Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5]Kontrolka oleju na FIS-ie co oznacza?


arek982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fachowców.

Jestem tu pierwszy raz ponieważ stałem sie szczesliwym posiadaczem mojej pierwszej niuni. Juz sie zakochalem. Autko mam od tygodnia. Jak wracałem od sprzedawcy na komputerku caly czas świeci żólta kontrolka oleju z napisem SENSOR(patrzecie zdjęcie).

Wszedzie szukalem ale nie znalazłem co to moze byc. Dodam jeszcze ze jak podniose i opuszcze maske to kontrolka znika i wszystko wskazuje ok czyli temp. otoczenia.

Czy to coś poważnego? Moge jezdzić? Acha kontrolka swieci sie zawsze, nawet jak go dopiero zapale na zimnym silniku. Czyżby ciśnienie oleju?

Pozdrawiam wszystkich i soorry jak było ale nie znalazłem.

P.S. A jaest gdzies opis do komunikatów i symbolów jakie wyświetla Komputer pokładowy?

06cfc1b8ec59721bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewno coś się dzieje z czujnikiem poziomu oleju.... sprawdź poziom sam na wszelki wypadek

Poziom jest OK. Jestem przed wymianą oleju.

Ale dlaczego gasnie po podniesieniu maski???

Ktos mial cos podobnego?

Moze musze jechac na komputer i skasowac?

Jakieś pomysły??

przekręć lewym pokrętłem raz lub 2 razy w prawo to zniknie

Kręciłem i nic nie daje, chyba ze cos zle robilem.

Napisz prosze dokładniej co i jak. Przy zapalonym silniku? Nie mam pojecia. Jestem świeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre_pl przecież już napisał. Coś nie tak z czujnikiem oleju. Nie mogłem znaleźć tego w książce serwisowej, która jest na forum, więc zrobiłem zdjęcie ze swojej

dsc00186hl5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre_pl przecież już napisał. Coś nie tak z czujnikiem oleju. Nie mogłem znaleźć tego w książce serwisowej, która jest na forum, więc zrobiłem zdjęcie ze swojej

Dzieki ci bardzo, teraz juz wiem na czym stoje. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@rcus, gdzie znajdę na forum książkę serwisową ?

za pomoć wiekie "dziękuję"

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3399&postdays=0&postorder=asc&start=30

a w tym temacie "Sam Naprawiam"

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3399&postdays=0&postorder=asc&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy potrzebuję książkę, a strona Forum powiada, iż tylko ci z uprawnieniami mogą ujrzeć zawartość w/w linka, to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy potrzebuję książkę, a strona Forum powiada, iż tylko ci z uprawnieniami mogą ujrzeć zawartość w/w linka, to co wtedy?

to szukasz w innej części forum :

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=131044#131044

już ze 3 razy ktoś podawał link "gdzie indziej"

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ze 3 razy ktoś podawał link "gdzie indziej"

A to przepraszam!!! Nie wiedziałem, że uprawnienia dostępu do w/w mają tylko klubowicze. :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Prosze o odpowiedź czy wymiana czujnika oleju pomogła? Mam identyczny problem i już mnie to denerwuje:(. przecież nie bede za kazdym razem otwieral i zamykał maski :(

Prosze o info czy to faktycznie czujnik - no i prosze o oświecenie czy jest problem z samodzielną jego wymianą, ewentualnie prosze napisać albo jakieś foto gdzie dokładnie sie on znajduje. PLISSS ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys gdzies czytalem ze odlaczenie czujnika otwarcia maski pomaga:) ale nie dam glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziex Topor

jutro spróbuje odłączyć ten czujnik. to jest ten czujnik przy zamku maski tak ? odłączyć go na stałe? tam jest jakaś wtyczka przy tym bo dzisiaj faktycznie temu się przyglądałem ale jakoś nie dojrzałem jak to odłączyć? Vag nie będzie się pluł, że błędy itp?

Jeszcze dodam od siebie: bardzo szkoda że wielu założycieli swoich postów(tematów) nie podaje jak rozwiązali swój problem:(. Czyta się te posty ale dużo takich, że brak sposobu usunięcia danej usterki - a szkoda bo bardzo wielu kolegom (wśród nich i ja) mogło by to pomóc :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie o to nie pluje;) a to ponoc to robi problem;)

PS. symphony u CIebie robi robote;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie o to nie pluje;) a to ponoc to robi problem;)

PS. symphony u CIebie robi robote;)

Topor

rozumiem że miałeś u siebie taki problem i po rozłączeniu tego czujnika pomogło? tam jest jakaś wtyczka? jak to rozłączyłeś?

co masz na myśli apropo symphony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten czujnik byl rozlaczony gdy kupilem moja A4. Powiedzial mi pewien Spec od AUdi.

Symphony to Twoje radyjko :gwizdanie: max mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee...:) max odjechane jest... jesli chodzi o serie.:) ja sie napalilem na RNS-D. Po wymianie zaeichy, hamolcow i malowaniu zderzaka przujdzie czas na navi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...