Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pytanko o bezpiecznik


pjngwjn

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy jakiś czas temu zakładłaem ramki na zegary (kozak :naughty:) którą tą czynnośc oczywiście robiłem bez zapłonu to po podłączeniu licznika przestał się świecić ten licznik kilometrów (czyli przebieg i aktualnie przejechana ilość km.). Moje czynności były następujące:

Wyjąłem jeszcze raz licznik poprzez odłączenie tych 2śmiesznych kostek, poczekałem chwilę i podłączyłem jeszcze raz (oczywiście nie da się inaczej podłączyć tych kostek niż powinny być, chyba, że na siłe :D) - efekt? mierny - sytuacja się nie poprawiła.

Wiadomo, że cały ten "mechanizm" działa, bo któregoś pięknego słonecznego dnia widziałem, jak nabija mi kolejny przejechany kilometr. - ucieszyłem się .. Od jakiegoś czasu jeżdżę tak bez tego licznika kilometrów i szczerze mówiąc już się do tego przyzwyczaiłem, ale ..

Jaka to frajda jechać autem nad morze i nie widzieć ile km się zrobiło :)

Stąd moje pytanie:

Czy to jest wina bezpiecznika, skoro cały system jest sprawny (widziałem na własne oczy) ? ..

Powiem szczerze, że nie przyglądałem się szczególnie bezpiecznikom w mojej audi ale to dlatego, że kompletnie nie miałem czasu, a teraz szykuje mi się kolejny wyjazd w trasę ...

Tutaj moje kolejne pytanie:

(Zdjęcie bezpieczników wraz z opisem - chyba dobre nie?)

foto- 4e1435a56d6d89e8o.th.jpg

opis- 107234d93cfff0d0.th.jpg

Który to jest bezpiecznik, odpowiedzialny za mój problem?

/ a może to w ogóle nie jest wina bezpiecznika?/

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: odpowiedzialny jest bezpiecznik nr 5 ale wątpię zęby to była wina bezpiecznika o ile sie nie mylę to pod wskazaniami przebiegu jest dioda i to ona podświetla ten licznik może tam jest cos uszkodzone może cos sie wypięło jak rozbierałeś licznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak ja go rozbierałem? Wykręciłem 2śrubki nad kierownicą-wyjąłem licznik między kierownicą, wypinając w tym momencie 2kostki (żółta i fioletowa o ile dobrze pamiętam), rozpiąłem plastikową szybkę (bo to na takie zaciski): potem wpiąłem i przykleiłem ramki, złożyłem platik ze sprzętem, podłączyłem 2kostki i wkładając powoli tak, aby nie zaginać kabli, przykręciłem z powrotem 2śrubki i koniec ..

Masz rację, tam jest takie coś, bo jakiś czas temu zaintrygowało mnie to. Siedziałem w domu i nagle mnie tknęło, żeby rozebrać ten cały licznik na części pierwsze ..

Zrobiłem to i złożyłem - wszystko działa, oczywiście oprócz tego :)

Czyli sądzisz że to nie bezpiecznik? mi powiedział jeden facet, że bezpiecznik to jedna z opcji, dlatego piszę na forum, bo może ktoś miał już podobny przypadek :)

P.S

TOM A4 masz taki sam kolor audioli jak moja niuńka - pięknie się na drodze prezentuje ....

P.S 2

Sprawdzę tą diodę, ale coś mi się nie wydaje, aby ona się tak nagle "spaliła" .. w sumie to są koszta rzędu 2zł, ale czy ja dobiorę teraz odpowiedni kolor?niby to czerwony ..

Zobaczę też całe otoczenie tego wskaźnika czy coś poprostu z tym się nie stało, a jak nic nie znajdę to oddam to w ręce fachowcy i tyle..

ale możecie pisać swoje sugestie

Może jeszcze jedno pytanie, skoro już tu piszę:

Czy boczki do tyłu z miejscem na głośniki normalnie pasują do drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Niektóre bezpieczniki mam o innych wartościach niż w opisie (na szczęście wyższych). Czy zdarzały się wersje :audi: , które miały inaczej rozmieszczone bezpieczniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy boczki do tyłu z miejscem na głośniki normalnie pasują do drzwi?

tak będą pasować

Sprawdzę tą diodę, ale coś mi się nie wydaje, aby ona się tak nagle "spaliła" .. w sumie to są koszta rzędu 2zł, ale czy ja dobiorę teraz odpowiedni kolor?niby to czerwony ..

