Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Dymi na biało

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kupiłem ten samochód kilka dni temu. I zauwazyłem ze przy jezdzie parkingowej ostro dymi na bialo podczas jazdy w lusterkach dymu nie widac ale jak sie zatrzymam odrazu z rury leca kłeby białego dymu co jest. Na niedogrzanym silniku nie zauważyłem tego objawu. Dym nie ma zapachu oleju.

Wie ktoś co może być przyczyna dymienia ?

Opublikowano

Tu masz podobny wątek:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t34989.0.html;highlight=dymi+na+biało

Podepnij Vag-to po pierwsze,sprawdz turbinkę (luz na wałku), WYMIEŃ ODMĘ!!!

2.5 wymaga troszeczkę więcej troski-więc jeśli masz autko kilka dni,a nie znasz jego poprzedniej historii (pewnej!) proponuję zapoznać się z tym wątkiem:

http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html

Jest sporo cennych rad na temat V6 :hi:

Opublikowano
  • Autor

dzieki, koledze tam padła turbinka ale tutaj była ona wymieniana max 15.000km temu także co odma ?[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2009, 08:06_________________________________________________i przypominam dym nie smierdzi olejem..za kilka minut napisze czy olej ubywa..

Opublikowano

tak jak napisano wyżej, trzeba sprawdzic VAGiem, moze to byc rowniez przeplywka, jest na forum temat jak ja wyczyscic czytaj zregenerowac, ja swoj przeplywomierz czyscilem znacznie poprawila sie praca silnika,

u mnie tez leci para z rury ale tylko gdy rano jest chlodno i jeszcze sie silnik nie do konca zagrzal a co za tym idzie tłumik tez.

pozdr

Opublikowano
  • Autor

No dobra dzieki za info a oleju ile było tyle jest

Opublikowano

dzieki, koledze tam padła turbinka ale tutaj była ona wymieniana max 15.000km temu także co odma ?[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2009, 08:06_________________________________________________i przypominam dym nie smierdzi olejem..za kilka minut napisze czy olej ubywa..

Ja przejechalem na regenerowanej turbinie 10.000 i puscila farbe. Ubytku oleju tez nie bylo widac a strona spalinowa byla zarzygana.

Opublikowano
  • Autor

i co ile dałes za nowa turbinke do tego modelu ?

Opublikowano

Nowa 2000zł (na allegro):

http://www.allegro.pl/item645924759_nowa_turbina_vw_audi_2_5_tdi_v6_warszawa.html

Piszą,że nowa,ale musisz zadzwonić i zapytać... Używka od 700-1500zł ,Regeneracja zależy od stopnia uszkodzenia-wymiana samego uszczelnienia ok. 700-1000zł[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2009, 14:54_________________________________________________Z resztą zanim zabierzesz się za wymianę turbinki zrób porządną diagnozę czy aby napewno to ona jest wadliwa? (VAG)

Opublikowano

Ja za regeneracje dalem 1250zl. Oddalem do reklamacji i dali mi druga ale i tak jezdze na uzywce ktora kupilem na czas reklamacji i poki dobrze pompuje nie bede zakladal tamtej.

Opublikowano

Kupiłem ten samochód kilka dni temu. I zauwazyłem ze przy jezdzie parkingowej ostro dymi na bialo podczas jazdy w lusterkach dymu nie widac ale jak sie zatrzymam odrazu z rury leca kłeby białego dymu co jest. Na niedogrzanym silniku nie zauważyłem tego objawu. Dym nie ma zapachu oleju.

Wie ktoś co może być przyczyna dymienia ?

Kolego na 99.9% odma do wymiany

Opublikowano

Jak by padła turbina to zużycie oleju było by na pewno zauważalne.

Jeśli masz zapchaną odmę to biały dym ma specyficzny zapach.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.