Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

b5 1.9 110km kiepska dynamika i kopci jak cholera :/

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam , mam problem z moja audiolka [ B5 1.9tdi 110KM ] :)

czy ktos moze mi powiedziec co mogło mi paść przy nastepujacych objawach :

- od 0 do 100 ok 20 sek :)

- Vmax ok 130-140 km/h

- strasznie kopci

czy to wina przeplywomierza?? wtrysków?? slynny zaworek od turbiny (tylko to kopcenie mi nie pasuje)?? od czego zaczac aby nie isc w koszty :/

i jeszcze jedno, czy w tym silniku były wersje z automatyczna skrzynia biegów??

z gory dzieki za sugestie i informacje :)

pozdro

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 22-04-2007, 11:07 ]

dodany do FAQ

Opublikowano
witam , mam problem z moja audiolka [ B5 1.9tdi 110KM ] :)

czy ktos moze mi powiedziec co mogło mi paść przy nastepujacych objawach :

- od 0 do 100 ok 20 sek :)

- Vmax ok 130-140 km/h

- strasznie kopci

i jeszcze jedno, czy w tym silniku były wersje z automatyczna skrzynia biegów??

z gory dzieki za sugestie i informacje :)

pozdro

nieszczelnosc w dolocie ..... :exclaim:

sprawdz obejmy i pomacaj gumowe rury ... :twisted:

tak ... byly wersje z aftomatem ....

[+]

pssssst ... kolejny zywiec ... :rotfl:

Opublikowano

miałem to samo i po wizycie na forum padła trafna diagnoza nieszczelność w dolocie

jedna z gumowych rurek była pęknięta

u mnie jeszcze przy zapalaniu z wydechu leciąła sadza

Opublikowano
  • Autor

niestety dzisiaj sprawdzilem caly dolot. nic nie znalazlem, wszystko podokrecalem , pomacałem i nic :/

a do tego dzisiaj mi poszły przeguby :/

pozdro

Opublikowano

przeguby 2 na raz?? :eek:

nic nie znalazlem, wszystko podokrecalem , pomacałem i nic :/

jak autko ktos bedzie czymal na zwiekszonych obrotach masz wieksza szanse znalesc nieszczelnosc. Ewentualnie przy dodawaniu gazu sprawdzaj czy gdzies nie dmucha/zaciaga powietrza

Opublikowano

po mojemu do bedzie zawor EGR odkrec go wsac blaszke tak aby spaliny sie nie dostawaly dalej do ukladu ssacego

Opublikowano
  • Autor

witam ponownie , dzisiaj byłem w warsztacie na kompie

wyskoczyly mi nastepujace bledy :

00575

17978

00553

00550

01266

przy czym wszystkie poza 00575 udało sie skasować (czujnik cisnienia rozgalezienia w rurze)

mechanik mowi ze nie wie od czego nawet zaczac i jak sie za to zabrac. a do ASO nie chce jechac bo mnie skasuja tyle ze drugie audi bym kupił

moze macie jakies pomysly jak to ugryzc?? bo ja juz zaczynam watpic :/

Opublikowano

Troche dziwne jak nie wiem od czego zacząć ;). Możesz jeszcze zaliczyć któryś z serwisów Boscha. W wawie napewno jest jeden specjalizujący się w silnikach Diesla . Zobacz ich stronke.

Opublikowano
witam ponownie , dzisiaj byłem w warsztacie na kompie

wyskoczyly mi nastepujace bledy :

00550 - kontrola początku wtrysku (zmieniany rozrząd, zapowietrzony układ paliwowy?)

00553 - przepływomierz powietrza

00575 - doładowanie, przekroczona wartość

01266 - przekaźnik świec żarowych, zwarcie lub przerwa w obwodzie

17978 - ECU zablokowane przez Immobilizer.

Sprawdź przekaźnik świec żarowych i wtyczkę przy sterowniku silnika.

No i czy sztanga się rusza.

Jednak jeśli kopci to obstawiam nieszczelność albo na łączniku nad pokrywą zaworów albo przy intercoolerze.

Opublikowano
witam ponownie , dzisiaj byłem w warsztacie na kompie

wyskoczyly mi nastepujace bledy :

00575

17978

00553

00550

01266

przy czym wszystkie poza 00575 udało sie skasować (czujnik cisnienia rozgalezienia w rurze)

mechanik mowi ze nie wie od czego nawet zaczac i jak sie za to zabrac. a do ASO nie chce jechac bo mnie skasuja tyle ze drugie audi bym kupił

moze macie jakies pomysly jak to ugryzc?? bo ja juz zaczynam watpic :/

błedy wskazuja ze autko ma prawdopodobnie dosyc powazne problemy ... :rolleyes:

samo skaosawnie :exclaim: prawdopodobnie nie zalatwi sprawy (chyba ze ktos sie kiedys tym zajał i poprostu nie skasował błedów zapisanych w ECU - w co wątpie ... :wink: )

widze ze jestes "zielony" w temacie jak róweniż mechanik do którego pojechałes ..... osobiscie proponuje podjechac do kogos kto ma pojecie (duże) o TDI ...

