Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Ciśnienie pompy olejowej silnika


TOMI 13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

W dniu dzisiejszym okazało się że w moim Audi popychacze zaworowe zostały napełnione na full a zawory uchylone - stąd brak ciśnienia. Zawory są nieuszkodzone. Mechanik powiedział, że trzeba będzie prawdopodobnie wymienić wszystkie popychacze ( koszt ok. 1300 zł) - masakra ( może przeżyły) wcześniej pracowały cichutko. Jednak dzownimy po wszystkich ASO Audi co mogło być przyczyną takiej sytuacji. gdyż ryzyko uszkodzenia nowych jest duże. Pompa olejowa podaje ciśnienie w granicach 3 bar. czyli Ok. Zastanawia mnie fakt powrotu oleju z popychaczy do miski olejowej być może jest jakiś kanał lub zawór w głowicy, który mógł się przyblokować ! Podgrzali lekko popychacze udało się wycisnąć olej jednak po zamontowaniu i trzech obrotach wałem korbowym ponownie wypełniły się za mocno i nastąpiło uchylenie zaworów. Prawdopodobnie zawór zwrotny w pompie odpowiada za wyjście oleju i powrót - może działa tylko w jedną stronę ! Koszt zakupu pompy olejowej ok. 1500 zł. Teraz stoimy z naprawą i zbieramy informację jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o informację !!!

Pozdrawiam Tomek :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem sie z sytuacja ze popychacze sie napełniły i popodpierały zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje caly silnik?. Nie ma sensu ladowac sie w takie koszty na same popychacze z ryzykiem wystapienia podobnej awarii w przyszlosci.

W moim przypadku - ADR to koszt okolo 1000-1500 zł. Rowniez bralem pod uwage wymianę popychaczy, ale doszedlem do wniosku, ze to nie nie oplaca.

(Jak dlugo jestes wlascicielem tego samochodu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się spotkałem w Golfie III z tym.

Przyczyną były wyrobione gniazda popychaczy. Wyszlifowane były w owal.

Sprawdzcie jak jest w twoim 1.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś zorientowany jakie może być maksymalne cisnienie na pompie oleju przy zimnym silniku w A4 1.8 (125 km) - ADR ? U mnie pokazuje 7 bar, niby to jest za dużo, ale jednak na zimnym silniku odpala, stopniowo słabnie i traci cisnienie na cylindrach aż zgasnie. Nie mogą zdiagnozować awarii czy pompa czy uszkodzone popychacze ?

Pozdrawiam Tomasz :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomość !

Czyli można wnioskawać, że pompa podaje za wysokie cisnienie przy zimnym silniku ! Czy jeśli cisnienie w pompie będzie za wysokie mogłoby dojść do uszkodzenia popychaczy zaworowych ? Według mechaników 7 sztuk jest sztywnych i nie można ich wcisnąć ! Ale dzisiaj rano po przestoju odpalił i pracował równo - tak twierdzą mechanicy ! :frown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...