[ALL B7] Zmiana Języka komend SDS w RNS-E

darulez

autko A4 B7 , Navi RNS-E. SDS działający seryjnie komendy języku niemieckim.

Mam problem ze zmianą jezyka na Angielski poprzez Vag.

Czy udało sie komuś zmienić samym Vagiem? czy musze "upgradowac" Navi?

wersja softu navi: sw 0750 , hw: h73 ( dograne polskie menu)

Tutaj znalazłem coś na ten temat ale z tego co widzę to niestety języka pol nie ma... :kwasny:

Poczytaj uważnie bo może cos przeoczyłem. :mysli:

• Pomoc techniczna 1

Wchodzisz w RNS-E w Settings, Speach Dialogue System i zmieniasz język na Angielski. Odpowiednie komendy zostaną załadowane wtedy z płyty. Można też VAGiem ale nie mam go teraz przed oczami a z głowy nie powiem.

Niestety nie mam takowej funkcji nigdzie w menu. Oryginalnie SDS obsluguje tylko komendy Telefonu.

zastanawiam sie czy dogranie SD hacka opisnago w wątku: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_sds_w_rnse-t71522.0.html pomogło by.

Malik mozesz podac mi wersjie softu w rns-e jaką masz u siebie?

Malik mozesz podac mi wersjie softu w rns-e jaką masz u siebie?

W takim razie Ty nie masz wogóle SDSa!

Komendy, które słyszysz wysyłane są przez moduł BT a nie przez RNS-E.

Możesz zrobić sobie upgrade do SDS ale musisz zrobić całą operację opisaną w moim wątku o SDS.

Nie tylko uaktualnienie softu, wgranie SDS hacka ale i przepięcie kabelków.

Co do zmiany języka w module BT to musisz mieć VAGa. Zrobisz to w module "telephone".

Odgrzewane bardzo stary kotlet. A propos kodowania modułu telefon. Ja koduje sobie przez obdeleven i niestety brak tam jakiegokolwiek opisu. Też mam niemiecki i zmieniłbym na angielski. Jakby ktoś mógł podać mi właściwe kodowanie to będę wdzięczny. U mnie wygląda tak: 0011811

9 godzin temu, unknowdude napisał: