Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zgrzyt przy zmianie biegow


Slot

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. szukalem po tematach czy moze juz gdzies sie pojawil taki problem ktory ja chce opisac ale go nie znalazlem wiec napisze... jezeli okazalo by sie ze juz byl omawiany owy temat, problem to pokierujcie mnie jak do niego trafic...

przechodzac do tematu. posiadam problem ze skrzynia biegow. slysze zgrzy gdy bezposrednio zmieniam z trojki na czworke ciagnac w dol... inne biegi sa wporzadku! co dziwne nie uslysze tego zgrzytu gdy z trojki zrobie luz rusze lewarkiem prawo lewo na luzie i wtedy wbije czworke... nie mam pojecia w czym problem... jak autko sciagnolem w lutym i zmienialem paski i itp to zajrzal mi do skrzyni i jej nic nie dolega... slyszalem ze to moze byc problem z lewarkiem czy cos takiego... nie wiem... POMOCY!! z gory dziekuje...

dane autka... 98 rocznik, silnik 1.8, skrzynia piatka do przodu...

DZIEKUJE

[ Komentarz dodany przez: piotr1602: 13-04-2007, 14:24 ]

popraw temat zgodnie z regulaminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj po prostu wolniej poruszać gałką, jeżeli synchronizator potrzebuje nieco więcej czasu, to wtedy właśnie może być zgrzyt. To nie jest auto rajdowe, żeby wciśnięcie 4 z 3 trwało 0,1s, a przecież nie problem tak szarpnąć na gałkę, tylko wtedy właśnie zgrzyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj po prostu wolniej poruszać gałką

Tak jak napisał kolega troszkę wolniej zmieniaj biegi

Posprawdzaj też te elementy które są odpowiedzialne za zmianę biegów przy skrzyni czy nie mają luzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mowicie ze cos ze synchronizatorem moze byc nie tak?? nie zmieniam biegow z sposob iscie sportowy! robie to normalnie... tylko ze jak zmieniam z trojki na czworke jednym pociagnieciem ( nie koniecznie szybko) to mam zgrzyt, ale jak najpierw zejde na luz rusze prawo lewo na luzie i dopiero wtedy cztery to nic nie zgrzyta... dziwne jest to dla mnie... ale jedno jest pewne = nie mam uszkodzonej skrzyni tak?? a cenowo wymiana takiego synchronizatora ile mogla by kosztowac gdyby okazalo sie ze to jest to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakiś wielki koszt (nie znam precyzyjnej ceny), ale baardzo często są potem problemy z dobrym wyregulowaniem linek do skrzyni. Ciągle któreś biegi nie chcą wejść i inne cuda. Najlepiej się zastanowić, czy nie możesz jeździć z tym jak jest. Moja skrzynia również nieco niedomaga, ale nic nie robię, bo da się normalnie jeździć, a po poprawieniu często już niekoniecznie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki... przejade sie do mechanika niech poprostu zajrzy i sprawdzi o co kaman czy to synchronizator czy moze tylko kwestia wyregulowania mechanizmow przy skrzyni... najwazniejsze ze skrzynia i sprzeglo jest dobre bo jak to mialbym wymieniac to dopiero mial bym koszty :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym optował za zbyt cicho włączonym radiem. Radyjko tochę głośnie j i zgrzytu nie będzie słychać :drool: :drool: :shocked:[br]Dopisany: 21 Styczeń 2008, 23:49 _________________________________________________Jeszcze jedno, najlepiej RADIO MARYJA

warnwarn.gifOdgrzebujesz stare tematy i wypisujesz w nich bzdury.

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...