Zobaczę też całe otoczenie tego wskaźnika czy coś poprostu z tym się nie stało, a jak nic nie znajdę to oddam to w ręce fachowcy i tyle..

ale możecie pisać swoje sugestie

przecież dioda będzie koloru białego efekt czerwieni uzyskiwany jest przez folie czerwoną [br]Dopisany: 01 Sierpień 2009, 19:31_________________________________________________

Podepnę się pod temat. Niektóre bezpieczniki mam o innych wartościach niż w opisie (na szczęście wyższych). Czy zdarzały się wersje :audi: , które miały inaczej rozmieszczone bezpieczniki?

rozmieszczenie bezpieczników w wersji B5 czy to jest I czy II lift rozmieszczenie jest takie same

co do wartości bezpieczników według mnie powinieneś założyć o takiej wartości jakie powinny być w dziale FAQ w elektryce masz podana jakie bezpieczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. rozmieszczenie bezpieczników w wersji B5 czy to jest I czy II lift rozmieszczenie jest takie same

2. co do wartości bezpieczników według mnie powinieneś założyć o takiej wartości jakie powinny być w dziale FAQ w elektryce masz podana jakie bezpieczniki

1. Tak sądziłem. Chciałem się upewnić :hi:

2. Taki mam zamiar. Jestem elektrykiem i takie niezgodności z natury drażnią mnie okropnie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież dioda będzie koloru białego efekt czerwieni uzyskiwany jest przez folie czerwoną

Wystarczy, że ktoś wcześniej bawił się licznikiem i przypadkowo zerwał tą folię i już trzeba kupować inne ledy :)

troszkę się na tym znam ...

czyli to wg. Ciebie wina diody tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, brak podświetlania nie jest spowodowane przepaleniem bezpiecznika wtedy nie swieciły by się całe zegary, po drugie wyświetlacz jest podświetlany przez 8 ledów i też wszytkie by sie raczej nie spaliły. Pozostaje rozebranie licznika i sprawdzenie doładnie obwodu podświetlania może jakiś zimny lut który rozłaczył przy rozbieraniu licznika.

Dorzucam fotkę jak to wygląda, niestety robiona telefonem.

20090801.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że ktoś wcześniej bawił się licznikiem i przypadkowo zerwał tą folię i już trzeba kupować inne ledy :)

troszkę się na tym znam ...

czyli to wg. Ciebie wina diody tak ?

Takie małe pytanko wyjmowałeś już kiedyś oświetlenie w twoim liczniku jesteś pewny że są tam diody a może masz zwykłe żaróweczki :mysli: a one często padają jak się licznik wyjmuje. I jestem właśnie za tym że masz zwykłe żaróweczki ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bin85 - dzięki wielkie za fotę .. rozbiorę jeszcze raz licznik i sprawdzę wszystkie luty i wszystkie ledy, żarówki ..

grippen - chyba 4 razy rozbierałem licznik i widziałem i diody i żaróweczki ... :)|

sprawdzę czy to wina kabelków czy żarówek czy diody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz napewno zarowke spalona poniewaz dioda sie nie spali a bezpiecznik jest odpowiedzialny za podswietlenie calych zegarow a nie tylko wyswietlacza , do roku 97 byly dwa rodzaje licznikow jedne z samymi ledami a drugie czesc mialy na ledach a czesc na zaroweczkach od 98 wszystkie na ledach ,wiec wyciagnij licznik wymien zaroweczke i po klopocie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak kolega darekaudi4 napisał wizyta w sklepie elektronicznym i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rozmieszczenie bezpieczników w wersji B5 czy to jest I czy II lift rozmieszczenie jest takie same"

To trochę dziwne co piszesz "grippen". Ja mam B5 2000r. AJM i u mnie nie wiem czy wszystkie ale część opisów bezpieczników się nie zgadza z tym co w FAQ elektryka - OPIS BEZPIECZNIKÓW B5". Np. chciałem sprawdzić czy rzeczywiście mam ten podgrzewany bębenek zamka za co niby odpowiada bezpiecznik nr 17 i u mnie nie ma tego bezpiecznika (dziwne bo nie mam centralnego z pilota) i z opisu na pokrywie bezpieczników wynika że ten bezpiecznik odpowiada za nawigację + samochód specjalny czy coś w tym rodzaju (opis jest po niemiecku i tłumaczyła mi koleżanka).

Więc jak to jest do diaska z tymi bezpiecznikami ?!

