Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Moje pierwsze Audi i chyba juz tak zostanie... podobi się :) Zapraszam :)


205rt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, o kilku dni mam Audi A4 Avant quattro 1.8 T ~ 150KM ponoć + LPG sekwencja tartani gaz

Pierwsze wrażenie to silnik 1.8T jak dla mnie przesadzona moc... daje rade :) Dobrze się wkręca i te turbo przy 3tyś mniam, palce lizać :)

Drugie wrażenie to napęd quattro... kolejna zaleta tego auta, inna jazda w zakrętach i wogole auto się klei.

Jako że jeździłem trochę w rajdach amatorskich fwd peugeot 205 i mam swój odcinek testowy... audi zrobiło lepszy czas od mojej rajdówki. Nie samowita frajda z jazdy po zakrętach, jeszcze mnie czeka duzo nauki napędu 4x4 ale do ogarnięcia.

Kolejna sprawa to czytałem że ludzie piszą na forum o tym "po co mi quattro", ma gorsze przyśpieszenie od 1.8T FWD... no głupoty piszą... co że na prostej bedą szybsi jak na pierwszym zakręcie quattro zrobi swoje i fwd będzie wąchało :)

Audi kupiłem troche w ciemno, nie byłem na żadnym przeglądzie itp. polegałem na swojej wiedzy. Najważniejsza dla mnie była buda, resztę można sobie dopracować. Buda prosta - to najważniejsze. Nie miałem nawet jak sprawdzić nr. VIN i przebieg na bank jest kręcony. 165 000 km :slina:

Napędy działają prawidłowo, nic nei stuka, huczy, buczy, trzeszczy.

Silnik na gazie... tyka jak się zagrzeje ale to standard jeśli olej jest już wyjeżdżony.

Co jest do zrobienia:

1. Rozrząd - w poniedziałek

2. Olej - w poniedziałek pół syntetyk

3. Drzwi - delikatnie opadły - nie wiem

4. Poprawki blacharskie w 2 miejscach.

5. wizyta u gaziarza - wymiana filtrów i ew. regulacja

6. Uruchomienie pilota w kluczyku

Mam pytania do was:

1. Czy ktoś ma instalację gazową tartani gaz. Problem jest taki że przy normalnej jeździe jest wszystko ok. Ale jak mu przycisne to gaz wylatuje wydechem, nie spala go do konca i śmierdzi za autem. Dodatkowo przy 6000 go odcina czasami.

2. Czy jeśli pojade na zlot audi jest możliwość że ktoś pomoże mi zrobić pilota do centralki? Mam tylko jeden kluczyk oraz ew. dorobienie.

3. Jak mam ściągnąć hak jak nie mam kluczyka :P

4. Podczas jazdy np. 100km/h po odpuszczeniu gazu tak jakby tylni napęd się odłączał... wiem ze te audi są na stały 4x4 ale po odpuszczeniu gazu wajcha zmiany biegów przemieszcza sie delikatnie do przodu w stronę kokpitu, a przy dodaniu gazu wraca na swoje miejsce. Może to tak ma, ale macie też taki autka i możecie to zauważyć.

5. Czy może ktoś mi sprawdzić nr. VIN? To już bardziej z ciekawości, albo podać kontakt do kogoś kto to może zrobić.

VIN: WAUZZZ8DZVA170602 chyba tylko mogę liczyć na osoby z tego forum jesli chodzi o VIN. Proszę o kontakt na PW czy tu na forum.

Teraz wyposażenie:

ROK.PROD. 11/1997r

Czy to jest model 1998?

PRZEBIEG 165 TYS.KM :polew:

1.INSTALACJA GAZOWA SEKWENCJA

2.WSP.K,

3.ABS

4.C-ZAMEK + PILOT - pilot wysiał

5.IMMOBILIZER

6.2X AIRBAG - puf

7.KLIMATRONIC - działa ale troche śmierdzi, chyba trzeba odgrzybić.

