zamontować gdzieś pod maską, ale to jest akurat detal, bo wszystkie teraz mają hermetyczne obudowy i złącza.

Opublikowano

A o jakiej barwie są najlepsze xenony są od 6000K do chyba 10000K

Opublikowano

Jak najniżej z temperaturą palników. 6000K będzie dość białe, im wyżej tym bardziej niebiesko, aż w fiolet.

4300K światło białe (ale nie ma najczęściej niebieskiej "bajeranckiej" poświaty) - to najczęściej stosowana przez producentów aut temperatura światła

6000K - białe z lekką niebieską poświatą, niektórzy producenci też takie stosują

8000K - tu już jest niebiesko, na drogę też świeci bardziej niebiesko

10000K i wyżej to już jakieś niebieskie, fiolety, itd.

Jeśli to ma być jako podniesienie bezpieczeństwa stricte, to zakładać 4300K. Optymalnie pomiędzy bezpieczeństwem i wyglądem to 6000K, ładne białe światło i widoczność bardzo dobra. Powyżej 8000K zaczyna się robienie auta na pokaz i nie ma to nic wspólnego z komfortem jazdy nocą...

Opublikowano

barwa światła powyżej 6500K jest niezgodna z prawem.

Opublikowano

Dzięki panowie też tak sądziłem ale nie byłem pewien chyba sie skusze na 6000K

Opublikowano

rafal_lublin proponuje Ci ori lampy zespolone VALEO (warto dołożyć kasę i mieć ori) po lifcie i do tego zestaw HID 6000K bedzie super

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.