Pozdrawiam

Czy boczki do tyłu z miejscem na głośniki normalnie pasują do drzwi?

tak będą pasować

Sprawdzę tą diodę, ale coś mi się nie wydaje, aby ona się tak nagle "spaliła" .. w sumie to są koszta rzędu 2zł, ale czy ja dobiorę teraz odpowiedni kolor?niby to czerwony ..

Zobaczę też całe otoczenie tego wskaźnika czy coś poprostu z tym się nie stało, a jak nic nie znajdę to oddam to w ręce fachowcy i tyle..

ale możecie pisać swoje sugestie

przecież dioda będzie koloru białego efekt czerwieni uzyskiwany jest przez folie czerwoną [br]Dopisany: 01 Sierpień 2009, 19:31_________________________________________________

Podepnę się pod temat. Niektóre bezpieczniki mam o innych wartościach niż w opisie (na szczęście wyższych). Czy zdarzały się wersje :audi: , które miały inaczej rozmieszczone bezpieczniki?

rozmieszczenie bezpieczników w wersji B5 czy to jest I czy II lift rozmieszczenie jest takie same

co do wartości bezpieczników według mnie powinieneś założyć o takiej wartości jakie powinny być w dziale FAQ w elektryce masz podana jakie bezpieczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmieszczenie bezpieczników w wersji B5 czy to jest I czy II lift rozmieszczenie jest takie same"

To trochę dziwne co piszesz "grippen". Ja mam B5 2000r. AJM i u mnie nie wiem czy wszystkie ale część opisów bezpieczników się nie zgadza z tym co w FAQ elektryka - OPIS BEZPIECZNIKÓW B5". Np. chciałem sprawdzić czy rzeczywiście mam ten podgrzewany bębenek zamka za co niby odpowiada bezpiecznik nr 17 i u mnie nie ma tego bezpiecznika (dziwne bo nie mam centralnego z pilota) i z opisu na pokrywie bezpieczników wynika że ten bezpiecznik odpowiada za nawigację + samochód specjalny czy coś w tym rodzaju (opis jest po niemiecku i tłumaczyła mi koleżanka).

Więc jak to jest do diaska z tymi bezpiecznikami ?!

Jeżeli nie maszt tam bezpiecznika to nie masz podgrzewanego bębenka

w dziale FAQ masz opis bezpieczników zaczerpnięty z ksiązki Audi A4 sam naprawiam

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,7319.0.html[br]Dopisany: 03 Sierpień 2009, 17:30_________________________________________________jak możesz to wklej zdjęcie tej twojej kartki z tego dekielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy doczytałeś "grippen" że napisałem, że u mnie ten bezpiecznik jest w ogóle inaczej opisany: "nawigacja, samochód specjalny (czy coś w tym rodzaju")".

Więc ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B5 2000r. AJM i u mnie nie wiem czy wszystkie ale część opisów bezpieczników się nie zgadza z tym co w FAQ elektryka - OPIS BEZPIECZNIKÓW B5".

Pewnie masz taką samą sytuację jak ja. Poprzedni właściciel olał i dawał takie bezpieczniki jakie miał zamiast tych co w instrukcji :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grippen, nadal mnie nie rozumiesz: nie chodzi mi o wartość bezpiecznika, tylko, że jest inaczej opisany: "nawigacja, pojazd specjalny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co masz w pozycji 11[br]Dopisany: 03 Sierpień 2009, 17:51_________________________________________________

grippen, nadal mnie nie rozumiesz: nie chodzi mi o wartość bezpiecznika, tylko, że jest inaczej opisany: "nawigacja, pojazd specjalny".

ja cie rozumiem tylko zastanawiam dla czego u ciebie jest inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod 11 (tłumaczyłem słownikiem online z włoskiego) jest bezpiecznik, który odpowiada za urządzenie pomiaru prędkości - więc jakby się zgadzało z FAQ a na pokrywie nie wiem bo musiałbym zejść na parking

sam już zgłupiałem: wszystkie papiery łącznie z instrukcją obsługi (wydanie z 2000r.) mam po włosku bo stamtąd było auto sprowadzone a na pokrywie bezpieczników jest po niemiecku: z opisu w książce wynika że pod pozycją 17 (tłumaczyłem słownikiem online z włoskiego) jest bezpiecznik, który odpowiada za nawigację i ogrzewanie zamków drzwi a na pokrywie, że za nawigację i jakiś pojazd specjalny...

Ale dobra koniec tej dyskusji, jutro zaniosę tą pokrywę od bezpieczników do pracy do kolegi co zna niemiecki techniczny i porównam to z tym co jest w FAQ i w tej włoskiej instrukcji obsługi i wtedy jeszcze napiszę.

dzięki grippen

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...