Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Piszczenie przy puszczaniu sprzęgła


fellas

Rekomendowane odpowiedzi

cos piszczy gdy delikatnie puszczam sprzeglo, i samochod zaczyna jechać. Przy wciskaniu i wyciskaniu sprzęgła na luzie nic nie piszczy. dzieje się to w momencie puszczania sprzęgła, tylko na pierwszym biegu. pozostale biegi sa ok, nic sie nie slizga. mechanik powiedzial ze to pasek klinowy, wymienil i dalej piszczy. pozniej padlo na napinacz do paska, wymieniony i dalej piszczy. rece opadaja. przejrzalem internet. ludzie pisza o lozysku oporowym sprzegla, o lince sprzegla, o sprezynkach w tarczy sprzeglowej i o wielu innych rzeczach. ktos nawet napisal ze wyczyscil silnik i przestalo piszczec:) bede wdzieczny za pomoc, nie chce placic kolejny raz za cos, co nie musi byc wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos piszczy gdy delikatnie puszczam sprzeglo, i samochod zaczyna jechać. Przy wciskaniu i wyciskaniu sprzęgła na luzie nic nie piszczy. dzieje się to w momencie puszczania sprzęgła, tylko na pierwszym biegu. pozostale biegi sa ok, nic sie nie slizga. mechanik powiedzial ze to pasek klinowy, wymienil i dalej piszczy. pozniej padlo na napinacz do paska, wymieniony i dalej piszczy. rece opadaja. przejrzalem internet. ludzie pisza o lozysku oporowym sprzegla, o lince sprzegla, o sprezynkach w tarczy sprzeglowej i o wielu innych rzeczach. ktos nawet napisal ze wyczyscil silnik i przestalo piszczec:) bede wdzieczny za pomoc, nie chce placic kolejny raz za cos, co nie musi byc wymienione.

jeśli chodzi o linkę to przypadkiem nie jest to hydrauliczne sprzęgło .... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma linki tylko siłownik hydrauliczny z tego co się orientuje... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak piszczało i było słychac takie delikatne strzelanie jak ruszłałem tylko z 1 biegu, na postoju cisza i reszta biegów tez cisza... Spróbuj sciągnąć pasek klinowy odpal auto i spróbuj ruszyć wtedy u mnie zanikły piski i strzelanie a powodem było sprzęgiełko w kole pasowym sprezarki od klimy. założyłem nowe kolo, pasek i cisza i spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprzęgło i dwumas u mnie jest to samo występuje to latem a zimą nie o dziwo dodam ze są drgania na biegu jałowym pod siedzeniem wyczuwalne :mysli: fellas usunąłeś przyczynę :szukaj: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy ruszanie z 2go biegu daje taki sam efekt.

przyczna moze byc sprzeglo alternatora lub sprzeglo kompresora klimy.

tak jak majki pisal zdjecie paska moze wskazac przyczyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...