8.KOMPUTER POKLADOWY - pokazuje złe spalanie :P za dużo :P

9.EL.SZYBY - tylko przód

10.EL.LUSTERKA + PODGRZEWANE - el tak, czy podgrzewane? nie wiem, w zime sprawdze

11.PODLOKIETNIK - z tyłu

12. PODGRZEWANE FOTELE - kurcze grzeje w tyłek

13.KUBELKOWE FOTELE,

14.4X ZAGLOWEK

14.EL.REGULACJA WYSOKOŚCI ŚWIATEŁ - działa

16.ROLETA,

17.RELINGI,

18.SIATKA - fajna sprawa

19.WELUR - nie przetarty

20.RADIO + 8 GŁOŚNIKÓW + NAGLOSNIENIE BOSSE,

21.AL.FELGI AUDI - nawet proste

22. Hak - nie mam kluczyka nie wiem jak odpiąc :P

i może coś jeszcze.

Fotki:

http://picasaweb.google.com/205RallyTeam/AudiA4#

Tak że to tyle w temacie. Obejrzyjcie autko, powiedzcie co wam nie pasi i jesli możecie to odpowiedzcie mi na moje pytania, a ja bede starał się to naprawiać na bieżąco. Pierw doprowadzę do stanu używalności a następnie bedę myślał o modyfikacjach :) Pozdrawiam "nowych" kolegów :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmm kolego, pozazdroscic quatro- rewelacja, chcialbym sie takim przejechac i sprawdzic jego mozliwosci(do tej pory jezdzilem jedynie a6 1995r 2.0gaz quatro i moja a4 fwd sie lepiej prowadzila)

ladne auto, fajny kolorek, ja na Twoim miejscu pomalowalbym dokladki zderzakow przod i tyl pod kolor auta,aby je troszeczke ''odswiezyc'', fajnie ze masz komputer pokladowy i sekwencje, przynajmniej jezdzisz za pol darmo:] a co do tego odcinania przy 6000obr/min to nie wiem jak u Ciebie,ale ja zauwazylem ze we wszystkich samochodach, ktorymi mialem okazje jezdzic, gdy zasilane sa gazem to odcina przy nizszych obrotach,anizeli w stosunku do jazdy na benzynie.

generalnie zycze powodzenia w doprowadzeniu autka do stanu jaki chcesz i zycze przyjemnosci z eksploatacji i jazdy qutro'wka, a jak napisales, zylke rajdowca masz, hehe, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego 205rt co do pytań to śmiało jedz na spota :good: koledzy na pewno coś Ci doradzą podpowiedzą a jak bedzie trzeba to na pewno pomogą :good: śmiało bez żadnych zastanowień jedz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że niebawem jest w Pile. Zobacze jak z czasem, teraz jade na WRC a pozniej do Bytomia na szkolenie...

Ale mimo wszystko jesli ktoś maiał podobne przypadłości albo zna odpowiedz na pytania to prosiłbym o odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, biegi wchodzą lajtowo bez żadnych problemów... Oj jade wypalić gaz bo nie wiem ile to spala... na średnim mam 10l ale jako benzyny... ale i tak trzeba zatankować do pełna i zrobić obliczenia wg przejechanych kilometrów :) A chce zatankować do pełna i przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose to tam raczej nie ma :naughty:

1.8T i gaz dla mnie to nie idzie w parze

Fajnie że Q

Życzę zadowolenia z autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie wchodzi 36l. i robię na tym 250km - większość po mieście, z klimą i nie turlam się raczej.

Popieram - Lpg daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pojechałem na przeglad, urządzenia wykazały ze zawieszenie jest w 100% sprawne co mnie mega cieszy, po wymianie oleju na półsyntetyka, silnik inaczej pracuje, lepiej i nie klekocze czyli tak jak myślałem :)

Okazało się ze mi koleś od ktorego kupowałem nie dał homologacji czy czegoś tam od butli dobrze ze to firma STAKO wiec wyślą mi duplikat za 40zł :) Przegląd wogole bez niczego przeszło autko tylko ze klepną mi dopiero jak bede miał tą karte od butli :good:

Spalanie - wyszło 16l :D ale na ogon to nie raz została nadepnięta :D

Jak się dowiedziałem mam zbiornik 60l!!!!! A wchodzi mi do niego 47l wiec jak to jest, co za ściema? :mysli:

Jeszcze jedno -

Bose to tam raczej nie ma

włączam radyjo i mam BOSE na LCD. To jest to BOSE? czy nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...