Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Automat na hamowni


(DK)Peter

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie jest takie , chcę wcisnąć do mojego auta jakiegoś chipa , napisałem do kolegi z firmy GOODHOPE (okolice poznania tu mam najbliżej) z zapytaniem co i jak , uzyskałem nawet w miarę wyczerpującą odpowiedź ale zastanawia mnie jedna rzecz :/ bo stwierdzili że w automacie hamownia nie wchodzi w rachubę bo jest to niemierzalne , że gdybym miał tiptronica to co innego , no i że przez to że to automat to max co się da wycisnąć to ===>>>> "900zł ~20PS i 50Nm, raczej nie mierzalne. ze względu na skrzynie nie nadająca się do pomiaru na hamowni" co o tym myślcie? Myślę że sam mistrz Witek mógłby się wypowiedzieć byłoby super . Bo jeśli to bzdury to zmieniam kierunek i lecę na warszawkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem,auto "hamuje" sie tylko na jednym biegu,a w przypadku automatycznej skrzyni -nie da rady tego osiagnac...nie mozna zmierzyc mocy maksymalnej np na 3 czy 4 biegu,jak to ma miejsce w manualnej...co do zwiekszenia mocy-nie wypowiadam sie ,bo nie wiem,czy automat moze az tak drastycznie ograniczyc mozliwosci auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem,auto "hamuje" sie tylko na jednym biegu,a w przypadku automatycznej skrzyni -nie da rady tego osiagnac...nie mozna zmierzyc mocy maksymalnej np na 3 czy 4 biegu,jak to ma miejsce w manualnej...co do zwiekszenia mocy-nie wypowiadam sie ,bo nie wiem,czy automat moze az tak drastycznie ograniczyc mozliwosci auta...

DOMJENICK, zalezy jaka skrzynia. W multitronic (tiptronic) mozna przerzucic w tryb reczny i ciagnac od ok 1500 obr/min (lub mniej, musze sprawdzic u siebie :> ) prawie do czerwonego (dopoki 'madry' komputer sam nie przerzuci zeby chronic silnik). to powinno wystarczyc zeby zrobic wykresik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem,auto "hamuje" sie tylko na jednym biegu,a w przypadku automatycznej skrzyni -nie da rady tego osiagnac...nie mozna zmierzyc mocy maksymalnej np na 3 czy 4 biegu,jak to ma miejsce w manualnej...co do zwiekszenia mocy-nie wypowiadam sie ,bo nie wiem,czy automat moze az tak drastycznie ograniczyc mozliwosci auta...

DOMJENICK, zalezy jaka skrzynia. W multitronic (tiptronic) mozna przerzucic w tryb reczny i ciagnac od ok 1500 obr/min (lub mniej, musze sprawdzic u siebie :> ) prawie do czerwonego (dopoki 'madry' komputer sam nie przerzuci zeby chronic silnik). to powinno wystarczyc zeby zrobic wykresik.

ale kolega napisał, że gdyby był tip to by nie było problemu, a on ma zwykłego automata :wink4: a co do ograniczenia chipowania ze względu na skrzynię to jedynie w multitronicu trzeba uważać, bo nie lubi ona zbyt dużo Nm... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tylko co wyrzuceniem na N (luz) przy prędkości rzędu 180-200km/h? Czy nagły spadek ciśnienia oleju nie uszkodzi skrzyni? ja bym miał obawy :wink4:

nie wiem czy by to zaszkodzilo skrzyni czy nie (i nie mam zamiaru nigdy probowac :wink4: ) , ale na hamowni nie wydaje mi sie ze jest potrzebne wrzucanie luzu. test mozna ciagnac w dol obrotow z zapietym biegiem (bez logowania) i wyhamowac rolkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zhamowaniem na pewno będzie problem, żeby określić w 100% ile kunia i niutków doszło... ale co do mocy, ja miałem taką skrzynkę w passacie b5 i 110KM diesla, zrobiony był na 146 KM.. przynajmniej wg wskazań hamowni, ale mniejsza z tym , auto zasuwało aż miło w porównaniu z poprzednim stanem, także ja bym przyłożył więcej na tą skrzynię. u mnie nic nie było. jeździłem autem jeszcze ponad rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ moja wiedza nie jest zbyt wielka na temat podnoszenia mocy stąd kolejne pytanie . czy wycięcie kata w jakiś sposób podnosi moc ? czy podniesienie mocy daje też jakiś choć minimalną różnicę przy Vmax ?

nie da mocy,ale pomoze swobodniej przeplywac spalinom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtop - Zamieniłem się na ECU z kolegą Baskeciorem - efekt? Mój automat teraz poczuł wiatr we włosach, wesoło mieli kołami przy dodaniu gazu, skrzynia nie wchodzi w tryb awaryjny, motor chyba też nie protestuje. Wskazówka prędkościomierza idzie do góry naprawdę szybko:) Szkoda, że tylko kilka dni tak będzie, ale jeżeli auta nie sprzedam, to program zagości na pewno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...