Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1,9TDI] Zgrzytanie trzeciego biegu


Pandzior

Rekomendowane odpowiedzi

dziś zaczą sie mój problem ze skrzynia biegów. dziwnie zacząła sie zachowywac, skonczyło sie n atym że zgrzyta przy wrzucaniu trójki. Mój mechanik powiedział że narazie mogę tak jeździc, czy napewno moge???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialem.

Kupilem autko i byl juz problem zew zgryztaniem 3 - mechanik mi powiedzial ze moge tak jezdzic do konca swiata.

3 tygodnie pozniej skrzynia padla - samochod stoi w warsztacie wlasnie ja wymieniaja.

Oprocz tego poszlo sprzeglo...

Takze z tym ze mozna tak jezdzic to chyba bym podyskutowal - chyba ze to ja mam takiego pecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz poziom oleju , mozliwe ze synchronizator pada :wink:

gdzie sie sprawdza poziom oleju w skrzyni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat "Pandzior"

gdzie sie sprawdza poziom oleju w skrzyni??

Patrząc z pozycji kierowcy przy lewej półosi trochę wyżej niż jej środek jest sruba na imbus 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sruba na imbus 17.

W przypadku braku imbusa 17 pomocna jest śruba od kół, też ma rozmiar 17 i jest dość długa żeby kręcić zwykłym kluczem płaskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat. ostatnio jadac i chcac zredukowac z 4ki na 3ke mialem to samo- zgrzyt i bieg nie chcial wejsc... zaniepokoilo mnie to. co prawda zdarzylo sie to tylko dwa razy (jak narazie?) i w obydwu przypadkach przy redukcji z 4ki. przy rozpedzaniu sie (2-->3) wszystko gra. jutro moze sprawdze olej w skrzyni. o ile to synchro- czy mozna to naprawic, czy cala szkrzynia do wymiany? i czy jest jakiekolwiek prawdopodobienstwo ze to wina konczacego sie sprzegla/dwumasu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam dokładnie to samo... Poszedł synchronizator na bank, ale dlaczego?? Najpiewr sprawdźcie sprzęgło, u mnie jak mechanik wymontował sprzęgło było cieniutkie jak anorektyczna modelka... po wymianie problem dalej jest, jest bo nie mogę znaleść skrzyni do 2,5TDI Q 00r 6biegów (jak ktoś ma z okolicy 513-082-444 :grin:). Można z tym jeździć (ja już pociskam tak z 5 tygodni) tylko trzeba "rytnicznie" wbijać z dwójki trójkę, jak będzię chamówa to :bicz:, nie ma mowy o redukowaniu :sad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...