Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Zgrzytnięcia przy włączaniu piątki :(


Slawo80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Mój kłopocik jest następujący:

Wczoraj jadę autkiem z pracy. Zrzucałem bieg przed skrzyżowaniem i usłyszałem jakby takie uderzenie czy coś w tym stylu, Przyjechałem do domku, nie było daleko więc 5 nie zdążyłem wrzucić. Później jechałem i zauważyłem że przy włączaniu piątki następuje delikatne zgrzytnięcie :(

Jak wyłączę piątkę i włączę jeszcze raz to jest ok ale jak zmienię na inny bieg i znowu piątkę to już zgrzytnie i tak za każdym razem :( Co to może być ? Coś się poluzowało? Coś pękło czy może zaczyna się rozwalać :( ???

Brak oleju może mieć taki wpływ ? Powiem, że wszystkie biegi chodzą idealnie tylko ta piątka zgrzyta :(

Pomóżcie błagam bo aż mnie boli słuchanie tego przy każdym wrzucaniu 5. Dziś siedzę do 22 ale jutro od samego rana luknąłbym na to co doradzicie ;)

Z góry wielkie dzięki ;)

Autko z 1995r (B5). Silnik 1,9 tdi 90km 1Z. Skrzynię musiałbym sprawdzić bo nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizator się skończył, do czasu naprawienia postaraj się wrzucać 5 wolniej, bo szkoda trybów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem przy zmianie z 2 na 3!nie zawsze wystepuje ten zgrzyt!jak wyglada wymiana takiego synchronizatora i jaki jest koszt?slyszalem kiedys ze lepiej jest kupic nowa skrzynie poniewaz jest bardzo duzo roboty przy wymianie takiego synchronizatora(rozebranie skrzyni na czesci) i niekazdy chce sie tego podjac oczywiscie niewiem czy to jest prawda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem przy zmianie z 2 na 3!nie zawsze wystepuje ten zgrzyt!jak wyglada wymiana takiego synchronizatora i jaki jest koszt?slyszalem kiedys ze lepiej jest kupic nowa skrzynie poniewaz jest bardzo duzo roboty przy wymianie takiego synchronizatora(rozebranie skrzyni na czesci) i niekazdy chce sie tego podjac oczywiscie niewiem czy to jest prawda!

niedawno wymieniałem synchronizator biegu piatego koszt samego synchronizatora to 186zł plus robocizna + olej do sktzyni, ja miałem jakiś tani łącznie wyszło mi to 600 zyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem przy zmianie z 2 na 3!nie zawsze wystepuje ten zgrzyt!jak wyglada wymiana takiego synchronizatora i jaki jest koszt?slyszalem kiedys ze lepiej jest kupic nowa skrzynie poniewaz jest bardzo duzo roboty przy wymianie takiego synchronizatora(rozebranie skrzyni na czesci) i niekazdy chce sie tego podjac oczywiscie niewiem czy to jest prawda!

niedawno wymieniałem synchronizator biegu piatego koszt samego synchronizatora to 186zł plus robocizna + olej do sktzyni, ja miałem jakiś tani łącznie wyszło mi to 600 zyla

Kupiłeś w normalnym sklepie z częściami czy tylko serwis ?

Wiesz może jak to wymienić, czy też zostawiłeś u mechanika i przeszedłeś odebrać dobre?

