Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana wahaczy, sprężyn, amortyzatorów


aces

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam A4 B6 2001 AWX Limuzyna [250000 km], po ostatnich wakacjach w Polsce trasa Olszyna - Wrocław zaczeło mi popiskiwać na przodzie no i lekki wyciek z lewego amortyzatora.

Także czeka mnie wymiana wahaczy, łożysk, amortyzatorów i sprężyn z przodu oraz amortyzatorów i sprężyn z tyłu.

Po przeczytaniu kilkudziesięciu postów na forum zdecydowałem sie na następujące elementy

- wahacze - LEMFORDER komplet (ew. FEBI są lepiej dostępne w UK)

- sprężyny i amortyzatory przód i tył Kaybay

- łożyska przód ??? (sam nie wiem) - Prosze o rade.

Dzięki forum znalazłem numery katalogowe części itp ale mam również kilka wątpliwości oraz problem ze znalezieniem sklepów które sprzedają LEMFORDERa (Googlowałem, dzwoniłem i nic).

Pyt 1. Jak ktoś zna Polskiego lub lepiej Brytyjskiego dystrybutora (sklep online) LEMFORDERa prosze o linki

Pyt 2. Jakie łożyska (chodzi o to by te 3 lata na angielskich (czasem polskich) drogach wytrzymały.

Pyt 3. Czy do amortyzatorów i do spręzyn potrzebuje suspension mounting kit oraz protection kit (polecają na stronach Kaybay)

Pyt 4. Co ewentualnie warto jeszcze wymienić.

Z góry THX za rady.

PS jeszcze poszukuję poduszek pod silnik - zamienniki też prosze o rady

Czekam na odpowiedź

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma LEMFORDERa na allegro (a przynajmniej ja nie widzę do A4 B6).

Znalazłem dydtrybutora LEMFÖRDERa na UK, cena 575L+VAT [za wheel suspension 31913 01] chyba zdecyduje sie jednak na febi (300L z vatem).[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2009, 05:22_________________________________________________Właśnie wróciłem ze stacji diagnostycznej KWIK, samochód był na "trzepakach" mechanik sprawdził łożyska, wachacze i zawiasy - mówi że wszystko ok. Samochód prowadzi się dobrze jedynie to popiskiwanie na dołkach w chwili kiedy koło opada.(popiskuje tak jak ocierają klocki o tarcze - ten rodzaj dzwięku).

Zastanawiam sie czy nie wymienić najpierw łączników stabilizatorów. Proszę o rade. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt 1. Jak ktoś zna Polskiego lub lepiej Brytyjskiego dystrybutora (sklep online) LEMFORDERa prosze o linki - Pytaj o kolegi z forum TOM77

Pyt 2. Jakie łożyska (chodzi o to by te 3 lata na angielskich (czasem polskich) drogach wytrzymały. - SKF powinny śmiało wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt 1. Jak ktoś zna Polskiego lub lepiej Brytyjskiego dystrybutora (sklep online) LEMFORDERa prosze o linki

tak jak pisal kolega wyzej, kupuj u TOM77 i szukaj kolegi ktory aktualnie przebywa na urlopie w Pl.

ja zawsze w takich sytuacjach tak robie:) wychodzi duzo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...