Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak największa butla wejdzie do sedana a4 z 1997 roku?


leon000

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej zależy mi na odpowiedzi na pytanie z tematu.

Do tej pory użytkowałem samochód z instalacją gazową i butlą 35 litrów w kole zapasowym, co przy moich przebiegach oznaczało 2 razy tygodniowo wizytę na stacji.

Naucz sie tworzenia tematów i nie zadawaj pytań na które odopowiedzi są juz na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze kosiniak dziękuję za odpowiedź. Nie wziąłeś pod uwagę tylko przyczepki z butlą.

A na poważnie to taka butla 60 litrów ułożona jest wzdłużnie czy poprzecznie w aucie?

Ma może ktoś foto? Do tej pory woziłem się kombi i dlatego butla zamontowana była w miejscu koła zapasowego. Nie chciałem stracić nic z walorów kombi. Co do instalacji to pewnie będzie to sekwencyjna BRC. Poprzednio też miałem tej firmy i naprawdę nie mogłem narzekać. Już się orientowałem w cenach - około 2800 za wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko zagazowane

Korek we wlewie, butla jednak w miejscu koła zapasowego - wchodzi 55 litrów gazu. Na stacji LPG będę musiał dokręcić specjalną przejściówkę by można podłączyć do dystrybutora.

Instalacja sekwencyjna BRC 24

Silnik pięknie pracuje

Miałem już do czynienia z instalacją gazową do monowtrysku w golfie. Tam by silnik zaczął chodzić na gazie musiałem przegazować powyżej 2.5 tys obrotów.

Tu się gaz sam załącza nawet nie wiem kiedy :)

Nie mam jeszcze danych dotyczących spalania - przejechałem nie więcej niż 200 km

Mam tylko nadzieję, że te 55 litrów starczy mi na tydzień jazdy do pracy.

Robię tygodniowo około 500 km do samej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam taki problem

autko potrafi zgubić iskrę na którymś cylindrze podczas jazdy na gazie

Wymieniłem już palec rozdzielacza, kopułkę, kable na ngk (260 pln) i nowe świece (kolejna stówa)

Skończyły mi się pomysły

Czasem jest super, a innym razem aż szkoda męczyć auto na 3 garkach.

mam tez wrażenie, że spala mi benzyne w czasie jazdy na gazie

Włączyła mi się już 2 razy rezerwa, a później zgasła (po kilikudziesięciu minutach) NIe wiem dlaczego

Teraz zatankowałem i obserwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam taki problem

autko potrafi zgubić iskrę na którymś cylindrze podczas jazdy na gazie

Wymieniłem już palec rozdzielacza, kopułkę, kable na ngk (260 pln) i nowe świece (kolejna stówa)

Skończyły mi się pomysły

Czasem jest super, a innym razem aż szkoda męczyć auto na 3 garkach.

mam tez wrażenie, że spala mi benzyne w czasie jazdy na gazie

Włączyła mi się już 2 razy rezerwa, a później zgasła (po kilikudziesięciu minutach) NIe wiem dlaczego

Teraz zatankowałem i obserwuję.

Pewnie juz zrobiłeś z 1000km wiec powinienes wybrac sie na rególacje jak poustawiaja to może bendzie dobrze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w normalnej instalacji po 1000km nalezy sprawdzić cisnienei LPG bo zazwyczaj sie zmienia i mamy czyżby w BRC to nie obowiązywało ?? gazownik niezapraszał cie na przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik to może cos mówił ale ja auto naprawde do jazdy kupilem i nie mam czasu do niego podskoczyć. Dziennie robię przynajmniej 100 km - to nominalnie do pracy i powrót. Gazownik do 17tej, a ja po 17tej w dniu roboczym mogę u niego być. W soboty tez do tej pory nie miałem okazji. Wiem, że muszę się wybrać. Ja nawet twardego dowodu nie mam i wpisu o instalcji. Może w przyszłą sobotę...

Na razie jestem zadowolony :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie Panowie, że autko powinno palić 10-12 litrów. Mi przy codzinnym bucie 120-130 a jak trzeba to i wiecej (piękna droga 2-pasmowa) spala raczej koło 14 litrów

Dodam, że sprężarka a/c chodzi non stop i nie byłem jeszcze u gazownika. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że nie, ja swoim bolidem przy podobnych warunkach czasem schodze do 13litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...