Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Zaolejony intercooler


Gość SuNDaY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj zachciało mi się wymienić żarówkę w przeciwmgielnych światełkach, więc je odkręciłem i moim oczom ukazał się straszny widok a mianowicie:

Od strony kierowcy intercooler jest cały zafajdany olejem ale to tak że się gruba warstwa zrobiła (jak przejechałem palcem to na palcu pozostał mi gęsty smar) i tutaj pojawia się moje pytanie dlaczego tak się dzieje? I dlaczego tylko po stronie kierowcy a po stronie pasażera pięknie, czysto i suchutko?

Jak się wogle dobrać do intercoolera? Spodziewam się że będzie trzeba zdjąć zderzak ale co dalej?

Aha przy okazji sprawdziłem ile oleju jest dolocie do intercoolera (gumowa rura) i tam się okazało że było dosłownie parę kropel ...

Totalnie nie mam pojęcia skąd się tyle oleju zebrało na ic... Może ktoś już miał podobny problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwa w dolocie-normalka! Sprawdz wąż idący do IC i opaskę :cool1:

No wiem właśnie ale jak to jest możliwe że IC jest od przodu zarzygany olejem??

A wąż po szybkim przeglądzie wydawał się ok znaczy się nie wyczułem żadnych dziur...

Ale ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz: wyciek oleju na łączeniu tego co zaznaczyłem na fotce i tam też jest takie coś dziwnego taka jakby trąbka (talerzyk) i totalnie nie mam pojecia co to jest i dlaczego tam jest olej

silniky.th.jpg

Ps. zdjecie nie jest z mojego auta tylko z jakiegoś znalezionego na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od przodu" znaczy od zderzaka? Ja kiedyś dostałem czymś ostrym (kamień???) w IC i miałem malutką dziurkę-łatwa do zreperowania,dlatego obejrzyj dokładnie swój IC może masz to samo!

Co do wycieku z miejsca na fotce-to jest klapa gasząca (trąbka) i na jej wałku też często pojawiają się nieszczelności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje!

vaikis4 jak mówisz że kiedyś już naprawiłeś ic to może jakaś podpowiedz jak go ściągnąć i ewentualnie czym uszczelniać jakieś dziurki ??

A czy możliwe jest żeby ten olej z "klapy gaszącej" tak mocno sikał że zalał mi ic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możliwe jest żeby ten olej z "klapy gaszącej" tak mocno sikał że zalał mi ic??

Raczej nie...

Dojście do IC jest super po zdjęciu zderzaka. Ja zreperowałem moja dziurkę specjalnym klejem do metali JB WELD-czy cuś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie w poprzednim aucie tj.passat b5 silnik ajm, mechanior stwierdził,że to wina turbiny,która zaczęła przepuszczać olej,egr i dolot był minimalnie wilgotny od oleju a z ic kapało :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja identyczna... :disgust: ...jak dojdziesz skąd to się bierze i dlaczego to opisz bo też się zastanawiam co z tym zrobić... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja identyczna... :disgust: ...jak dojdziesz skąd to się bierze i dlaczego to opisz bo też się zastanawiam co z tym zrobić... :wink4:

Temat nie dość, że zapomniany to jeszcze sprzed 2 lat :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja identyczna... :disgust: ...jak dojdziesz skąd to się bierze i dlaczego to opisz bo też się zastanawiam co z tym zrobić... :wink4:

Temat nie dość, że zapomniany to jeszcze sprzed 2 lat :rolleyes:

Właśnie zauważyłem :wallbash: ...sorry :notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...