Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Śruby do felg aluminiowych


MARTINO79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

2 dni temu wymieniłem w swoim aucie felgi ze standardowych stalowych (nr felgi 8d0601027 ET 45 opona 195 r15 65) na aluminiowe 16' AuDI nr 4A0601025P ST5 SPEEDLINE SL1124, ET 45. W punkcie wymiany DWUKROTNIE pytałem czy do nowych felg potrzebuję nowych śrub czy te od stalowych felg będą pasować (śruby tez oryginalne audi) Wszyscy "fachowcy" zgodnie orzekli, iż bedą pasowały bo orginalne felgi aluminiowe śruby też, wiec bedzie dobrze.

Dobrze jednak nie było bo dzisiaj omal nie odpadlo mi kolo, śruby byly juz tak luzne, że można je bylo wykręcać prawie palcami. Na marginesie na tak przykreconych kolach jechłem po autostradzie, prosiłbym o odpowiedzi czy można bylo użyc takich śrub do przykrecenia takich felg, zastanawiam sie nad wyciągnieciem jakichs konsekwencji co do tych "fachowców" (nie był to warsztat u Pana Mietka w szopie) bo gdyby kola odjechaly na autostradzie w swoją stronę, to byloby nieciekawie... pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi (a mozliwe ze i wszystkie vag) maja takie same sruby w oryginalnych felgach stalowych i aluminiowych. w twoim przypadku sruby sie poprostu poluzowaly i jest to normalne.. czesto dzieje sie tak po wymianie dlatego nalezy sprawdzac co jakis czas.. ile przejechales od wymiany? nie powiedzieli ci ze co 100km nalezy sprawdzac sruby? a moze poprostu zapomnieli dokrecic kluczem tylko strzelili pistoletem i czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz odpowiedz i przestroge na przyszlosc.. swoja droga to ile razy bym nie wymienial opon, wywazal kol, zmienial klockow itd itd to zawsze mechanik mi mowil zeby sprawdzac sruby.. jezeli twoi fachowcy ci tego nie powiedzieli to nieciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jeszcze nad tymi alum felgami, maja znaczek audi oznaczenia i nr taki jak napisalem, ale nie ma made in germany, od wewnetrznej strony jest jedynie napisane italy, zastanawiam sie czy tam tez produkowano felgi dla audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...