Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwne chrobotanie


studentzse

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od około tygodnia podczas ruszania albo np jak jadę na dwójce i skręcam w lewo dopóki nie sprostuje kierownicy coś chrobocze i to dosyć głośno w okolicach silnika albo lewego kola(nie występuje to podczas skrętu w prawo i gdy np skręcam w lewo ale jadąc na luzie) na początku myślałem ze to coś przy kole, klockach(bo ostatnio wymieniałem klocki) ale wszystko przeglądnąłem i nic nie widać żeby coś było nie tak. Bardzo dziwne to jest. Miał może ktoś taki przypadek ? Co to może być? :kwasny: Za sugestie z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :hi:[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2009, 19:18_________________________________________________Panowie okazalo sie ze guma (ta duza) byla peknieta i wydobywal sie z niej smar itp najparwdopodobniej w srodku nic nie bylo i dlatego chrobotalo. Za pomoca strzykawki dalem tam smaru a pekniecia zakleilem sylikonem i cisza jak makiem zasial. Na to wyglada ze przegubu nie trzeba wymieniac :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz uratować ten przegub to powinieneś wymyć go do czysta np.benzyną dać nowy smar i nową osłonę przegubu.

Tak jak to zrobiłeś to tylko kwestia czasu jak się rozleci bo nie da się uszczelnić osłony silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakos starałem sie zabezpieczyc bo tez miałem pęknieta gume, nie chchalo mi sie rozbierac do wymiany gumy...

...po miesiacu przegub do wymiany :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień póki chrobocze, jak będziesz miał szczęście to zanim padnie, zacznie Ci szarpać kierownicą przy jeździe na wprost.To będzie ostatni dzwonek na wymianę. Potem tylko holowanko bo padnięty przegub spowoduje, że mechanizm różnicowy będzie podawał moment obrotowy ze skrzyni na "nieobciążone", czyli uszkodzone koło i nie ruszysz autem. Jeżeli, do tego zdarzy Ci się pierdoła, nie mechanik to wymieni sprzęgło. No bo zmieniasz biegi a auto nie jedzie. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...