Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana oleju 1.9tdi b5


kamilradosc

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wczoraj zmienilem olej (z lenistwa w warsztacie typu kupisz u nas olej - wymiana gratis) i zastanawiam sie czy facet nie sprzedał mi jakiegos gówna - wczesniej wspomniany warsztat miesci sie przy jagielonskiej 49 (rudera, wiecej napewno tam nie wstapie , moze macie jakies info o tym serwisie) ,calosc z filtrem kosztowala mnie 100 zł (poczatkowo cieszylem sie ze tanio a teraz zastanawiam sie czy aby nie za tanio) teoretycznei olej mobil1 15 w 40 (czy takowy olej jest sprzedawany w 5l bankach niebieskich bez LOGO ?? )

i teraz pytanie do bardziej doswiadczonych uzytkownikow a4 - ryzykowac i zrobic przynajmniej 3-4 tysiace kilometrow czy samoemu zmienic olej jak najszybciej??

jaki olej dobrac do audi z przelotem 200 tys km?? nie wiem jaki był lany wczesniej :/

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobil1 15 w 40

jak mogles zalac takim g...tdi-ka???? :twisted: :bicz:

od razu bym wylal to i zalal pozadnym syntetykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze Kujawskim go nie zalałes .... :rolleyes:

kolo Ciebie (wnioskuje po nicku ze mieszkasz w Radosci :wink: ) na ul.Klimatycznej jest dystrybutor ExxonMobil na Warszawe ....

Mobil 1 5W50 - 140 zł/4l .... :exclaim:

p.s wylej ta zupe zanim narobisz sobie kłopotów .... :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, jade po olej

jaki najlepszy jest to tego slinika i przebiegu??

nie wiem co bylo lane wczesniej - nie mam tego ani w ksiazce serwisowej ani zadnej info pod maska. w tym warsztacie typ mowil ze lepszy jest mineralny poniewaz synetyk moze wyplukac za bardzo silnik wiec moga powstac wycieki

ExxonMobil prowadzi moj znajomy wiec wiadomo ze kupie mobila, tylko jaki?? synetyk?? mineralny?? jakie wartosci?? z gory dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale podkreslam ze nie wiem na jakim oleju audiolka jezdzila wczesniej, slyszalem ze jesli to byl mineralny i teraz wleje synetyka to moge tylko narobic szkod :/

jakie parametry tego oleju?? :/

[ Dodano: 17-04-2007, 18:07 ]

a przykazania a i owszem :) czytałem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych silnikow nie leje sie mineralnego, jesli trzeba zalac mineral do Tdi to znaczu ze juz remont jest potrzebny, jak nie wiesz co bylo wczesniej to troche niedobrze ( chyba powinna byc jakas nalepka w komorze silnikowej z drugiej strony znam wredny zwyczaj naszych handlarzy do usuwania wszelkich naklejek ) generalnie najbezpieczniej bedzie jak zalejesz polsyntetyk choc szkoda przyzwyczajac silniczek do niego jesli wczesniej byl full syntetyk ale co zrobic chyba ze zaryzykujesz to juz twoj wybro generalnie dales ostro ciala z tym tanim olejem oby to nie mialo konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , dlatego jeszcze dzisiaj chce zmienic, tylko mam bol głowy na co :/

na tym olejuz zrobilem na szczescie tylko 20-30 km wiec moze nic sie nie stało

[ Dodano: 17-04-2007, 18:18 ]

naklejek nie ma zadnych, jedyne co zlanazlem to typ oleju jaki byl lany prz przebiegu 140 tys jakies 3-4 lata temu , ale chyba tym nie ma co sie sugerowac :/

a szukalem naprawde dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calosc z filtrem kosztowala mnie 100 zł
Mobil 1 5W50 - 140 zł/4l ....

czyli znowu wyszlo na to ze pozorna oszczednosc wyjdzie 2 razy drozej

za sume tych kwot mialbys juz motula :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil jest a przynajmniej byl w 5L butlach ale sa jak dobrze pamietam a pracowlem w tym ze tak powiem sektotrze olejowo paliwowym w szarych butlach i na pewno z naklejka. Jednym slowem spaprales sprawe 15W 40 to do zagazowanej sierry mozna lac. Ja bym zostal przy Mobilu ale 0W40 Turbo Diesel. A do mechanika bym wrocil i kazal mu wypic to co Ci zalal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolego tos mnie rozwalil 15w40 a tyle razy bylo pisane po forum TDI=tylko syntetyk w najgorszym wypadku polsyntetyk :wink: Widac ze nie ktorzy po prostu nie czytaja postów tylko sa na forum zeby byc i zapytac co i jak a powinno sie czytac co koledzy pisza i sie mecza i zawsze tumacza co i jak :twisted: Wylej te zupe i zalej czyms dobrym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzą wylewaj to dziadostwo zalej pełnego syntetyka i obserwuj czy będzie sie coś złego działo, zalejesz pełny syntetyk to nawet jesli go troszke wypije to będzie ok, a na mineralnym to kłopot masz pewny wczesniej czy puzniej :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostateczna odpowiedz : ZMIEN OLEJ :exclaim:

temat uwazam za wyczerpany ...

w razie kolejnych pytan typu : jaki najlepszy :question: ,gdzie :question: ,kiedy i za ile :question: zapraszam do kontynuowania w watku o olejach do TDI .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...