Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] HID - problem z barwą żarnika


agoonzo

Rekomendowane odpowiedzi

zamontowałem sobie zestaw hid o barwie 6000k ,po montażu zauważyłem ,że lewa lampa ma wyraźnie białą barwę a prawa niebieską .zareklamowałem żarniki ,dostałem nowy (wysłali 1 zamiast dwóch) ,nie mając czasu z powodu wyjazdu kupiłem drugi żarnik u innego sprzedawcy ,po zamontowaniu okazało się,że znowu jest to samo ,lewa lampa ma wyraźnie biała barwę .nie mam czasu już przekładać żarników i w związku z tym mam pytanie , czy barwa może być różna z powodu przetwornicy? zastanawiam się też czy to może być wina soczewki? miałem wymienianą lampę prawą ,lewa jest z rocznika 2001 a prawa 2002 ,czy soczewka może tak wpłynąć na barwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetwornica nie ma wpływu, zamień palniki stronami, jeśli ta sama lampa będzie biała to może soczewka :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetwornica nie ma wpływu, zamień palniki stronami, jeśli ta sama lampa będzie biała to może soczewka :blink:

tak będzie najprościej to sprawdzić,tylko ,że teraz nie mam za bardzo kiedy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na odległość nie wygdybamy, musisz najpierw to sprawdzić to 3min roboty więc do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na odległość nie wygdybamy, musisz najpierw to sprawdzić to 3min roboty więc do dzieła

w twoim aucie może i 3minuty ;P u mnie trochę więcej bo trzeba niestety wyjąć lampy żeby się do nich dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na odległość nie wygdybamy, musisz najpierw to sprawdzić to 3min roboty więc do dzieła

w twoim aucie może i 3minuty ;P u mnie trochę więcej bo trzeba niestety wyjąć lampy żeby się do nich dostać...

...jak w kazdej B6 :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie soczewka tylko żarówka, bo jak przypaliła by się soczewka to była by lekka mgiełka brązowa. Tak jak piszą poprzednicy, nalezy podmienić i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta :)

raczej nie soczewka tylko żarówka, bo jak przypaliła by się soczewka to była by lekka mgiełka brązowa.

Jak to jest z tą mgiełką od soczewki?? to soczewka też moze sie przepalić?? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przepalić tylko przypalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o tym temacie.

u mnie po sprawdzeniu żarników i przetwornic(teraz mam nawet drugi komplet hid ,bo tamte zakłócały cb ) wychodzi na to,że winna musi być jednak lampa(soczewka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta :)

raczej nie soczewka tylko żarówka, bo jak przypaliła by się soczewka to była by lekka mgiełka brązowa.

Jak to jest z tą mgiełką od soczewki?? to soczewka też moze sie przepalić?? :blink:

Soczewka moze sie przybrudzic. Przypalic sie moze odblysnik.

Ale watpie,ze tak bardzo zmienial barwe swiatla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku uszkodzonej przetwornicy, zbyt niskiego lub wysokiego napiecia zasilania moze nastepowac zmiana barwy swiecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam drugi,nowy komplet hid i dalej jest różnica w barwie.wcześniej na starym zamieniałem przetwornice miejscami i ciągle różnica była w tych samych lampach.wniosek jest prosty-problem jest w lampie nie w hid'ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam drugi,nowy komplet hid i dalej jest różnica w barwie.wcześniej na starym zamieniałem przetwornice miejscami i ciągle różnica była w tych samych lampach.wniosek jest prosty-problem jest w lampie nie w hid'ach

to jest wina samej soczewki. Ja już rozumiem o co Ci chodzi. Po prostu z bliskiej odległości widzisz różnice że jedna jest bardziej niebieska a druga bardziej biała. Im dalej odejdziesz od auta i patrzysz na przód to ta różnica znika i z dalszej odległości (kilku metrów) patrząc na światła już tej różnicy nie widać. Z tym nic nie zrobisz, mam tak samo w passacie i w audi też tak miałem. Nie przejmuj się tym to nie zmniejsza jej wydajności. To po prostu taki urok soczewki i niektóre niestety tak mają. Musiał byś wymienić całą soczewkę, tylko po co.

Ja też dawniej myślałem że to wina hidów, nawet kupowałem nowy zestaw i to samo.

Tak masz mieć i już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wina samej soczewki. Ja już rozumiem o co Ci chodzi. Po prostu z bliskiej odległości widzisz różnice że jedna jest bardziej niebieska a druga bardziej biała. Im dalej odejdziesz od auta i patrzysz na przód to ta różnica znika i z dalszej odległości (kilku metrów) patrząc na światła już tej różnicy nie widać. Z tym nic nie zrobisz, mam tak samo w passacie i w audi też tak miałem. Nie przejmuj się tym to nie zmniejsza jej wydajności. To po prostu taki urok soczewki i niektóre niestety tak mają. Musiał byś wymienić całą soczewkę, tylko po co.

Ja też dawniej myślałem że to wina hidów, nawet kupowałem nowy zestaw i to samo.

Tak masz mieć i już ;)

właśnie problem w tym,że z większej odległości też niestety widać różnicę :confused4: ale dałem sobie już z tym spokój ,nie będę wymieniał lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...