Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Zużyte amortyzatory a zawieszenie


andrzj

Rekomendowane odpowiedzi

Na stacji diagnostycznej powiedziano mi że "amortyzatory nie są w dobrym stanie, ale jeszcze w tym roku nie zagrażają bezpieczeństwu jazdy"

1.Chcąc unikną reakcji łańcuchowej... czy zużyte amortyzatory nie przyśpieszają zużycia zawieszenia?

W trakcie jazdy nic nie słychać, samochód dobrzez znosi dziury i nierówności poza słyszalnym odgłosem części gazowej amortyzatora.

2.Czy warto odczekać rok do następnego przeglądu że kolejny raz dostane pieczęć, czy poleci mi jeszcze zawieszenie?

3.Czy na stacji diagnostycznej można stwierdzić uszkodzone zawieszenie?

Na jaką sumę mogę się nastawiać przy wymianie amortyzatorów(może polecacie jakąś firme?)

4. ... lub też pytając kolegów z doświadczeniem ile kosztuje wymiana przedniego zawieszenia mam na myśli góra i dół(oba koła) w razie jakbym kiedyś był zmuszony... średniej firmy.... bez robocizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji diagnostycznej *dobrej* bez problemu zdiagnozuja usterke zawieszenia oraz uszkodzone amorki.

Jesli twierdza ze jest ok po co się pakowac w koszty.

cena zawieszenia to od 450zł a lepsze amorki od 200zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena zawieszenia to od 450zł a lepsze amorki od 200zł szt.

to są stare ceny. Dzisiejsze to Zawieszenie od 780 (MS) i amorki 350 (bilstein)

Jak przeszedłeś przegląd i nic nie stuka to ja bym nie ruszał.

Ja jak wymieniałem zawiechę to wymieniłem też amorki, (chociaż były w dobrym stanie) Ale u mnie zawieszenie bardzo się tłukło.

Wymiana zawieszenia - koszt 200 zł (Kielce)

wymiana amorków - koszt 80 zł (Kielce)

minus rabat 10% uwzględniający moje specjalne życzenie dotyczące skręcania zawiechy nie na podnośniku (czego tutaj nikt nie robi a ktoś tam o tym słyszał)

Na stacjach diagnostycznych jeszcze nie ma sprzętu który jest 100 % pewny i wszystko wykrywa.

Parę razy stacja niczego nie wykryła a sprawna ręka zaopatrzona w łom wykryła.

Ostatnio na nowej stacji diagnostycznej nie wykryli mi końcówek drążków które ewidentnie mają luzy. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dzięki za każdą odpowiedz

Jak zauważe jakieś stuki i nie będzie dawało mi to spokoju to jade po amory widziałem na allegro bilstein właśnie w granicach 350zł za 2 szt. oby do tego czasu nie odbilo sie to na zawieszeniu, bo koszty trzeba będzie pomnożyć razy 4 bo wahacze LEMFORDER są po 1,500

Na dzien dzisiejszy coś tam bylo słychać kilka razy jakby w prawym kole, wyjąłem wszystko ze schowków, bo moge być już przewrażliwiony

więc trzymam ręke na pulsie i....

Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jak pękła sprężyna w poprzednim samochodzie to podobno od tego, że amor był padnięty i sprężyna za dużo pracowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...