Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Wymiana przegubu zewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od jakiegoś czasu lewy zewnętrzny przegub mi strzela przy przyspieszaniu na zakręcie. Jakiej firmy przeguby polecacie? Ostatni wytrzymał tylko 10tys. km! Kupiłem go za 190zł.

Opublikowano

Wujek, to że ktoś skasowal Cie 190zł to nie znaczy ze sprzedal ci dobry przegub :rotfl:

po prostu powiedz jakiej firmy dostałes :question:

poza tym osobiście polecam firme LOBRO, chyba sa to najlepsze przeguby

Opublikowano

Podłącze się do tematu ja dzis założyłem przegub zewnętrzny firmy Spidan dobry jest podobno niby to samo co Lobro??

Opublikowano

Ja mam u siebie Spidana ale na razie co do jego wytrzymałości niewiele mogę powiedzieć bo przejechałem raptem ok. 5 tys.

Opublikowano
  • Autor
Wujek, to że ktoś skasowal Cie 190zł to nie znaczy ze sprzedal ci dobry przegub :rotfl:

po prostu powiedz jakiej firmy dostałes :question:

poza tym osobiście polecam firme LOBRO, chyba sa to najlepsze przeguby

Sprawdziłem - był to LOBRO, więc i w dobrych firmach trafiają się buble. Teraz też założyłem LOBRO za 190zł i mam nadzieję, że pojeżdżę dłużej niż na poprzednim. Bo lepszy od LOBRO to chyba oryginał ale ta cena: 1490zł!

Opublikowano
Sprawdziłem - był to LOBRO, więc i w dobrych firmach trafiają się buble.
a i owszem zdarza się ale ąz nie wiarygodne

może uszkodzona byla osłona i szlak go trafił albo mechanik nie zapodał odpowiednio smaru

co do Lobro to ta firma produkowala na pierwsze wypusty (nie wiem czy nadal to robi) wiec to mozna bylo uznac prawie za ori :cool:

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Mam pytanko - orientuje się ktos czy da się wymienić przegub bez odkręcania górnych wachaczy i odchylenia zwrotnicy ???

Opublikowano

Trzeba zwalić tylny dolny wahacz ze sworznia, skręcić koła w odpowiednią strone i napiąć mięśnie zakasać rękawy.

Opublikowano

Nie wiem jak u was ale przy moim silniku 1.9 TDI AHU, wystarczyło odkręcic śróbę centralną w kole a potem zabezpieczenia przegubu przy skrzyni i na maksymalnie skręconych kołach wyszedł bez większych problemów. Z założeniem też nie było problemu. Obeszło się nawet bez zdejmowania koła :> pzdr :a4fan:

Opublikowano

grzanek85 ,a jeśli wymieniasz np. prawy przegub to koła mają być skręcone maksymalnie w prawo czy w lewo????

Opublikowano

Ori kosztuje 1490 chyba że oddasz stary i tu uwaga koszt to 750zł!!!!

Opublikowano

Ori niech sobie w ASO wsadzą do d.....................y. Metelli kosztują do AJM 151zł,a do AFN 100zł. LOBRO do AJM to koszt około 270zł ,a do 110KM i 90KM tylko 150zł.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Nie wiem jak u was ale przy moim silniku 1.9 TDI AHU, wystarczyło odkręcic śróbę centralną w kole a potem zabezpieczenia przegubu przy skrzyni i na maksymalnie skręconych kołach wyszedł bez większych problemów. Z założeniem też nie było problemu. Obeszło się nawet bez zdejmowania koła :> pzdr :a4fan:

Potwierdzam. Wymieniałem dokładnie w ten sam sposób tylko pofatygowałem się zdjąć koło :)

  • 2 lata później...
Opublikowano

Wymieniał ktoś może przegub z tyłu w QUATTRO. Ne chciałbym zostać z rozkręconym autkiem w garażu jak coś pójdzie nie tak....a na forum znalazłem jedynie opisy wymiany przegubu z przodu.

Z góry dzięki :hi:

Opublikowano

Mam pytanko - orientuje się ktos czy da się wymienić przegub bez odkręcania górnych wahaczy i odchylenia zwrotnicy ???

a po co góre odkręcac :co::o
  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Witam

Wymieniałem rok temu przegub nie pamiętam jakiej firmy, był to przegub zewnętrzny do 1,6 95 rok. Wymieniałem go ze względu na pierścień ABS-u bo był uszkodzony. Teraz tako moje pytanie:

Czy można wymienić pierścień ABS-u z jednego przegubu na drugi. Bo ten na którym obecnie jeżdżę się skończył. Jeśli można to proszę o poradę jak zdjąć by nie uszkodzić.

Pozdrawiam

Opublikowano

Ja zamierzam też wymienić przegub zewnętrzny bez wyciągania całości i powiedzcie czy nie ma tam jakichś niespodzianek jak np. czujnik ABS bo nie chcę uszkodzić po prostu.

Opublikowano

Ja zamierzam też wymienić przegub zewnętrzny bez wyciągania całości i powiedzcie czy nie ma tam jakichś niespodzianek jak np. czujnik ABS bo nie chcę uszkodzić po prostu.

96649542411.jpg tak to wygląda u Ciebie,jak będziesz robił z głową to daz rade :>
Opublikowano

Dzięki za zdjęcie ale nie widzę na nim miejsca gdzie przegub wchodzi w piastę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.