Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] "Stojąca" woda przy ECU


lutas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj przerabiałem czyszczenie 2 otworów odpływowych pod akumulatorem i tutaj wszystko jest ok, jednak zastanawia mnie dlaczego stoi mi woda przy ecu - tam gdzie jest linka od maski (wszystko jest szczelne, nic nie cieknie do środka), tyle tylko że ta woda nie chce odpływać. Czy przy ECU jest jakiś dodatkowy odpływ pod spodem ?

Szukałem na forum, ale żadnych konkretów na ten temat nie znalazłem

z góry dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6, gdzie rozmieszczeznie elementow w komorze silnika jest podobne - jest odplyw obok ECU, blisko blotnika, przyjrzyj sie... albo ja mialem zwidy u siebie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 zapycha się liśćmi i innym badziewiem przelot pod ECU, ja kawałkiem drutu czyściłem i pomogło wyleciał syf i woda spływa do dziury przy AKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - jak dobrać się do tego odpływu pod serwem? Demontuje się go, czy udrażnia w jakiś inny sposób? U mnie jest czysto, ale ten odpływ jest ewidentnie przytkany, bo przy myciu lub obwitszym deszczu woda stoi jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak czy siak wyjąć akumulator i podstawę pod nim, wtedy da się wsadzić rękę pod serwo i wyczyścić ten odpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak czy siak wyjąć akumulator i podstawę pod nim, wtedy da się wsadzić rękę pod serwo i wyczyścić ten odpływ.

dokladnie aku i podstawka pod aku precz, i od strony aku siegnac reka i poruszac palcem tam i tej dziurze i powinno sie odetkac- spasc nizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno sie odetkac- spasc nizej

a nawiasem mówiąc to niżej coś jeszcze jest ? jakieś dalsze kanały odpływowe czy coś w tym rodzaju, czy po prostu leci to już na ziemię ? bo przyznam że auto mam dość krótko i go nie oglądałem od spodu w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno sie odetkac- spasc nizej

a nawiasem mówiąc to niżej coś jeszcze jest ? jakieś dalsze kanały odpływowe czy coś w tym rodzaju, czy po prostu leci to już na ziemię ? bo przyznam że auto mam dość krótko i go nie oglądałem od spodu w tym miejscu.

leci na ziemie/ plyte pod slinikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie także to dotknęło. Syf niesmaowity. Liście, ziemia, dwa tyranozaury. Definitywnie mogli zrobić większe te odpływy.

Ja podziałałem Kärcher'em. Jednak w przyszłości trzeba podnieść ECU.

Manualna instrukcja niesamowicie przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...