Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Odgłos przy puszczaniu sprzęgła


artim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegos czasu slysze jakby coś rzęziło, szumialo w momencie jak zaczynam puszczać lub wciskać sprzęgło. Jesli na jalowym wciskam na max jest cisza, ale jak je zaczynam powoli puszczać to rzęzi aż do momenty kiedy je puszcze całkowicie.

Odglos jest podobny do pracy pompy wspomagania przy kręceniu kierownicą na postoju.

Czy to juz czas na nowe sprzęgło??

Prosze o porady... :a4fan:

Artur :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakim dokladnie rzerzeniu piszecie,:

czy zwiazanym z praca pedału: trzeba sie przyjrzec pompie hydraulicznej sprzegla lub panewce pedału sprzegła ( to taka tuleja),

czy pracy sprzegla jako takiego: to wskazywaloby na łozysko wyciskowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprzęgło działa nie ślizga sie jak bierze może się kończy i jak puszczasz i tarcza dochodzi do docisku to trze nitami już. A jeśli chodzi o łożysko wyciskowe to jak sama nazwa brzmi, najbardziej pracuje na w pełni wciśniętym sprzęgle i to cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprzęgło działa nie ślizga sie jak bierze może się kończy i jak puszczasz i tarcza dochodzi do docisku to trze nitami już. A jeśli chodzi o łożysko wyciskowe to jak sama nazwa brzmi, najbardziej pracuje na w pełni wciśniętym sprzęgle i to cały czas.

może ktos to przetlumaczyc? :tongue4::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem. Tzn też mi huczy na postoju jak puszczę sprzęgło ale to nie wszystko.

Jak się nagrzeje silnik to na postoju słychać lekkie popiskiwanie a jak wcisnę sprzęgło to przestaje.

Czy to może być kończący się dwumas ( o ile występuje u mnie ), czy tylko sprzęgło do wymiany?

Jak ktoś ma jakiś pomysł to piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy, to znaczy delikatne piszczenie przy puszczonym sprzęgle, przy wciśniętym odgłos zanikał. Na początku myślałem że to pasek albo napinacz, wymieniłem komplet i nie pomogło. Okazało się, że to łożysko oporowe sprzęgła, wymieniłem tarczę+docisk+łożysko (dwumasy nie ruszałem) i wszystko jest ok.

Zauważyłem natomiast coś innego - w czasie jazdy podczas puszczania sprzęgła po zmianie biegów słychać delikatny, krótki świst, jakby uchodziło powietrze przez jakąś szczelinę. Przed zmianą sprzęgła tego nie słyszałem. W służbowej Octavii 1.9TDI 105kucy świst ten słychać o wiele bardziej, praktycznie od nowości, octavka ma teraz 2 lata i na przeglądach w ASO nic z tym nie robili.

U mnie w A4 1.9TDI świst słychać bardzo delikatnie i tylko w czasie jazdy, nie wiem czy się tym przejmować. Wie ktoś jaka może być przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...