Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Który czujnik podaje temperaturę na zegary


Olajuwon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że sporo jest tego na forum, ale z tego co znalazłem to co temat to inna opinia.

Który z czujników temperatury cieczy chłodzącej podaje sygnał na zegary?

W moim silniku (1,8T APU 2000rok) mam 2 czujniki:

- czarny w krućcu przy bloku silnika,

- niebieski w króćcu przy chłodnicy na dole.

Pytam, bo po włożeniu kluczyka temp. od razu skacze mi na 70st.C, w czasie jazdy standardem jest 100st.C, a zdarza się, że skacze mi do wartości 115st.C.

Sprawdzałem na VAGu i tam jest OK - ok.90st.C w czasie jazdy, czyli jestem w miarę spokojny, ale chciałbym widzieć na zegarach prawdziwą temp. a nie jakieś herezje.

Podejrzewam ten czujnik, lub potencjometr w zegarach (być może ma to związek z tym, że wyjmowałem zegary, żeby naprawić podświetlenie).

Z góry dzięki za pomoc.[br]Dopisany: 29 Lipiec 2009, 07:51_________________________________________________No i wymieniłem czujnik G62 (ten na górze w króćcu) i nastąpiła poprawa. Teraz temperatura na zegarze rzeczywiście oscyluje w okolicach 90st.C.

Ale problemem jest to, że teraz wskazania temperatury zaczynają się od około 85st.C!!!!!!!!!! Dlaczego nie od sameego dołu, czyli min. skali 60st.C??

Jakieś pomysły, sugestie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam tak samo wymiana czujnika nic nie dała, stawiam na zegary koszt wymiany procka w granicach 350zł..... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam jakąś shareware'ową wersję VAG.com i wielu funkcji nie ma (chyba 3.11), ale po teście bloku "Instruments" (to są chyba zegary) nie wyskakuje żaden błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana wsadu licznika...... może było coś rezane i nie poszło tak jak trzeba nie koniecznie przez obecnego użytkownika.... jak masz klime to sprawdź co klima pokazuje i vag i jak do tego maja się zegary.... forum funkcje klimy. ( jak wyjmowałeś to może cos uwaliłeś scieżka albo styk tranzystora w liczniku... ale nie pamietam czy w tym modelu jest to tak rozwiazane niech mnie ktoś poprawi jak pisze bzdury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...