p.s wiekszosc Twoich problemów (jak nie wszystkie) były juz opisane na forum ... poszukaj .... wraz z rozwiazaniami .... :wink:

Opublikowano
  • Autor

wymienilem zaworek EGR, bledy wykasowane ale ustarka nie ustapiła

mozecie mi polecic dobry i w miare rozsadny cenowo warsztat w warszawie i okolicach?? facet u ktorego maje audi stalo pzez ostatnie kilka dni twierdzi ze winna jest ASB i turbina.

Opublikowano
wymienilem zaworek EGR, bledy wykasowane ale ustarka nie ustapiła

:eek:

nic dziwnego ze nie ustapiła .... :wink:

ehhh Ci super mechanicy .... :rolleyes:

Opublikowano
witam ponownie , dzisiaj byłem w warsztacie na kompie

wyskoczyly mi nastepujace bledy :

00550 - kontrola początku wtrysku (zmieniany rozrząd, zapowietrzony układ paliwowy?)

00553 - przepływomierz powietrza

00575 - doładowanie, przekroczona wartość

01266 - przekaźnik świec żarowych, zwarcie lub przerwa w obwodzie

17978 - ECU zablokowane przez Immobilizer.

Sprawdź przekaźnik świec żarowych i wtyczkę przy sterowniku silnika.

No i czy sztanga się rusza.

Jednak jeśli kopci to obstawiam nieszczelność albo na łączniku nad pokrywą zaworów albo przy intercoolerze.

550 - do ustawienia rozrząd

553 - wyczyścić lub wymienić lmm

575 - notlauf spowodowany zatarciem kierownic w turbawce, wyczyścić i po sprawie

1266 - olać

17978 - odczekać aż zgaśnie żółta kontrolka immobilizera dopiero wtedy uruchamiać motorynkę.

Przy w/w objawach nadal masz nieszczelność, sprawdź jeszcze metalowa rurę, pod chłodnicą, którą leci powietrze do ic, może skorodowała.

Opublikowano
Przy w/w objawach nadal masz nieszczelność, sprawdź jeszcze metalowa rurę, pod chłodnicą, którą leci powietrze do ic, może skorodowała.
Napewno prawde ci pisze to specjalista od dolotu :wink: ja miałem identyczne objawy :biggrin:
Opublikowano
  • Autor

pojechalem wczoraj do serwisu AUTO-KOWALCZYK w michalinie.

Diagnoza - nieszczelny uklad dolotowy :) (po 3 minutach juz wiedzieli co i jak)

jednak co firma to firma.

teraz autko smiga jak nalezy a kopceniu jakby zapomnialo :)

Panowie , wielkie dzieki za pomoc w rozwiazaniu problemu.

pozdro :)

Opublikowano
pojechalem wczoraj do serwisu AUTO-KOWALCZYK w michalinie.

Diagnoza - nieszczelny uklad dolotowy :) (po 3 minutach juz wiedzieli co i jak)

jednak co firma to firma.

teraz autko smiga jak nalezy a kopceniu jakby zapomnialo :)

Panowie , wielkie dzieki za pomoc w rozwiazaniu problemu.

pozdro :)

prosze ..... :wink:

napisz gdzie dokladnie byla nieszczelnosc .....

Opublikowano

Kilka postów wcześniej to pisaliśmy.

A warsztat tylko potwierdził.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

mam tez ten problem,tez kopci

sprawdzilbym ten dolot ale nie wiem dokladnie co i jak,nie jestem mechanikem,a do tego mieszkam w szkocji i mechanik tutaj to niezly wydatek,wiec moze ktos dokladniej napisalby mi jak sie zabrac za sprawdzanie tego dolotu

dział Newbie najpierw proszę

[pre_pl]

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

popros kogos aby ci pomogl - we dwie osoby latwiej :)

moze uda ci sie dojsc do tej dziury sluchajac pracujacego silnika na wyssokich obrotach - to naprawde slychac. Sprawdz wszystkie łaczniki, przewody , podokrecaj wszytsko

Opublikowano

kolega maq21 niebardzo wie gdzie sie znajduje ten dolot wiec bedzie miał mały problemik podpowiem to ta rurka która łaczy IC z kolektorem ssącym podokrecaj poosprawdzaj gumy na lacznikach czesto pekaja od dolu wiec tego nie widac musisz sie jednym słowem troszkę pobrudzić:)ael mydełoko też istnieje wiec nie pekaj i do pracy sie weż to nic trudnego znależć takie cos :) bedzie słychac powietrze na wyższych obrotach jak bedzie ktoś Ci trzyma gazik:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.