Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z rozrządem


stefanbas

Rekomendowane odpowiedzi

witam! posiadam sedana a4 z 1995 roku z silnikiem 125 ADR

obecnie mam jeszcze 6 tys km do wymiany rozrządu ale chciałbym to zrobić już teraz

mam straszny problem ze znalezieniem rolki i napiacza do mego modelu silnika...

na początku zrobiłem to co kazdy by zrobił...

pojechałem do sklepu z książeczką serwisową żeby po kodzie i numerach znależli wszystkie części potrzebne do wymiany rozrządu...

pasek 152 zęby jest, pompa wody i rolki m też wcisnęli, natomiast napinacz miałem odebrać jutro..

ale coś mnie podkuisło i podjechałem do mechanika, on zdjął pokrywe silnik i pokrywe rozrządu i okazało

się że rolka i napinacz będą zupełnie inne!!!

czy naprawde muszę się udać do serwisu żeby znaleźdź te 2 części ??

może ktoś miał taki przypadek jak ja?? może ktoś mi powie gdzie tego szukać ??jakieś strony??

wiem tylko tyle że silnik 1,8 ADR po sierpniu 97 miał zupełni inne rolki niż w moim ..

więc wychodzi na to że 96 ma takie samo jak moje..

moge tylko tyle powiedzieć że widziałem ta dużą rolkę gołym okiem przy zdjętej pokrywie i od innych odróznia ją to że przychodzi tak taki jakby półksiężyc(ponoć podobna rolka wystepuje w a4 1,6)

podaje kod z pod pokrywy silnika ADR 038 928 może to komuś pomoże w rozwiązaniu mego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo rozrząd był na pasku 152 zęby. Po problemach z wytrzymałością tego zestawu zastąpiono go paskiem 153 zęby (+ dedykowany do niego osprzęt tj. napinacz/rolka) ale w katalogach zamienników i w sprzedaży ciągle oferowane są oba zestawy (w ASO dostępny chyba jest już tylko ten zmodernizowany). Podejrzewam, że Twoje autko miało już robiony rozrząd i stary na pasku 152 został zastąpiony nowym 153. W sklepie dali Ci stary zestaw dlatego wygląda inaczej niż to co masz pod maską.

Proponuję zmienić sklep. robiłem juz rozrząd i nie miałem najmniejszych problemów z dostaniem odpowiedniego zestawu (dostępne były oba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za odpowiedzi! ale to wszystko co piszecie słyszałem już od mechaników i w sklepach... narazie wiem ze wszystkie czesci wyniosą mnie ponad 500zł a robota 400zł..

--czy ja jeżdżę TDI??---

żeby niebyło rozrządu pod 152 zęby to chyba troche absurd... wszystko się wyjaśni w poniedziałek... póki co szukam nr do cześci rolka i napinacz do a4 1,8 ADR z95 roku... zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ostatnio wymianialem rozrzad + uszczelniacze zaworowe + olej + wszystkie rolki i paski. same czesci to ponad 1200zł.

z samym rozrządem nie ma najmniejszych problemów 153 zęby oraz inna rolka i napinacz i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wymieniłem rozrzad w moim adr i było duzo problemow. a to dlatego ze miałem załozony stary rozrzad jeszcze czyli ten pasek 152 zeby i stary napinacz i rolka napinajaca. a takich czesci juz nie ma. poniewaz Audi po 97r zrobiło zmiane konstrukcyjna i te czesci odeszły w kat. teraz poprostu misisz załozyc pasek 153zeby i ta wieksza rolke napinajaca oraz inny napinacz natomiast rolka prowadzaca jest ta sama. nie masz innego wyboru. poprostu w sklepach maja stare katalogi i szukaja czesci ktorych sie juz nie zaklada. i koszt czesci to ok 400-500zł ale ta robocizna to troche drogo. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy stare rozrządy mają 151 ząbków trzeba zmienić go na 153 zęby napinacz jest również inny tłumik drgań również - dłuższy i ma szerszą rolkę prowadzącą Polecam firmę INA SET napinacz tłumik i ta mała rolka ok 500zł pasek cena ok 80zł i polecam BOSCH LUB CONTITECH w razie problemów piszcie gdzieś mam jeszcze kartoniki po gratach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...