Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E Navigation A4 po kradzieży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Skradziono mi ostatnio RNS-E RNSE Navigation , planuje kupić na eBay nową , mam takie małe pytanko , czy po podłączeniu nowej navi potrzebna jest adaptacja lub konfiguracja Vagiem w aucie?, czy wystarczy że podłącze ? i będzie wszystko działało poprawnie ?

I jeszcze jedno małe pytanko : mój stary model miał numer 8EO 035 192 D ,ten , który zamierzam kupić różni się końcówką , posiada 8EO 035 192 QLST co te litery mogą oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jet potrzebna adaptacja :wink4:

Hmmmm juz dwa razy podłączałem rns-e w B7 i za każdym razem działało bez zarzutu, zero vagowania.

Wyjaśnij o jaką adaptacje chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem ta monochromatyczna RNS-E z tych ostatnich modeli B7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B6 tez wszystko zadzialalo bez podpinania VAGa, takze mozesz najpierw sprobowac bez kodowania, a jesli sie okaze ze trzeba jednak podpinac kompa to nie jedz do serwisu tylko do kogos z VAGiem kto ma o tym jakiekolwiek pojęcie, całe kodowanie opisane jest na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz znalazłem tutaj

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t12815.0.html;highlight=rns-e+navigation[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2009, 19:30_________________________________________________8E0 035 192 C Audi A4 Europe, MY 2004, 8E B6

8E0 035 192 D Audi A4 Europe, MY 2005, 8E B7

8E0 035 192 E Audi A4 North America, MY 2005.5, 8E B6

8E0 035 192 F Audi A4 North America, MY 2006, 8E B7

8E0 035 192 G Audi A4 BNS 5.0

8E0 035 192 H Audi A4 Europe, MY 2006, 8E B7, with SDS

8E0 035 192 J Audi A4 North America, MY 2006, 8E B7

8E0 035 192 K Audi A4 Europe, MY 2007, 8E B7, sw 0500

8E0 035 192 M Audi A4 BNS 5.0

8E0 035 192 N Audi A4 Europe, MY 2007, 8E B7, with SDS

8E0 035 192 P Audi A4 North America, MY 2007, 8E B7

8E0 035 192 Q Audi A4 Europe, MY 2008, 8E B7

8E0 035 192 R Audi A4 Europe, MY 2008, 8E B7, with SDS

8E0 035 192 S Audi A4 BNS 5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej trzeba kodowac navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wersja High od Low różni się tylko systemem SDS ? [br]Dopisany: 06 Lipiec 2009, 18:35_________________________________________________witam ponownie :hi:

zakupiłem navi z 2008 roku 8E0 035 192 T (używaną) i podpiąłem ,wydaje się że wszystko działa poprawnie : radio ok , zmieniarka ok , wszystkie funkcje w kierownicy tez ok, nawigacja w zegarach tez sie pojawiła , ale dokładność nawigacji jest tragiczna , pokazuje z dokładnością do około 300 metrów i często się gubi, nawigacja odpala się z kluczyka i gaśnie po wyciągnięciu go , a raczej przechodzi w stan czuwania ( tak to można nazwać bo ekran gaśnie i muzyka a po godzinie nawi jest lekko ciepła i chodzi wentylator ) mam pytanie ? co mam robić ? czy chodzi tu o kodowanie navi ? czy navi nie posiada czasem jakiegoś defektu ? :mysli:[br]Dopisany: 04 Sierpień 2009, 19:33_________________________________________________chyba się trochę pospieszyłem z tym postem a mianowicie po zamknięciu samochodu i ostygnięciu radiatorów końcówki mocy nawi sie wyłącza i wentylator też , po otworzeniu auta wentylator się załącza , martwi mnie tylko dziwne zachowanie odczytu pozycji navi na mapie pokazuje mi ze jestem o 300 m dalej od celu gdzie stoję , może powodem tego być to że używam mapy z 2005 roku a navi mam 2008?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest powodem niedokladnosci. Skoro uzywasz plyte z 2005 to oznacza, ze masz starszy Firmware kompatybilny z 2005. Jezeli wgrany by byl nowszy np: ten z plyty 2008 nie czytalby ci plyty z 2005 (RNS-E nie bedzie widzial plyty).

Watpie zeby to pomoglo, ale mozna wyprobowac skasowac pamiec RNS-E, moz jest zawalona informacjami i dlatego muli.

Innym rozwiazaniem pozycz plytke od kogos innego i wyprobuj czy tez muli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam płytę z 2007 i navi jej nie widzi , tyle że ta płyta jest w złym stanie posiada kilka rys i to może być powodem

[br]Dopisany: 04 Sierpień 2009, 23:41_________________________________________________w jaki sposób mam skasować pamięć RNS-E ? przez reset?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam płytę z 2007 i navi jej nie widzi , tyle że ta płyta jest w złym stanie posiada kilka rys i to może być powodem

Sprawdz jaka masz wersje (Firmware)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 0650 to wersja softu. Masz juz ta najnowsza. Z tego co wiem to plyty 2009 nie wnosza nowszego. Jest gdzies tu na forum wersja 0660 ale to nie oficjalna wersja.

Kasowanie pamieci RNS-E:

Przycisk Setup->Settings-> Benutzrerdaten löschen ( skasuj dane uzytkowika)

Mozesz tez skasowac ostatnie wybrane adresy z nawigacji.

Uruchom navigacje->Setup-> Letzte Ziele löschen (skasuj ostatnie adresy docelowe)->Potwierdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies tu na forum wersja 0660 ale to nie oficjalna wersja.

Ona jedynie aktywuje SDS. Nic więcej. To 650 z aktywowanym SDSem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykasowanie pamięci pomogło navi jest o wiele dokładniejsza , martwi mnie tylko to że nie chce czytac płyty z 2007 :mysli: płyta ma dwie małe ryski na samym brzegu płyty może to jest powodem

Płyta oryginał czy nagrywana?

Spróbuj oczyścić laser nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...