Ja zaraz idę skrzynię wyjmować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zadnym sklepie nie dostałem synchronizatora. U nas jest dealer WV, ma warsztat i tam dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem jak kloega z 1z.(mam ten sam model) tylko jeszcze przez jakis czas nie moglem wrzucic innego biegu jak 3 i 4:( jak dojechalem do domu to juz normalnie chodzila oprocz 5 (taki sam maly zgrzyt jest) moze wie ktos co to jest??? czy synchronizator i maly stan oleju moze byc przyczyna? z gory dzieki(w nastepna sobote bede z tym u mechanika wiec moze ktos cos podpowie?) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)

No więc moim zdaniem jest to synchronizator. Dlaczego pytasz o stan oleju? Mało miałeś?

synchronizatory w skrzyni masz 3 ( 1 i 2 - jeden synchronizator, 3 i 4 - drugi synchronizator, 5 i wsteczny - trzeci synchronizator ). Ja wymieniałem 2 synchronizatory - od 4 i 5 :( Są identyczne i kosztują w granicach 150zł jeden. Synchronizator ma za zadanie wyrównanie prędkości obrotowej wału i koła zębatego od odpowiedniego biegu tak aby mogły się podczas włączanie biegu ładnie schodzić (zazębiać), jeśli jest uszkodzony prędkości te nie są takie same a ząbki niekoniecznie pasują w siebie i wtedy jest ten zgrzyt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis moge dodac ze wszystkie biegi chodza dobrze, oprocz 5:(( po prostu nie chce wejsc:( nic nie zgrzyta jak probuje. dodam tylko ze jak go kupilem niedawno to dolalem litr oleju :thumbdown::bicz: :bicz: :bicz:sroga kara dla poprzednika sie nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nad czym się zastanawiam. Mogło stać się tak, że jak synchronizator się rozleciał to mógł kawałek gdzieś wlecieć tak, że przeszkadzał synchronizatorowi od 1 i 2 (bo tak jak już wcześniej pisałem masz 3 synchronizatory - od 1 i 2, od 3 i 4 oraz od 5 i wstecznego) i może podczas jazdy ten kawałek zleciał na dno miski i już nie przeszkadzał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam na synchronizator a jak u ciebie ze stanem oleju może powinieneś wymienić na nowy olej niż dolewac ja za niedługo będe wymieniał wszędzie bo to grosze i będe miał spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis moge dodac ze wszystkie biegi chodza dobrze, oprocz 5:(( po prostu nie chce wejsc:( nic nie zgrzyta jak probuje. d

Hej, powiem tak, natychmiast spuszczaj olej i patrz czy nie ma tam kawałków mosiężnego synchronizatora bo jak są.... to należy natychmiast przestać uzywac samochodu i do mechanika (ja w tamtym roku nie przestałem -> miałem bardzo podobne objawy jak ty; i po 1,5 miecha miałem skrzynie rozwaloną). Zresztą po założeniu drugiej po 10 miechach (czyli w tamtym tygodniu ;-() miałem takie sam objaw jak TY, po spuszczeniu oleju okazało się ze pierścień ZNOWU synchro poleciał (do skrzyni DUK: 145zł w ASO Lublinie + 500 PLN robota i 122 olej).

Na szczęście tym razem nie jeździłem z awarią i skończyło się na naprawie. Wiesz można jeżdzić do oporu i potem kupić używkę ALE nigdy nie wiesz czy to co kupisz jest OKI !!

tak czy siak: decyzja należy do Ciebie ;-)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem synchronizatory 3 i 4 biegu dwa tygodnie temu koszt mechanik od skrzyń 800 (dwa synchronizatory i jedno koło) 400 wyrzucenie plus olej plus uszczelniacz na wale. Z tym że czeka mnie jeszcze sprzęgło bo najczęściej jak powiedział mechanik od skrzyń kiedy lecą synchronizatory to najczęściej oznacza koniec sprzęgła i fakt u mnie tarcza powoli dobija do końca. więc jeżeli chcesz dobrze to zrobić załóż jeszcze rezerwe na sprzęgło od 700 do 1200 zł komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sa 3 synchronizatory, pierwszy na 1 i 2, drugi na 3 i 4 i trzeci na 5 i wsteczny to co jest jak zgrzyta 2 i 3 ale 4 nie? [br]Dopisany: 21 Listopad 2007, 15:41 _________________________________________________A i zgrzyta tylko jak jest chlodno i silnik jest zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...