Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana składki po kolizji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ubezpieczenia mojego auta to 1100 PLN,, bezszkodowy przebieg ubezp. to zniżka -60%, do tego dochodzą jeszcze 3 kategorie zniżek (ale nie mogę się doczytać za co) w sumie 20%. Jestem ubezpieczony w HDI.

Jak zmienia się wysokość składki OC po spowodowaniu kolizji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Te 3 kategorie to zapewne zniżki marketingowe typu dziecko do 12 lat, za wiek i inne.

Po kolizji następuje zmiana taryfy, ale zależy ona od TU i posiadanych przed kolizją zniżek.

W Twoim przypadku (HDI): po pierwszym zdarzeniu, gdy ubezpieczający posiadał prawo do zniżek z tytułu bezszkodowego orzebiegu ubezpieczenia, zmniejsza się zniżkę o 10 punktów procentowych.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm 10%, bez względu na stopień w jakim zniszczyłem auto w które uderzyłem??

Te info masz z jakiegoś regulaminu, czy cennika HDI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak przy zniżkach za bezszkodowość, co roku dodaje się 10%, tak samo za każdą szkodę ujmuje się pełne "dziesiątki".

Źródło: Taryfa składek OC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma ubezpieczenie w HDI asekuracja i w przeciągu 4 lat miał 2 stłuczki (koszt naprawy każdej z nich to jakieś 400-500zł) i żadnych zniżek nie stracił i nadal ma 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

Dzięki Wam za odp.

Byłem wczoraj u zaprzyjaźnionego agenta HDI i wszystko mi wytłumaczył. Za kolizję którą spowodowałem (wjechałem w tył Berlingo: zagięte, nie mogąca się otworzyć klapa bagażnika, tylny zderzak szarpnięty, lampa, nie mogące się otworzyć drzwi pasażera, pęknięta przednia szyba - takie były jego szkody), odjęto mi 10 % zniżki tak jak napisała arielka dodatkowo ubezpieczenie, zostało "zawieszone" na rok, tzn jest to taki rok próby, jeżeli nie stanie się, odpukać, kolejna szkoda to wszystko wraca do stanu sprzed wypadku. Z ciekawości zapytałem mojego agenta o ile maksymalnie wzrosła by składka gdybym naprawdę mocno zniszczył komuś auto, odp - max 30 %. Do tego, jeżeli szkoda jest niewielka

(sołtys85: Mój brat ma ubezpieczenie w HDI asekuracja i w przeciągu 4 lat miał 2 stłuczki (koszt naprawy każdej z nich to jakieś 400-500zł) i żadnych zniżek nie stracił i nadal ma 60%.)

to HDI nie zabiera żadnych zniżek!

Może komuś przydadzą się te info.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylanczam sie do tematu. Mialem dzisjaj stluczke. samochod jest na ojca. ubezpieczenie w PZU. ma on 60% znizki za bezszkdowosc. czy straci tylko 10% czy calosc. ma na siebie 4 samochody. czy straci znizki ze wszystkich samochodow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylanczam sie do tematu. Mialem dzisjaj stluczke. samochod jest na ojca. ubezpieczenie w PZU. ma on 60% znizki za bezszkdowosc. czy straci tylko 10% czy calosc. ma na siebie 4 samochody. czy straci znizki ze wszystkich samochodow??

Zniżki przyporządkowane są do ubezpieczonego (taty), więc straci min. 10% dla wszystkich polis, ale egzekwowane to będzie dopiero przy zawieraniu umów na kolejny rok (tych, które się skończą), gdyż będziesz musiał poinformować o szkodzie, jeśli to będzie inne TU niż PZU. Warto ubezpieczać swoje zniżki - opcja dostępna np. w MTU.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylanczam sie do tematu. Mialem dzisjaj stluczke. samochod jest na ojca. ubezpieczenie w PZU. ma on 60% znizki za bezszkdowosc. czy straci tylko 10% czy calosc. ma na siebie 4 samochody. czy straci znizki ze wszystkich samochodow??

Zniżki przyporządkowane są do ubezpieczonego (taty), więc straci min. 10% dla wszystkich polis, ale egzekwowane to będzie dopiero przy zawieraniu umów na kolejny rok (tych, które się skończą), gdyż będziesz musiał poinformować o szkodzie, jeśli to będzie inne TU niż PZU. Warto ubezpieczać swoje zniżki - opcja dostępna np. w MTU.

Pozdrawiam

arielka

Jak będą chcieli zabrać zniżki ze wszystkich samochodów, to od razu pisz wymówienia dla wszystkich polis. Istnieje możliwość zabrania zniżek tylko na ten jeden samochód, ale wszystko zależy od indywidualnych ustaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylanczam sie do tematu. Mialem dzisjaj stluczke. samochod jest na ojca. ubezpieczenie w PZU. ma on 60% znizki za bezszkdowosc. czy straci tylko 10% czy calosc. ma na siebie 4 samochody. czy straci znizki ze wszystkich samochodow??

Zniżki przyporządkowane są do ubezpieczonego (taty), więc straci min. 10% dla wszystkich polis, ale egzekwowane to będzie dopiero przy zawieraniu umów na kolejny rok (tych, które się skończą), gdyż będziesz musiał poinformować o szkodzie, jeśli to będzie inne TU niż PZU. Warto ubezpieczać swoje zniżki - opcja dostępna np. w MTU.

Pozdrawiam

arielka

Jak będą chcieli zabrać zniżki ze wszystkich samochodów, to od razu pisz wymówienia dla wszystkich polis. Istnieje możliwość zabrania zniżek tylko na ten jeden samochód, ale wszystko zależy od indywidualnych ustaleń.

czyli moge negocjowac z PZU? Arielka moze wiesz od czego zalezy ile procent znizki mi zabiorą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą sugerować się wysokością wypłaconego odszkodowania, ale zazwyczaj jest to 10%, max 20%

Generalnie = teoretycznie wysokość utraconej zniżki nie podlega negocjacji, ale...

Jeśli masz lub tata ma kogoś znajomego w PZU, warto się pofatygować i grzecznie narzucić temat :gwizdanie:

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas ciagne temat:) dzisjaj moj ojciec mial znow stluczke tym samym samochodem. pechowy musi byc bo to juz 2 w przeciagu miesiaca :( za tamta kolizje pzu zabralo 10% znizki. wiecie moze ile zabiora przy drugiej kolizji??? bo chyba jeszcze nie calosc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...