Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Po zapłopnie od razu chodzi wentylator


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie zaraz po zapaleniu auta włącza się wentylator.....czy to normalne???czy nie powinien włączać się s dopiero kiedy silnik sie zagrzeje??? szukałem na forum ale znalazłem takie objawy tylko w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno nie normalne... ( jak nie ma klimy) załącz VAGa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno nie normalne... ( jak nie ma klimy) załącz VAGa.

załączałem i nie pokazuje błędów związanych z silnikiem ,pokazuje nieszczelność w układzie klimy...............kto w okolicy Elblaga może pomóc mi zrobić logi w benzynie AVJ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdz czujnik ten co masz przy chlodnicy co idzie od wentylatora bo moze byc w nim jakies zwarcie i dlatego wentylator non stop ci chodzi

wentylator nie chodzi non stop zapalam silnik wentylator włącza się na 1-2min i wyłącza się..........ale sprawdzę ten czujnik(sprawdziłem i okazało się że jeden z kabli idący do tego czujnika jest urwany) ale jaka inna niespodzianka mnie dzis spotkała:postanowiłem odpiąć przepływkę by sprawdzić tak jak w TDI czy będzie jakaś zmiana a tu silnik zgasł (czy to normalne??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem u siebie to samo. Zaraz po zapaleniu, a była późna jesień, włączał się wentylator. Pojechałem do znajomego, który pracuje w skodzie, podlączył komputer, pokasował błędy (jakie to nie wiem,bo jestem laikiem) i jest gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem odpiąć przepływkę by sprawdzić tak jak w TDI czy będzie jakaś zmiana a tu silnik zgasł (czy to normalne??)

tak, normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z tą pracą wentylatora postanowiłem wymienić czujnik G62 kupiłem wymontowałem (z bólem podrapanej ręki) a tu zaskoczka mam czujnik starego typu na półokrągłą wtyczkę a nie na kwadratową......no i trzeba nowy czujnik kupywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku bylo tak ze silnik nie byl dogrzany (termostat umarl) temp dochodzila zaledwie 60 stopni. A chcialem sprawdzic czy mi sie wlaczy drugi wentylator w okresie zimowym. Zaslonilem czesc chlodnicy. Owszem temp wzrosla do nieco powyzej zadanych 90 stopni i w koncu zalczyl sie wiatrak. ale chodzil i chodzil i przestac nie mogl. Wylaczylem silnik, poszedłem do domku. Nastepnego dnia rankiem przekrecam kluczyk w pozycje zaplon i slysze ze wentylator chodzi. Musialem odlaczyc wtyczke od czujnika, zeby na darmo nie chodzil. Przy wymianie termostatu wymienilem odrazu czujnik drugiego wiatraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wymieniłem czujnik i jest git wentylator przestał chodzić po zapłonie jak na razie zero błędów......ale za to ręce podrapane bo ciężki dostęp do czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...