Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Podłączenie wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie chce podleczyć wzmacniacz do tuby na radiu concert II ( radio chce zostawić oryginał). Nigdy tego nie robiłem a nie chcem aby była fuszerka dlatego pisze i myślę ze ktoś mi pomoże co gdzie podleczyć a oczywiście chce zrobić to sam z pomocą wasza:) Wzmacniacz to JBL GTO 4000 4/3/2 kanały i umieszcze go w bagażniku. Teraz kolejno parę pytań do umieszczonych fotek:

1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/47d2f4c303869b72.html

Tu są dwa pytania co kolejno podliczamy pod te wejścia??? przewód który kupiłem ma 25mm2 na przyszłość większy i nie wchodzi pod te zaciski jak to rozwiązać???? znalazłem w necie taki rozdzielacz http://www.allegro.pl/item664201878_rozdzielacz.html czy można by było go użyć aby przejść przed wzmacniaczem na mniejszy przewód ?????

2.Na razie chce podleczyć tylko tubę i trzeba zmostkowac dwa kanały jak ja podleczyć http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c54b39b6c563c56.html

3. czy ten wzmacniacz ma juz zwrotnice bo tam jest jakiś przełącznik na bass http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c06a1f07c74d2ff1.html

Z góry dzięki i proszę o pomoc myślę ze dokładnie opisalem problemy jak cos niech koledzy piszą tu lub na gadu pozdrawiam[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2009, 15:41_________________________________________________Pomoże ktoś jak usadowić gruby przewód w Małym zacisku wzmacniacza ??? i inne problemy wyżej?? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GND - masa, mozesz złapac z budy/

rem- sterowanie wzmacniacza, tzn on/off mozesz pociagacna np z anteny eletrycznej, aktywnych głosnikow w polce..

+12v to plus z aku, kabel kupiles za gruby, wiem ze zaraz mnie zj**** ale fizyki nie oszukasz, 12mm2 w zupelnosci wystarczy.

mostkujesz tak jak masz napisane BRIDGED lewy + i prawy -

wzmak ma juz zwrotnice, ustawiasz na LP i krecisz do ilu ma grac, np do 80hz.

na kabel mozesz kupic zacisk z widełkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu wielkie dzięki ale co do kabla w innym temacie taki mi doradzili do tego wzmacniacza;/a zaciski widelkowe jak maja takie duże wejście na kabel to tez są za szerokie aby tam wlazły:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+12v to plus z aku, kabel kupiles za gruby, wiem ze zaraz mnie zj**** ale fizyki nie oszukasz, 12mm2 w zupelnosci wystarczy.

Kabel kupił dobry. Niby czemu za gruby? I co masz na myśli pisząc o tych prawach fizyki?? Lepiej położyć gruby kabel i mieć spokój, niż później go wymieniać bo się zachciało mocniejszego sprzętu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze nie :confused4: ale teraz mi piszesz??? ze za gruby jak był o tym watek to ktoś mi powiedział ze powinien być ok 20mm ale nie mogłem znaleźć nigdzie 20 wiec wziolem 25mm. Teraz juz za pozno na zmiane:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panuje ogolno internetowa moda doradzania jak najgrubszych kabli, co dla mnie jest idiotyczne i nie wiem czemu słyzy? rozumiem zeby szło przez te 25mm 1000w ale pewnie masz wzmaka 200-300w, to samo z kablem głosnikowym od wzmaka do skrzyni, ludzie daja grubasa tylko nie zaglądają do srodka, a tam od gniazda w obudowie do biegunow głosnika przewaznie idzie kabelek grubosci zapałki :polew:

jeszcze lepsze cuda widziałem, kabel 25mm i połowa skretki uwalona bo nie wchodziło do wzmaka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rem- sterowanie wzmacniacza, tzn on/off mozesz pociagacna np z anteny eletrycznej, aktywnych głosnikow w polce..
niema u mnie tego ani tego wie ktoś czy da sie i jaki to przewód z oryginalnego wzmacniacza umieszczonego nad nadkolem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rem- sterowanie wzmacniacza, tzn on/off mozesz pociagacna np z anteny eletrycznej, aktywnych głosnikow w polce..
niema u mnie tego ani tego wie ktoś czy da sie i jaki to przewód z oryginalnego wzmacniacza umieszczonego nad nadkolem???

Da sie pociagnac z ori wzmacniacza ale nie wiem czy to ma sens, bo ori wzmacniacz jest sterowany przez CAN-BUS i zostaje zalaczony juz w momencie otwarcia drzwi, co za tym idzie bedzie ci sub "strzelal" w czasie odpalania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaa no to spoko to w taki razie skąd pociągnąć REM??? z radia?? to który przewód???dziex

Spod stacyjki, tzn. spod kierownicy. Albo mini-iso z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaa no to spoko to w taki razie skąd pociągnąć REM??? z radia?? to który przewód???dziex

Nie wiem jak jest w oryginalnym w radiu concert... ale w nieoryginalnych radiach jest to zazwyczaj niebiesko-biały kabel...

Nie ważne skąd, ważne żeby napięcie pojawiało się dopiero po przekręceniu kluczyka :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie skąd pociągnąć REM do wzmacniacza przy radiu concert 2???? Bo gdzie sprawdzam to napiecie jest cały czas:/a nie chce grubo kręcić:) jest jakiś prosty dostęp do takiego miejsca????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie skąd pociągnąć REM do wzmacniacza przy radiu concert 2???? Bo gdzie sprawdzam to napiecie jest cały czas:/a nie chce grubo kręcić:) jest jakiś prosty dostęp do takiego miejsca????

Jezeli nie masz systemu Bose w aucie to mini-iso powinna byc wolna wiec tam mozesz podlaczyc.

steckerbelegungconcert.jpg

70014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...