Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Skrzypienie kierownicy


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie Skrzypi kierownica jak sie autko postoi w słońcu, słyszalne to jest w górnrj częći tak jakby zaraz za kierownicą, szukałem jakiejś mądrej odpowiedzi ale wszytko co napisane już wyprubowałem i nic jak skrzypiało tak skrzypi, zawieszenie jest całe nowe wszytkie wahacze, koncówki itd wszytko lemki. Rozebrałem wszytkie osłony od strony kabiny, zdiąłem taśme od poduchy i przełączniki wycieraczek i świateł posmarowałem łożysko, posmarowałem miejsce gdzie kolumna przechodzi przez karoserie i dalej skrzypi. Jak sie siedzi w śroku to słychać jak by przy kierownicy ale jak sie wyjdzie na zawnątrz to odgłos jakby dochodził spod kół już mnie szlak trafia, co tam może jeszce skrzypieć?[br]Dopisany: 12 Czerwiec 2009, 18:34_________________________________________________Czy nikt nie ma żadnych pomysow na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo, doprowadzało mnie do szału.. w koncu brat krecił kierą, a ja pod samochodem słuchałem co to jest, doszedłem ze skrzypienie dochodzi z półosi, nawaliłem pod gumy wd-40 i jak ręką odjął, u Ciebie jest napewno to samo- tez myslalem na początku ze to cos w kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz również maglownice, najlepiej jak ktos będzie ruszał kierownicą a ty poruszaj tymi częsciami -wtedy skrzypienie powinno sie zmniejszac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie u mnie skrzypiala jakas guma przy grodzi silnika. Mechanik jakims sposobem popsikal wd-40 i zaznaczyl ze i tak te dzwieki wroca co tez sie stalo kilka dni temu. Dodam ze jezdzilem bez skrzypienia miesiac jakis i teraz znowu mnie to denerwuje. Mozecie mi powiedziec jak to samemu nasmarowac jakims lepszym smarem ktory tak szybko sie nie zuzyje jak wd40? Jak do tego sie dostac, do tej gumy? To ze trzeba sciagnac oslone nad nogami to wiem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory myślałem że skrzypienie dochodzi z okolic stacyjki ale ostatnio stanąłem na zewnątrz samochodu (przy wyłączonym silniku) i kręcąc kierownicą słyszałem to samo skrzypienie dobiegające spod maski gdzieś w okolicach na dół od mocowania lewej wycieraczki. Wychodzi na to że skrzypienie jest gdzieś w okolicach grodzi silnika i przenosi się do wewnątrz auta (nie skrzypi przy wahaczach). Czy u ciebie oby nie jest oby tak samo?

W poniedziałek oddaje samochód do mechanika to może on dokładnie sprawdzi co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co ma luz??? Drążek i on skrzypi ?? Bez jaj tam nie ma co skrzypieć w taki sposób drążek może stukać on jest w mieszku, gdyby nawet mieszesk strzelił to w aktualnych warunkach pogodowych nie bedzie skrzypiec a mi skrzypi jak się auto zagrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wymieniałem we wrześniu 2009 całe zawieszenie (też Lemforder).

Też myślałem że to coś pod stacyjką ale tak jak już wcześniej pisałem skrzypienie słychac również na zewnątrz:

Ja do tej pory myślałem że skrzypienie dochodzi z okolic stacyjki ale ostatnio stanąłem na zewnątrz samochodu (przy wyłączonym silniku) i kręcąc kierownicą słyszałem to samo skrzypienie dobiegające spod maski gdzieś w okolicach na dół od mocowania lewej wycieraczki. Wychodzi na to że skrzypienie jest gdzieś w okolicach grodzi silnika i przenosi się do wewnątrz auta (nie skrzypi przy wahaczach). Czy u ciebie oby nie jest oby tak samo?

W poniedziałek oddaje samochód do mechanika to może on dokładnie sprawdzi co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik pryskał smarem nad pedałami przy przejściu kolumny do grodzi silnika. Skrzypienie wyraźnie się zmniejszyło. Czyli to musi być gdzieś tam. Dodam że trochę tego smaru trzeba było wlać aby mozna było stwierdzić efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/59084-maglownica-montaz-demontaz-regeneracja/ W naszych autach magiel jest bardzo podobny wynika z tego że to może ten usczelniacz na wałku co z kolumną sie łączy skrzypi,u mnie jak się auto nagrzeje to zaczyna skrzypieć, jak dałem klime na nogi i na min temp to po pewnym czasie przestało, chyb zobaczę jak sie ciepło zrobi na magiel mam 1,5 roku gwarancji robiłem w październiku, po regeneracji było troche spokoju, myślę że od strony kabiny dałoby się dobrać do tego uszczelniacza i bezpośrednio na niego nawalić jakiegoś smarowidła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...