Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Castrol Magnatec/Motul/Liqui Moly ?


ROBERT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: . Mam pytanie (wiem że było na ten temat milion razy). Jaki wybrać olej: ? CASTROL MAGNATEC , MOTUL czy LIQUI MOLY ? Silnik 1.6 [ANA] 2000r. przebieg 200 tys. km. Dodam że nie wiem czym zalewał "HELMUT" ja zrobiłem 10 tys. km. na CASTROLU MAGNATEC ale słyszałem że MOTUL bije Castrola na głowe i mam dylemat. Kiedyś do AUDI 80 miałem lany LIQUI MOLY i było super. Proszę o podpowiedź.

Drugie pytanie: mam 10W-40 CASTROL MAGNATEC czy mogę zalać 5W-40 ? I jakiej Firmy Castol , Motul czy Liqui Moly ? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Dodam że w tym tygodniu czeka mnie wymiana oleju i mam dylemat. Słyszałem dużo "złego" na temat Castrola i dużo dobrego na tema Motula, a przy okazji mam pewne dobre doświadczenia z Liqui Moly.

I jeszcze takie "głupie' pytanie : Jaką specyfikację/normę potrzebuje tan silnik według VW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest wątek na ten temat nawet więcej ja potrzebuje kilka "przekonujących" odpowiedzi żeby zmienić Castrola na Motul lub na Liqui . I tylko tyle. A najbardziej interesuje mnie to czy mogę zmienić z 10W-40 na 5W-40.

Przypuszczalnie zaleje Castrola tylko czy mogę zalać teraz 5W-40 ? ( w tym tygodniu jadę na urlop i dość długa trasa mnie czeka i chce wymienić przedtem oliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostan przy 10w40,bo jak zalejesz pełny syntetyk to moze sie silnik rozczelnic bo ci wypłuka wszystkie nagary,wlej magnateca 10w40 ewentualnie mobil 1 10w40 i bedzie OK,ja jestem zmuszony jezdzic na 15w40 bo poprzedni wlasciciel zalal z niewiedzy taki olej,a boje sie zalac połsyntetyk zeby mi uszczelniacze nie polecialy ale nie narzekam nawet jak zimny silnik nie slychac stuków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jakieś 10000km na Liqui Moly 5w-40, przed wymianą oleju silnik się pocił, co prawda była stara uszczelka pod pokrywą zaworów więc ją wymieniłem i na razie żadnych niepokojących wycieków nie zauważyłem. Samochód był kupiony we Francji i nie przypominam sobie jaki olej był wlany przed moją wymianą ale na pewno nie LM. O ile się nie mylę (ale do końca nie jestem pewien) Liqui Moli 5w-40 jest olejem o przedłużonym czasookresie użytkowania, co prawda w książce pt. "Sam naprawiam samochód" autor stwierdził, że w samochodach (chyba) produkowanych do 1999 w/w olejów się nie stosowało, jednak ja zalałem nim silnik, gdyż spotkałem się ze stwierdzeniem, że dla silników z doładowaniem ten typ oleju jest wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niedawno wymieniane uszczelniacze zaworowe i pierścienie(pierścienie były zapieczone bo HANS w Niemcowni mienił oliwe co 30-35 Kkm. i było tyle syfu w silniki że głowa boli,syf dostał się na pierścienie i się zapiekły-tak wygląda sprawa tzw. "LONG LIFE") Przed wymianą brał ok 1 litra oleju na 1000km. teraz nie bierze nic. Zalałem go Castrolem 10W-40 i teraz nie wiem czy lepiej nie będzie jak jednak nie będę kombinował tylko znowu naleje "SEMI" i będzie ok. Tylko tyle nasłuchałem się dobrego o MOTULU, a z LM mam doświadczenie z Audi 80 (olej od wymiany do wymiany był cały czas czyściutki,nie czerniał wogóle) Ale chyba naleje Castrola takiego jaki mam teraz i będzie spokój. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej LM. Bo jest bardzo dobry i wersja z MoS2 jest jeszcze lepsza.

Są serwisy w Polsce, które na dźwięk słowa Motul odkładają słuchawkę, bo to żadna rewelacja, tylko ma dobrą reklamę na forach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej LM. Bo jest bardzo dobry i wersja z MoS2 jest jeszcze lepsza.

Są serwisy w Polsce, które na dźwięk słowa Motul odkładają słuchawkę, bo to żadna rewelacja, tylko ma dobrą reklamę na forach :wink4:

f*ck Me Mama! A czego wiecej chciec jak nie reklama na forach???? Kazda firma marzy o tym w snach! Wiekszej głupoty nie slyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi. Leje Castrola Magnatec 10W-40 tak jak miałem do tej pory,lepiej nie kombinować.

Można zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz z pewnego źródła Castrola to lej bo ostatnio wpadli goście co podrabiali i sie okazało, że ponad 30% olejów na polskim rynku to podróby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem Castrolem a z jakiego źródła jest tego nawet najstarsi górale nie wiedzą. Ostatnio miałem z tego samego sklepu i było ok. Czy taką "podróbkę" można w jakiś sposób poznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem Castrolem a z jakiego źródła jest tego nawet najstarsi górale nie wiedzą. Ostatnio miałem z tego samego sklepu i było ok. Czy taką "podróbkę" można w jakiś sposób poznać?

Nie rozpoznasz :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego bierzcie Motula od dzika i bedzie pewność, że jest ori i rozlewany we Francyji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...