Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Dymi na biało


kubson

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ten samochód kilka dni temu. I zauwazyłem ze przy jezdzie parkingowej ostro dymi na bialo podczas jazdy w lusterkach dymu nie widac ale jak sie zatrzymam odrazu z rury leca kłeby białego dymu co jest. Na niedogrzanym silniku nie zauważyłem tego objawu. Dym nie ma zapachu oleju.

Wie ktoś co może być przyczyna dymienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz podobny wątek:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t34989.0.html;highlight=dymi+na+biało

Podepnij Vag-to po pierwsze,sprawdz turbinkę (luz na wałku), WYMIEŃ ODMĘ!!!

2.5 wymaga troszeczkę więcej troski-więc jeśli masz autko kilka dni,a nie znasz jego poprzedniej historii (pewnej!) proponuję zapoznać się z tym wątkiem:

http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html

Jest sporo cennych rad na temat V6 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, koledze tam padła turbinka ale tutaj była ona wymieniana max 15.000km temu także co odma ?[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2009, 08:06_________________________________________________i przypominam dym nie smierdzi olejem..za kilka minut napisze czy olej ubywa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisano wyżej, trzeba sprawdzic VAGiem, moze to byc rowniez przeplywka, jest na forum temat jak ja wyczyscic czytaj zregenerowac, ja swoj przeplywomierz czyscilem znacznie poprawila sie praca silnika,

u mnie tez leci para z rury ale tylko gdy rano jest chlodno i jeszcze sie silnik nie do konca zagrzal a co za tym idzie tłumik tez.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, koledze tam padła turbinka ale tutaj była ona wymieniana max 15.000km temu także co odma ?[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2009, 08:06_________________________________________________i przypominam dym nie smierdzi olejem..za kilka minut napisze czy olej ubywa..

Ja przejechalem na regenerowanej turbinie 10.000 i puscila farbe. Ubytku oleju tez nie bylo widac a strona spalinowa byla zarzygana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa 2000zł (na allegro):

http://www.allegro.pl/item645924759_nowa_turbina_vw_audi_2_5_tdi_v6_warszawa.html

Piszą,że nowa,ale musisz zadzwonić i zapytać... Używka od 700-1500zł ,Regeneracja zależy od stopnia uszkodzenia-wymiana samego uszczelnienia ok. 700-1000zł[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2009, 14:54_________________________________________________Z resztą zanim zabierzesz się za wymianę turbinki zrób porządną diagnozę czy aby napewno to ona jest wadliwa? (VAG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za regeneracje dalem 1250zl. Oddalem do reklamacji i dali mi druga ale i tak jezdze na uzywce ktora kupilem na czas reklamacji i poki dobrze pompuje nie bede zakladal tamtej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten samochód kilka dni temu. I zauwazyłem ze przy jezdzie parkingowej ostro dymi na bialo podczas jazdy w lusterkach dymu nie widac ale jak sie zatrzymam odrazu z rury leca kłeby białego dymu co jest. Na niedogrzanym silniku nie zauważyłem tego objawu. Dym nie ma zapachu oleju.

Wie ktoś co może być przyczyna dymienia ?

Kolego na 99.9% odma do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...