Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKD] Spadek mocy podczas jazdy


tommy82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Parę miesięcy temu dokonałem zamiany silnika z BLB na BKD. Przejechałem już na nowym silniku około 7tys i wszystko było w porządku aż do teraz. Podczas jazdy nastepuje spadek mocy o około 40%, przyczym po odpaleniu działa bez zarzutu objawia się to dopiero po przejechaniu paru kilometrów. Czy ktoś może podać przyczynę takiego działania????

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz spadku mocy są jakieś inne sygnały np.na fisie? coś się zapala jakaś kontrolka jakieś komunikaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym przypadku wyświetlenia komunikatu "Emission workshop" jest do sprawdzenia w pierwszej kolejności zawór EGR oraz klapa gasząca a zwłaszcza węzyk podciśnienia idący do zaworu EGR na jego szczelność, następnie dobrze jest podpiąć Vag i odczytać błędy, mogą wyjść takie jak w załączonym niżej linku a tam już jest gotowa porada jak się do tego zabrać :

http://www.a4-klub.pl/smf/b7_bkd_usuwanie_usterki_19558_i_17075_serwomotor_v157-t84752.0.html;msg957367#msg957367

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunikat nie wyskoczył od tak sobie, odczytaj błędy Vagiem to upewnisz się co konkretnie się stało - możliwe, że tylko przepustnica powietrza doładowanego się przycina w pozycji niepełnego otwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy przypomnij sobie EGR czyściliśmy ,od tamtego czasu zrobiłeś około 7 tys.km.Raczej wykluczam EGR.Podłączymy Vaga i zobaczymy.Sztomel a które to ustroistwo przepustnica doładowanego powietrza gdzie się znajduje i jak ją naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak moc spada to słychać turbo? Nie wiem jak jest w tych silnikach ale jak miałem golfa ze starszym silnikiem 1.9tdi to przez nieszczelność przewodów silnik po paru kilometrach przechodził mi w tryb awaryjny przez tzw notlauf.

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztomel a które to ustroistwo przepustnica doładowanego powietrza gdzie się znajduje i jak ją naprawić?

469e484d4aeef85cm.jpg

a jak ją naprawić jest podane w linku jaki zamieściłem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, po przejechaniu klikunastu km odczuwam spadki mocy kiedy wkręcam go na wyższe obroty, u mnie przyczyna, jak sie okazało, jest dojechana turbina (moze ma ktos na zbyciu dobra do BRD 2.0 TDI 125kw ?) i zaworek N75 (juz przeczyszczony).

Zwróć uwagę czy te spadki nie pojawiają się szczególnie jak obroty są powyżej 3tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18663 P2231 Lambda-Sonde 1-Bank 1 Kurzschluss zum Heizstromkreis •Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Signal Shorted to Heater Circuit

Trochę dziwny błąd... diesle mają sondę lambda czy tylko o tym nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wiemy już więcej jak na początku.Trzeba będzie szukać nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...