Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Niezgodność spalania według FIS'a a rzeczywistością


lukaszdl

Rekomendowane odpowiedzi

Myslę ze nigdy nie będzie tak pięknie ile pokazuje komp tyle znika z baku zawsze jest jakiś margines wskazań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam fis a mój problem polega na tym że na fisie pokazuje mi spalanie np.8L a w rzeczywistości po obliczeniu pali mi 10L co może być grane.

FIS liczy średnią z całosci przejechanych kilometrów od ostatniego resetu (i działa z dokładnoscia prawie 100% - podjezdzam pod dystrybutor i smiało moge powiedziec ile benzyny wleje do baku)

Róznica moze polegac na tym ze FIS wskazuje srednia np. z 600 km a Ty według swoich obliczeń liczysz ją dla np. 300 km przejechanych od ostatniego tankowania (a w tych 300km było np wiecej % jazdy po miescie lub ogołem jazdy w innych warunkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

U mnie jest podobnie :mysli:

Taczke mam od 2lat- przejechane ~45000 km.

Zawsze jest roznica miedzy realem a fisem 0,4 litra, tj. na kompie mam np 7,8 a wychodzi 8,2.

Czasami bywalo, ze roznica wyniosla 0,3.

Tankuje zawsze do pelna- na BP Kłodzko.

Na poczatku troszke mnie to ruszalo, a teraz wogole ;)

pozdro dla Was!

YaBoLeK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przecież możliwość regulacji wskazań FIS w zakresie +/- 25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spalanie to się różni na LPG? jeśli tak to jest to normalne. Ale jeśli na FISie miałbyś np. 10l a paliłby 8LPG to oznaczałoby źle wyregulowaną instalację - w tym przypadku za mały mnożnik czasów benzyny przy pracy na LPG. Ale w Twoim przypadku wydaje się OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy komputer nie pokaże dokładnego spalania, nie analizuje przecież oporów toczenia auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bierze pod uwagę stopień obciążenia silnika, który jest związany z oporami toczenia, więc wyniki mogą być baaardzo zbliżone do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...