Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Huk w silniku


sebo77

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam prozbe o pomoc podczas jazdy uslyszalem dziwny huk z silnika nie byl to glosne tak jakby wystrzelil waz auto oslablo i zaczelo kopcic na czarno i glosniej chodzic. .Czy ktos wie co sie stalo silnik na wolnych obrotach pracuje normalnie nic nie stuka tylko gdy dodam gazu glosno chodz i kopci na czarno.Dzieki z gory za pomoc Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% masz nieszczelność w dolocie. Przeglądnij wszystkie węże i złączki od samego turbo aż po kolektor ssący i powinieneś znaleść przyczyne. Prosta sprawa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dymi i głośno pracuje to są tylko dwie opcje, nieszczelność w dolocie i to raczej będzie to, a druga to uszkodzenie turbo sprężarki ale to już nieco inne dźwięki wydaje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem dokładnie to samo i okazała się pęknięta gumowa rura zaraz za turbiną w kształcie litery S łącząca się z metalową pod chłodnicą (aby się do niej dobrać trzeba z ciągnąc dolot do turbiny) - ważne czy hałasuje przy tym czy nie - o jak nie to sprawdź dokładnie gumowe łączniki w dolocie powietrza wokół silnika - padają najczęściej - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprowdopodobniej albo pekl albo spadl element dolotu. w ukladzie dolotowym panuje wysokie cisnienie, stad dzwiek jakby pekla opona.

jest rowniez mniejsze prawdopodobienstwo ze roleciala sie turbina.

obejrz dokladnie uklad dolotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc jestescie ok spadl mi waz od ic i to byl powud huku,mam pytanie czy jak z tym spadnietym wezem wrucilem do domu okolo 2 km bardzo pomalutku czy cos mogla sie uszkodzic jeszcze raz dzieki za pomoc wszystkim pozdrawiam ciepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...